Irakilaiset pedot raiskasi, korvaus 18000

Turvapaikkaa hakeneet Irakilaiset pedot raiskasivat raakalaismaisesti 14-vuotiaan tytön.

Toinen pedoista sai 4 vuotta ehdotonta, mutta toinen sioista vain ehdollista.
52597
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

No kaivakaa kuvetta, maksamme velkaa.

1Äänestä

Lauantaina on mahdollisesti taharrus gamae taas keskustassa.

1Äänestä

iRakit eivät ikinä tienaa omalla työllään tuota summaa nettona.

1Äänestä
  • Myydään siitä osia.

    1Äänestä

  • Saatanan Sipilä maksamaan nuokin korvaukset !!!!
    Saatanan Sipilä !!!!!!!!!!!
    Vtun kusipää, maanpetturi, sairas kepuli-lesta-paskaläjä !!!!!

    1Äänestä

  • Ei ne tietenkään mitään ainakaan oikeasti tuottavaa työtä ikinä pysty tekemään. Mutta mietippä sitä mitä tulee maksamaan tällainen 4 vuodeksi vankilaan passittaminen. Se on todella kallista laitoshoitoa nämä vankilat meillä. Tällaiset siat pitäisi yksinkertaisesti vaan poistaa maasta. Jos ei heillä papereja, niin saa ne silti ulos passitettua.

    1Äänestä

Meille lisää maksettavaa.

Saavatko pojjjaat nyt sitten varmasti turvapaikan?????

1Äänestä
  • Noilla ansioilla turvapaikka tulee automaattisesti.

    1Äänestä

Moni suvakki valas odottaa pikkarit kosteana pääsian vapautumista.

1Äänestä
  • Hienoa, että myös suomalaiset saavat nauttia eri kulttuureista😍

    1Äänestä

iRakit räksyttää, eivät tee töitä. Turvapaikka taattu. Pressan juhliin 100 vuotiasta SUOMEA juhlimaan lukematon määrä näitä kunnostautuneita "suomalaisia"!!!

1Äänestä
  • Rajat auki ja monikulttuurius saapuu myös meille. Suomalainen juhannuskoivu, jonka kylkeen nojaa Muhammed ja Liisa rakastuneina. Odotan kesää😍

    1Äänestä

Kyllä on todella paljon tuollaista roskasakkia noissa partasuupakolaisissa, todellisia riesoja, kantaväestön rahantuhlaajia ja elämänpilaajia !

Suomalainen kansa se vain hiljaisena hyväksyy kaiken sensijaan, että vaatisi jo ulos islamilaisia miehiä tästä maasta unohtamatta Afrikan insinöörejä.

Ei muuta kuin laivat satamamiin täyttöä odottamaan ja lastin voi kipata espanjan Saharan rannikolle keltään siitä kysymättä.

1Äänestä
  • Rakastan monikulttuurista suomea😍

    Äänestä

Nerg käsittääkseni tiesi noidenkin taustoista-ja päästi heidät maahan !
Hänhän sanoi, että kaikkien tuijoiden taustat tiedetään, mikä oli ihan pölvästimäinen toteamus -tv:ssä vielä.

Suvakeille tv:ssä on tärkeintä, että näitä matuja ei aleta pieksämään, koska räsisssmii, mutta nämä brutaalit rikokset suomalaisia vastaan, joita tapahtuu paljon, niin niistä pitää vaieta.

Minulla on kyllä hyvin tuimia ajatuksia näitä rikoksia tehneitä pakolaismiehiä vastaan !

1Äänestä

Minusta nuo Irakilaiset jengit kaupungilla ovat pelottavia. Vihaiset katseet ja töykeä käytös jäänyt mieleen.

1Äänestä

Öljytyt hiukset, kiiluva katse

1Äänestä

Miksi vain ehdottomaan vankeuteen tuomitun nimi julkistettin Iltiksessa? Eikö ehdollinen tuomio ole vankeustuomio sekin?

Mikä oli tuomio sille kolmannelle rikastajalle, joka kuvasi raiskaukset? Sanottiinko peräti "hyi hyi", vai hankittiinko rassukalle uusi kännykkä lohdutukseksi? Tuleeko video esitettäväksi jonkin matu-kulttuuritapahtumen yhteydessä, kaarnavenenäyttelyn ohella?

Näidenkin kolmen kulttuurihenkilön oleskelun Suomessa joudumme me veronmaksajat lähivuosien ajan kustantamaan.

