Suomen TOP3 kusettajat

1. Iiro Viinanen
1. Jyrki Katainen
1. Juha Sipilä

Taviiko mitään perusteluita laittaa?
Toi kusettajijen lista on todella pitkä.
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

http://www.tamperelainen.fi/keskustelut/360489

Ja kaikkea voi yrittää päästäkseen suosiin. Joskus sitä käy näinkin, kaikki suorassa lähetyksessä Ykkösaamussa julistettu (15.9.2015) valui lopulta kuin vesi haanhen selästä. Mediahyöty löi itseä korville.

Äänestä

kyllä kyllä, joka ikinen olisi otettava kiinni ja tuotava kansantuomioistuimen eteen. herrathan ja herrojen tuomarithan eivät toisiaan tuomitse.
luulenpa että jokainen näistä saisi kansalta lahjoituksena raitapuvun päällensä, sen vankilalook'kisen. elinkautista pukkaisi jokaiselle roistolle.

Äänestä

Aivan, ja kas 90-luvulla hoettiin että emme voi ottaa velkaa lapsien ja lapsienlapsille? Ja kas samaa paskaa hoetaan yhä? Eli miten monta kertaa tässä joutuu maksamaan sirkuspellejen tyhmyyksiä? Ja kas sirkus on jäänyt lomille herää vain kysymys, miksi??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kusettajattop10 kirjoitti:

1. Iiro Viinanen
1. Jyrki Katainen
1. Juha Sipilä

Taviiko mitään perusteluita laittaa?
Toi kusettajijen lista on todella pitkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu