2 kipeetä pattia peräaukon vieressä

ApuaOikeasti

Elikkäs tänään aamusta huomasin YHDEN KOSKETUSARAN patin aivan peräaukon vieressä (max 1cm päässä) ja annoin olla. Patti ei ole kipeä istuessa tai mitään sellaista mutta tunnen sen kyllä. Nytten illasta huomasin toisen vasemmalla puolella peräaukkoa kasvavan pikkuhiljaa isommaksi. mikä on?? Olen jonkun aikaa (11-13kk) kärsinyt siitä, että ei tule ulostetta niin helposti siis tulee mutta ei helposti, mutta lääkärissä esim en ole käynyt. Oon todella vainoharhanen tälläsissä asioissa ja pikkuasia tuntuu isolta ja jotenki tuntuu, että asia on vakava. Olen 14v poika joten en jaksa uskoa että syöpä mutta mistäs minä tiiän?! Eli 2 pattia nytten molemmin puolen peräaukkoa ja kipeitä koskettaessa. En tiedä uskaltasinko edes lääkäriin mennä.. Apua!

2

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulisinnäin

      En ole lääkäri, mutta oireidesi kuvauksen perusteella veikkaisin peräpukamia. Apteekista saa esim. voidetta peräpukamiin ilman reseptiä.

    • ertgfd

      Vittu sä oot tyhmä ei jumalauta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      154
      6420
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      206
      4075
    3. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      485
      2827
    4. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      31
      2781
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2375
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2099
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      148
      1517
    8. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      58
      1344
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      37
      1314
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      89
      1074
    Aihe