Onko raiskaustuomio osoitus perheenyhdistämisen tarpeellisuudesta? Kohta on myös näiden miesparkojen vaimot, tyttäret, äidit, anopit ja kumminkaimanserkut täällä meitä rikastuttamassa.

1Äänestä
  • Olkoon ulkomaalaisia tai suomalaisia. Silti asia on se että 3 raavasta miestä raiskaa lapsen. 2 heistä pääsee vapaaksi noin vain. Mitähän niiden tuomareiden päässä liikkuu ? Tuomarit pitäisi laittaa osasyyllisiksi näiden oksennusten tulevaisuudessa tekemiin rikoksiin.

    1Äänestä

avainnippua helistelemällä olisi tämäkin tapaus jäänut tekemättä?

1Äänestä
  • No kun uhri ei nostanut kämentä pystyyn tehostaakseen kieltoa, ei pelkkä avainnipun kilistely riitä nykyisin. Että silleen.

    1Äänestä

Tytön tulevaisuuden tuhosivat nuo Irakilaiset pedot.

1Äänestä

Juu ja sitä avustanutta 16 v. likkaahan ei tuomittu ollenkaan!?
... se suojaväri?
Koska sehän ton uhrin vissiin houkutteli noitten perkeleitten käsiin?
Joten mun oikeustajun mukaan olis kyl EHDOTTOMASTI pitäny tuomita, koska sen toimistahan toi koko tapahtuma mahdollistui!

1Äänestä
  • Tuota en tiennytkään. Olen samaa mieltä. Ihmettelinkin tuota kaaostaloon menemistä. Houkuttelija on syyllinen vahvasti.

    1Äänestä

ai jos raiskaa porukalla
niin vain yksi ottaa vastuun?

Hyvää on se, että edes joku otti vastuun.
Hyvää on se, että tuomiosta uutisoitiin.

Miksi noin nuori tyttö OLI VOKISSA?
Sama kuin päästäisi lapsen krokotiilampeen.

1Äänestä

Törkeä teko todellakin, munat pois ja palautus kotimaahan. On tietysti opetus pissiksille myös jotka roikkuvat vokkien nurkissa. Kaveri on vartijana eräässä vokissa ja kertoi näitten pissisten (ja aikuistenkin naisten) pyörivän matujen joukossa saadakseen munaa. Sitä saa mitä tilaa, tämäkin raiskaus tapahtui vokin tiloissa.

1Äänestä

Tuomiot kovennettava vähintään 8v.Maahanmuuttajilla on jäänyt saamatta kulttuuri koulutus?Miksi otetaan maahanmuuttajia ,jos heille ei kuitenkaan selvitetä raiskauksen rikollisuutta?Maahanmuuttajien sivistystasoa lisättävä ,muuten joudumme kärsimään "tyhmistä ".Raiskaukset on menneet yli ja ympäri ,miksei
sisäministeri puutu ongelmaan???

1Äänestä
  • Siksi koska sisäministeri Risikko on tyhmä kuin saapas.

    1Äänestä

  • Nuo turvaa hekevat pitäisi heti poistaa Suometa. Tyhmää säilytellä niitä maamme vankiloissa täysihoidossa vuosikausia!
    Ja kyllä suomalaisia tyttösiäkin pitäisi hiukan valistaa siitä, miten käy, kun tunkee itsensä tummien komeitten miesten kylkeen.

    1Äänestä

  • hohoijaa kirjoitti:

    Nuo turvaa hekevat pitäisi heti poistaa Suometa. Tyhmää säilytellä niitä maamme vankiloissa täysihoidossa vuosikausia!
    Ja kyllä suomalaisia tyttösiäkin pitäisi hiukan valistaa siitä, miten käy, kun tunkee itsensä tummien komeitten miesten kylkeen.

    Kun ne miehet tuli suomeen, ei mietitty heidän luonnollisia tarpeitaan, ainoastaan sitä, että saavat 4 seinää ympärilleen ja rahaa. Jos olisivat tulokkaat tienneet miten umpimieliseen maahan lisääntymisen kannalta tulevat, eivät luultavasti olisi tulleet, koska joutuvat elämään selibaatissa kuka ties useita kuukausia. Kuka hommaa heille vaimon? Ja kuka pitää huolta siitä, että vain parhaat saavat vaimon, kuka huolehtii siitä, että luonteet ovat toisilleen sopivat?
    Tämä harmaan tieteen barbarisoima viranomaisbyrokratian maa ei siihen pysty niin kauan, kun se kieltäyyy omaksumasta mitään uutta keskuuteensa, paitsi uusien ulkomaalaisten muodossa.

