Järkevät ihmiset käyttää rahansa hyödyllisemmin, vaikkapa auton ylläpitoon.
Vain ääliöt ostaa raketteja nykyaikana
uusiakkujasulat
7119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi ostaa uusiakkujasulat, kun ne kuitenkin kestää sen 2-3 vuotta minkä jälkeen taas vaihdetaan uuteen?
Voi, voi ,voi!!!! Kyllä hedelmäpelit ottaa vastaan lyökää sinne. Saadaan yhdistyksiä perustaville somaleille rahaa ,että eivät karkaa Somaliaan . Meidän "muuttovoitto"supistuu ja työvoimapula uhkaa.
Pahinta on se että kaikki kyllä tietää milloin raketteja saa ampua, mutta osa niistä rakettien ampujista ei ymmärrä miten kellosta näkee sen ajan milloin se on luvallista. Samoilla tiedoilla ja taidoilla kulkevat liikenteessä kuka milläkin moottoriajoneuvolla. Ei ihme että liikenne takkuaa.
Mä meen ampuu raketit vastaa seuraavana yönä eli su-ma taitteessa, vähän myöhässä mutta sama se on mun vilkun käytönkin kanssa, vähän myöhässä sekin joten sallittakoon varmaan.
Auto on vain kulkuväline jolla pääsee paikasta A paikkaan B.
no nyt se selkes millä ihminen luokitellaan järkeväksi tai ei. Vaikuttaako akun amppeerituntumäärä tai niiden sulkien pituus älyn määrään? Ääliö?
Onko se sulta pois jos joku ilahduttaa itseään vuodenvaihteessa raketilla? Kuitenkin katselet salaa ja kenties kateellisena verhon raosta kun naapuri juhlistaa tulevaa vuotta muutamalla raketilla.
Mitä kadehtimista toisen ihmisen ääliömäisyydessä on ?