Ei minulla mitään Suomi ensin - liikettä

vastaan ole, mutta totuus on kyllä se että ei siitä koskaan mitään tule. Mutta yrittäähän saa, ainakin vielä.

On kai niitä muita yrittäjiä jo ollut, ja kadonneet ovatten.

Sitä paitsi miksi jotkut ovat niin tyhmiä, että luulevat yhden puolueen voivan muuttaa kaiken. Päämimisteripuoluekkin joutuu tekeen kompromisseja muiden kanssa, ei siinä auta.
10108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Täällä joku liian hyvin Persujen mahalaskun näkevä yrittää valehdella maat taivaalle ja pilvet kellariin. Mahtaa rökälehäviö ja vielä omasta syystä tuntua todella pahalta.

Suomi Ensin tulee ja ottaa paikkansa ja pelkästään siksi, että se toimii, on aktiivinen ja puhuu rehellistä selvää suomea!
Olet varmaankin se häirikkö Mäenpää jonka ura kaatuu ennen alkuaan ja syynä oma öyhytyhmyys.

Äänestä

Ei minullakaan mitään Perussuomalaisia vastaan ole, kunhan itse osaisivat pysyä poissa edustuksellisista tehtävistä joissa päätetään asioista ja pitäisi tuntea vastuuta.

Jonkinlainen persuilu viihdytys saattaisi olla heille sopiva ura.

Äänestä
  • Tarkoitit mitä kaikkimulle-kokkeli/kepuli ajaa, muulle kansalle maksajan rooli.

    Äänestä

Suomalainen tekee suomen eteen työtä. Suomalainen ei hyväksy laittomia lorvailijoita suomessa.
Suomi ensin on isänmaan asialla. Kuka haluaa olla isänmaallinen.

Suomi ensin ei halua muslimeja suomeen. He ovat suuressa määrin rikollisia.

Muslimit ei pidä vääräuskoisista ja haluavatkin, että muslimit hallitsee pian suomea.
Siksi muslimit on saatava heti pois suomesta, ennen kuin on myöhäistä.

Äänestä
  • Vai että ei laittomia lorvailijoita? No sittenhän melkoinen osa Suomi ensin porukasta pitäisi potkua pois Suomesta. Hehän ovat juuri näitä KELAn elättejä jotka matkaavat yhteiskunnan rahoilla kokouksesta toiseen. Menisit sinäkin töihin niin sinustakin voisi olla jotain hyötyä joskus. Vaikka taas toisaalta kukapa sinunlaista ikiluuseri töihin edes ottaisi...

    Äänestä

Kannatan SE:tä puolueeksi. On hyvä, että on maahanmuuttokriitttiselle persupuolueelle on myös vaihtoehto. Vaaliliitot SE:n ja persujen välillä ovat mielestäni välttämättömiä. Saadaan äänet paremmin hyödynnettyä.

Äänestä

Mikä erottaa SE-porukan ja persut toisistaan on SE-porukan isänmaallisuus ja tekemisen meininki. Ei istuta kabineteissa ja jaaritella turhia kaikenmaailman pölvästi kokouksissa ja anneta muka-kriittiisiä lausuntoja medialle. Pitää tehdä ja uskaltaa ja SE-porukka sen tekee. Persut vaan tappelee keskenään ja mistään eivät ole yhtä mieltä ja sitten kätketään pää pensaaseen kun olisi tekojen aika. Tai kadotaa Ryseliin lihapatojen äärelle.

Äänestä
  • Ja tästä tekemisestä saimme näytön joku aika sitten kun KELAn viikkorahoilla elävä ikiluuseri esitteli potkutaitojaan rautatientorilla. Muistat kai tapauksen?

    Äänestä

SE-ryhmä uskaltaa. Nimittäin solvata... Kai se on ryhmän mielestä peräti se pääasia? Solvaamisen taito ei vaadi kuin umpimähkäisen kohteen. Mielipiteeksi sitä ei oikein ihan taviskaan osaa mieltää. Tuo Elätti -nimittely kukoisti 1900 -luvun alussa, kun Suomessa oli vielä selvä luokkajako.

Isänmaan Toivot voisivat harkita oman rakkaan äidinkielensä kunnioittamista Suomi -keskustelua käydessään. Kulttuurimmehan on Toivoillemme yksi vaalittavin Kansallisaarre; valikoivasti se (kulttuuri) onkin mitä kätevin väline saamaan puhtia peruspersuihin. Riittää että ollaan mahtavia ja mahtipontisia.

Äänestä

Marso ensin Marso ensin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fhhghff kirjoitti:

vastaan ole, mutta totuus on kyllä se että ei siitä koskaan mitään tule. Mutta yrittäähän saa, ainakin vielä.

On kai niitä muita yrittäjiä jo ollut, ja kadonneet ovatten.

Sitä paitsi miksi jotkut ovat niin tyhmiä, että luulevat yhden puolueen voivan muuttaa kaiken. Päämimisteripuoluekkin joutuu tekeen kompromisseja muiden kanssa, ei siinä auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu