Hallitus ja varsinkin ministeri Berner näyttää liittoutununeen paholaisen kanssa. Hän suunnittelee paikannusjärjestelmää joka on askel jokaisen ihmisen seurantaan ja osa sarjaa pedonmerkki. Paholainen on tosi ovela ja hankkii apulaisensa hyvin ja hallitus on tieten tai tietämättään paholaisen työkalu. Lisäksi tässäkin pätee raamatun sana "Helpompi on kamelin käydä neulansilmän läpi kuin rikkaan Jumalan valtakuntaan"
Hallitus paholaisen työkalu
loppuukoaikakohta
792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Bernerillä on pedon silmät eli akka on antikristus, kyllä tulee saamaan tekojensa mukaan ja viimeistään taivaassa on helvetin tulessa??
"Hallitus paholaisen työkalu
Hallitus ja varsinkin ministeri Berner näyttää liittoutununeen paholaisen kanssa. Hän suunnittelee paikannusjärjestelmää joka on askel jokaisen ihmisen seurantaan ja osa sarjaa pedonmerkki. Paholainen on tosi ovela ja hankkii apulaisensa hyvin ja hallitus on tieten tai tietämättään paholaisen työkalu. Lisäksi tässäkin pätee raamatun sana "Helpompi on kamelin käydä neulansilmän läpi kuin rikkaan Jumalan valtakuntaan"."
--
Vielä tämäkin: ministeri Anne Berner Bilderbegin tänään 1.6.2017 salaiseen kokoukseen Virginian osavaltioon useaksi päiväksi.
Koolle on kutsuttu 130 talousvaikuttaja osanottajan joukko.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14874749/anne-berner-on-bilderberg-ryhman-jasen
Björn Wahlroos ja Anne Berner osallistuvat vaikutusvaltaisten henkilöiden Bilderberg-kokoukseen
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005235651.html
Ellei tämä olisi täyttä totta, ajattelisin salkkarien pilaksi. Stubbin edellisen matkan tapaan ministeri Bernerin matkan rahaeliitin salaseuran kokoukseen maksanevat veronmaksajat, vaikka tapaamisen sisällöstä ei kerrota taviksille mitään. Saikohan Berner paikan töistään Suomen tuhoksi ja onko jonkinlainen palkinto tulossa, ehkä korkea EU-virka?
Tällaiset eliitin salaseurat pitäisi kieltää, ja ainakin verorahoilla palkattujen poliitikkojen käyminen niissä. Salaseurassa ei ajeta kansalaisten asiaa vaan rahaeliitin etuasemaa ja sen varmistamista. Karmeaa salaisen rinnakkaishallinnon syvän valtion (Deep State) toimintaa valtioiden laskuun.
Kuulostaa jo tältä:
http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/04/29/jouko-piho-eliittia-palvelleen-pankkiirin-jarkyttavia-tunnustuksia/
Tosin olen soittanut kepu "kansanedustajille" ja kas joko he puhuvat paskaa, eli kukaan ei kannata tätä bernerin ehdotusta? Siis miksi tämä yhä vaan tuhlaa veroeuroja kun oma puoluekkin on vastaan??
Eihän puolue ole vastaan, kun homma etenee. Valehtelevat sinulle, kun eivät kehtaa sanoa totuutta.
Sipilä-Pöpilä, LESTADIOLAIS-KEPULI, ja Anne Ahne Berner, ALIEN-KEPULI, helvettiin Suomen hallituksesta.
Kahden valtakunnan kansalainen jää kahden valtakunnan kansalaiseksi.
pärner on antti ristus. sen näkee kun 1000 - 334 = 666.