    1Äänestä

  • dfgfghg kirjoitti:

    Kun ne miehet tuli suomeen, ei mietitty heidän luonnollisia tarpeitaan, ainoastaan sitä, että saavat 4 seinää ympärilleen ja rahaa. Jos olisivat tulokkaat tienneet miten umpimieliseen maahan lisääntymisen kannalta tulevat, eivät luultavasti olisi tulleet, koska joutuvat elämään selibaatissa kuka ties useita kuukausia. Kuka hommaa heille vaimon? Ja kuka pitää huolta siitä, että vain parhaat saavat vaimon, kuka huolehtii siitä, että luonteet ovat toisilleen sopivat?
    Tämä harmaan tieteen barbarisoima viranomaisbyrokratian maa ei siihen pysty niin kauan, kun se kieltäyyy omaksumasta mitään uutta keskuuteensa, paitsi uusien ulkomaalaisten muodossa.

    No vittuako tänne sitten on pakko ottaa pelkkää nuorta miestä tupa täyteen? Missä ne suomalaisille luvatut turvaa tarvitsevat naiset ja lapset ovat?

    Helvetti kun vituttaa tuollaisten punaviherpösilöitten aivopierujen lukeminen. Pitäis olla vaaleissa äo-raja äänestykseen. Sinä et sitä läpäisisi, kuten suurin osa muistakaan vihervasureista.

    Äänestä

  • hhheyrryeyer kirjoitti:

    No vittuako tänne sitten on pakko ottaa pelkkää nuorta miestä tupa täyteen? Missä ne suomalaisille luvatut turvaa tarvitsevat naiset ja lapset ovat?

    Helvetti kun vituttaa tuollaisten punaviherpösilöitten aivopierujen lukeminen. Pitäis olla vaaleissa äo-raja äänestykseen. Sinä et sitä läpäisisi, kuten suurin osa muistakaan vihervasureista.

    No näin näin se kyllä on.

    Äänestä

Miksei migri tuo joka vokkiin vanhaa vuohta tai sikaa että irakinmatut saa painaa, lypsykonekkin olisi hyvä niin saisi geenipankkiin siemenet jos eläintarhassa tarvitaan punaperse paviaaneille uutta tervettä geeniä!

1Äänestä

eikö vokeissa ole minkäänlaista valvontaa miten alaikäinen tyttö oli päässyt vokkiin mahdollisten terroristien kanssa?

1Äänestä

Suurempi synti jos ulkomaalainen raiskaa 14 vuotiaan, kuin oman maan kansalainen? Ikäänkuin suomalaisetkin eivät olisi raiskailleet sodissa nuoriakin? Ja kuka sanoi, että lauantaina on taas mahdollisesti taharrusta keskustassa. Ja valittaja istuu mukavasti kotonaan katsomassa telkkua? Sanokaa nyt vielä, että tällä pyrin osoittamaan, että tyypin pitäisi lähteä kaupungille estämään moinen meininki? Ei lähtisi? En lähtisi itsekään. Sen sijaan pakkaisin tavarat ja muuttaisin muualle, koska muslimeja ja mustia ei saa ajaa ulos maasta, paitsi hallituksen toimesta, joka ei ole aikeissakaan tehdä sitä, paitsi paitsi joillekin. Muslimilla ja ei muslimilla ei ole tilaa toisilleen. Sehän lukee jo koraanissakin.

1Äänestä
  • Raiskaus ja pedoiilia on aina vihateko ja siksi tuomioita kovennettava
    myös kaikenmaalaisille.

    1Äänestä

  • Toisaalta: Suomalaisten tekemille raiskauksille me ei ilmeisesti mahdeta yhtään mitään? (ja millos oot viimeks nähny uutisen ku suomalaiset on raiskannu porukalla pikkutytön? Ei toi kovin yleistä o! Paitti jos tekijänä on ollu mamut! :)
    Mut jokanen. amun tekemä rauskaus me kyllä olis pystytty estämään ihan simppelisti sillä ettei olis yksinkertasesti OTETTU sitä mamua tänne!
    Vaikeeta?
    Mutta kun sehän ei teille suvakeille passaa! :)
    Te nyt ihan välttämättä haluutte (kuinka monta vielä?) ihmisuhreja ihan vaan sen takia että teidän unelmanne toteutuis! :)
    Ootte te sairasta porukkaa! :/

    1Äänestä

Kirjoituksesi solvaa vähemmistöryhmää ja on näin vihapuhetta, josta velvollisuuteni oli tehdä ilmoitus poliisille. Toivottavasti aloitus poistetaan ja sinä päädyt käräjille ja tuomiolle vihapuheesta.

