Yli puolet haluaa Roisto-Sipilän eroavan!

Iltalehden teettämän gallupin mukaan kansalaisista yli puolet haluaa Roisto-Sipilän eroavan. Myös Bernerin eroa toivotaan.

Roisto-Sipilä on paljastunut vain omaa etuaan ajavaksi ahneeksi paskiaiseksi.
10156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se+on+varmasti+yli+ja+reilusti+,eiköhän+lie+lähellä+80%+ja+muut+noita+kepuloita+jotka+puolueen+takia+yrittävät+rämpiä.

Äänestä

Nyt Keskustan on syytä antaa Roisto-Sipilälle kenkää!

Äänestä

500 haluaa eroavan loput 5,6 miljoonaa ei kantaansa esittänyt.

Äänestä

4,6 miljoonaa suomalaista haluaa Sipilän eroavan nopeati.

Äänestä

Cesna on nyt nousussa suoraan ylöspäin , näinhän keskustalaiset ja Sipilä omassa esityksessään näyttää,

Koska maan vetovoima loppuu tai työntövoima ei riitä konetta irtoamaan maan vetovoimasta

Seuraus on siis joko syöksykierre tai sinkoutuminen avaruuteen.

Äänestä

Eipä tule mieleen heti koska olisi näin härskisti kurjistettu ja eriarvoistettu ihmisiä ,raukkamaista potkia maassa makaavaa, ilmeisesti pitää mennä kaikki asiat aivan persiilleen ennen kuin ihmiset lähtee kadulle , sitä saa mitä tilaa.....

Äänestä

On tainut aika syödä Sipilän "mandaattipalttoon" :D

Äänestä
  • Ei valita suomessa enää johtajia huutoäänestyksellä kuten punakaartissanne

    Äänestä

  • heheheeee kirjoitti:

    Ei valita suomessa enää johtajia huutoäänestyksellä kuten punakaartissanne

    Tuo tekonauru itku kurkussa, toistelu punakaartista ei oikein vakuuta.
    Paniikissa olet ja siksi alkaa taas mennä oudoksi toisteluiksi komukoista, sossuista ja punakaartilaisista sun juttusi.

    Äänestä

  • Häpeä.saatanan.homopoika kirjoitti:

    Tuo tekonauru itku kurkussa, toistelu punakaartista ei oikein vakuuta.
    Paniikissa olet ja siksi alkaa taas mennä oudoksi toisteluiksi komukoista, sossuista ja punakaartilaisista sun juttusi.

    Kyllä se on aitoa naurua galluppien mukaan eläville

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


EroaSipilä kirjoitti:

Iltalehden teettämän gallupin mukaan kansalaisista yli puolet haluaa Roisto-Sipilän eroavan. Myös Bernerin eroa toivotaan.

Roisto-Sipilä on paljastunut vain omaa etuaan ajavaksi ahneeksi paskiaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu