Onko Kihniössö vielä

PerheKeskisuomesta

pakolaisia?. Jos ei niin saatamme ostaa sieltä omakotitalon siinätapauksessa.

9

433

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyhyt_kommentti

      Persuja on joten, rasisteja kun olette, luultavasti viihdytte Kihniössä kaltaistenne joukossa.

    • löylyy

      Älä kuule osta taloa. Täällä on jo monta taloa jota maksetaan toimeentulo tuella ja vuokratuella. Eikä ole pakolaisten syy. On ihan nämä paikalliset lökarit joita tuetaan. Joku perseaukinen sukulainen muka vuokralla.

    • PerheKeskisuomesta

      Aina heti leimataan suvakiksi tai rasistiksi jos jotain kysyy. Pitäkää pakolaisenne ja kyläläisenne sitten jos ei selvää vastausta osata sanoa kysyjälle.Mitäs muuten vastaajat on näistä kahdesta vaihtoehdosta mielestään. Heti tuli vastenmielisyys Kihniöö kohtaan asuinpaikkana joten pitää etsiä muilta paikkakunnilta sitten sitä taloa jos olisi avoimempi ilmapiiri keskusteluissa. Ei osata vastata suoraan kysymykseen näköjään Kihniössä

    • partaako

      Osta ihan muualta mörskä. Täällä elelee jo kaikki toimeentulotuella tai muulla avustuksella. Partureita täällä on vähän joten siinä olis varmaan vielä tilaa.

    • Tervetuloavaan

      Tervetuloa vaan! Todella edullisia taloja tarjolla! Hyvät liikenneyhteydet joka ilmansuuntaan! Pakolaiskeskus onneksi loppuu 4.4! Negatiivista: liikaa uskonlahkolaisia!!!!!

    • haavatumpeen

      Ei pakolaiskeskus mihinkään lopu. Tulee haavoittuneita rintamalta jotka ovat haavoittuneet sodassa. Tuloo kylään työpaikkoja.

    • Veikko121
      • Asiaaaaa

        Veikko puhuu asiaa! Joskus miettiny mitä näiden paskanjauhajien päässä liikkuu? Live elämässä eivät varmaankaan uskalla sanoa mitään!


    • geigei

      Joo veikko ei nyt ymmärrä tätä geissiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7433
    2. 80
      5018
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4849
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4258
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3048
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2679
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2576
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2229
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2211
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1840
    Aihe