Äänestä
  • Vihapuhetta ei ole määritelty rikoslaissa.
    Joten selitäppäs mitä se on.

    1Äänestä

  • No NYT kyllä alottajaa pelottaa!?!
    30 päiväsakkoa, eli parinsadan sakot!

    PS: Paitti et sellasta rikosnimikettä ei ole olemassakaan ku "vihapuhe"! :D Koitas enskerran vaikka: Kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kun se taitaa olla olemassaolevassa lainsäädännössä se lähin ihan aikuisten oikea lakituvassakin rangaistava teko, niin et tulevaisuudessa nolaa ittees yhtä rankasti? :)

    1Äänestä

Pöpilä pitäisi perseraikauttaa 100:lle matumiehelle. Juuri Pöpilä ja kumppanin ovat vastuussa tytön raiskauksesta, kuten tuhansista muistakin vastaavista. Samoin, kun terroristit räjäyttävät pian suomalaisia hengiltä, ovat terroristeja Suomeen avoimista ovista hankkineet Pöpilät myös siihen syyllisiä, ja ansaitsevat saman kohtalon.

1Äänestä

Vihateko tulisi rangaista kivesten poistolla.Rangaistuksen oltava riittävä ,jottei ainoastaan uhri kärsi.

1Äänestä
  • Aivan. Eikös tämä meilläkin joskus aiemmin ole ollut niin, että näistä törkeistä raiskauksista on tekijä tuomionsa lisäksi myös kuohittu, minkä toimenpiteen tarkoitus on myös ollut hillitä asianomaisen seksuaalikäyttäytymistä myöhemmin. Tällaisia karkeita juttuja ei vaan enää pitkiin aikoihin ole meillä ollut niin tarpeen soveltaa, kun äijät eivät meillä enää niin raakalaismaisesti ole käyttäytyneet. On siis meillä ollut kulttuurisiakin estoja tällaiselle raakalaismaiselle käyttäytymiselle, nyt ei niitä sitten enää monikulttuurisessakin suvakki-ilmapiirissä niin ole.

    Äänestä

Raukkamainen teko ,koska ovat saaneet ruokaa ja ylläpidon .Palkkioksi raiskaavat suomalaisia naisia.Sisäministeri on osaamaton ,eikä huomaa raiskattujen tilaa.Täytyykö kaikki kokea ennen kuin ymmärtää mistä on kysymys.

1Äänestä

Törkee vihateko ,raiskaus suomen kansaa kohtaan.

1Äänestä

Sisäministeri laitettava vastuuseen ,koska tämäntyyppistä vihaa on
ollut liian paljon.

1Äänestä

Mitä Eva kertoo nyt lapsille?

1Äänestä
  • Tippalinssi-Piaudetti on pinteessä näden jatkuvien matuilujen kanssa...

    Äänestä

Tällainen vihanpito on nyt loputtava.Sisäministerin on tehtävä palkkansa eteen jotain ,koska raiskauksia ja pedofiiliaa on kiihtyvään tahtiin.
Sekasortoa tämä on ja johtuu osittain hallituksen hyväksymästä pahuuden linjasta.Raamatunvastaisia asioita ajetaan yhteiskuntaan
ja annetaan synnille laillinen toiminta oikeus.Nyt maksamme siitä
petojen vilskeenä.

1Äänestä

Eva sanoo, että se ei ollut raiskaus, vaan penetraatio. Lukekaapa profeetan fatvaa. Muslimia ei tulisi tuomita, kuin sharia-tuomioistuimessa. On ymmärrettävä kulttuuria.

Äänestä

Lanttiakaan eivät maksa eikä sitä maksa kukaan.

Äänestä

Lypsykone joka Vokkiin niin pysyy asukit tyytyväisinä ja pussit tyhjinä, pieni investointi esim. ALfa Laval, lypsyrobottiasema tai karuselli niin hoituu hommat ja keräily SPR:n kautta ja siinä voi jokainen suvakki sitten siementää itsensä niin kaikki voittaa!
Päivi voisi vanhana utaretutkijana henkilökohtaisesti tarkastaa jokaisen siemenpussit jotta voidaan varmistua "Utare terveydestä" !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miksi_autamme-noita kirjoitti:

Turvapaikkaa hakeneet Irakilaiset pedot raiskasivat raakalaismaisesti 14-vuotiaan tytön.

Toinen pedoista sai 4 vuotta ehdotonta, mutta toinen sioista vain ehdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu