Kaikista lapsellisempia on autoilla leuhkijat:
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001220881.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001220881.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Eikö kaikki leuhki jollain, nuo osa leuhkii parisuhteen tunteellisuudella
Eivät kaikki. Toisilla ei ole mitään syytä. Tiedän yhden suurtilallisen, jolla on rahaa kuin roskaa. Vanhalla rotiskolla ajellee, kun ei ole tarve eikä halu leveillä tai leuhkia.
Tuo on vain yksi tapa leuhkia.
Minä en leuhki millään. On ihan sama mitä ne muut ovat mieltä asioista tai mitä ylipäätään tekevät. Ei kiinnosta tippaakaan muut ihmiset.
Joku jopa harmaalla Corollalla.
Tyhmimmät ihmiset kokee voitonriemua jopa jostain urheilusaavutuksesta, vaikka eivät ole muuta tehneet kun sohvalla istuneet tv.n ääressä ja joku muu tai jotkut muut on voittanut jonkun pelin tai kilpailun.
Paljon terveempää on olla voitonriemuinen tai leuhka omista saavutuksista, on se saavutus mikä hyvänsä.
Tervettähän on sekin, että ajaa Santanderin omistamalla öykkäripremiumcitymaasturilla ja kuvittelee itsensä muita paremmaksi ja tärkeämmäksi. Liikenteessä voi sitten päteä ja olla niin pirun taitava. Se on saavutus jos mikä.
Näin on. Ei jokainen luuseri saa Santanderilta edes lainaa komian auton ostoon, puhumattakaan että pystyisi lainaa lyhentämään.
Sossu kyllä antaa rahat televisioon että voi toisten saavutuksia katsoa ja niistä intoilla, luullen itsekin saavuttaneen jotain kun sattuu asumaan samassa maassa kuin jonkun urheilukisan voittaja.
Suomi menee sekaisin kun joku anorektikko hyppää sukset jalassa mäestä pidemmälle kuin muut tai ajaa ympyrää nopeammin kuin muut. On siinäkin saavutukset. Ja maailman toiseksi lihavin kansa istuu telkkarin edessä hurraamassa.
Mutta mä en ole, vissiin sit jotkut on...
Jotkut äijät vähän katsoo kieroon mutta se on kai tuo uusi musta X6 m50d.
Autohan se vaan on jolla tehdään työmatkat, ei sen ihmeellisempi laite.
Velkaa siitä ei oo, ikävä kyllä.
Kevätterveisin Bmwtypy
Pelkkä tarve mainita auto, sen merkki ja malli, kertoo kaiken oleellisen.
Ei silti läheskään niin säälittävää kun esim. jonkun jääkiekkojoukkueen voitto jos ei itse edes kuulu siihen joukkueeseen.
Olihan hieno artikkeli ja yhtä hieno aloitus.
Et sä idiootti ole??
Ja toisena tulevat ehkä kaulansa tatuoineet.
Joo. Merimiehetkään en nykyään ota tatuointeja kun se on nykyään kersojen juttu. Eikä merimiehetkään niitä sentään selvinpäin ottanu, jossain juoppohulluuskohtausessa enintään.
Kyl tuainoi mualiman mänöstä naattimine on meleko alkeellista lähtijään jo. Ei o elämä kohellu näemmä.
Kyllä se suomikuva teillä on jojo,citikka,rellu,leuhkikaa vaan niillä.Suomesta kun lada,katos kuvista,tuli yks muu kestävä kehiin.Täällä niin arktiset olot nytkin,muut autot ei kestä rällätä Mitenkähän akut toimii,kun sähköön siirrytään.Mekaanikotkaan ole ajantasalla.Korona ja ilmastonmuutos tuo aivan varmaan muutosta elämään.Moni osta autoo laisinkaan,monen tonnin vakuutukset ja trafit.ä,inhottaa.Ja se ite kottero ,korjaamolla aina.Miten ajat vuodessa tuhansia kilsoja jollain sähköö hyrräävällä kotterolla.
Kyllä se niin on että aika paljon perus autoilijoita häiritsee jos parempi auto saattaa ohittaa heitä. Katellisuuden määrän voi aistia melkein iholla asti. Tehdään kiusaa. Ei päästetä ohi ei anneta tilaa.
Miksi sanon näin. Siksi että on monta autoa omistuksessa on se "tavallinen" ja on se "parempi" ero on huomattava millä autolla ajan ja miten ihmiset käyttäytyvät todella idiottimaisesti.
Onneks on myös aitoja ihmisiä jotka tulevat juttelee/kyselee.
On toki näitä öykkäreitä. Mutta ne ovat lähinnä velkarahalla ostettuja ja jos on saanut hyvän tilin perinnön ja joillekin nousee hattuun. Luulee että on parempi ihminen kun on perinnyt rahaa jne.
Jännää
Kylä näi o.
Leuhkat ne autoilla elvistelee...
https://www.youtube.com/watch?v=1ycArgbfmmM
Kaikista lapsellisimpia on kateelliset jotka valittaa suomi24ssä siitä kuinka joillain on rahaa.
Ei täällä näytä ketään järkevää olevankaan keskustelemassa. Kaikki kommentoijat, ja aloitusten tekijät ovat pelkkiä penikkatautisia. Iästä riippumatta...
Se on se kun ei ole tapahtunut mitään todella merkittävää? Sitten kun tapahtuu niin jopa on taas asia sanomista.
Käykäähän jossain ulkomailla. Lontoossa Bentley on melko yleinen näky. Italiassa taas on paljon Ferraria ja Lamboa. Saksassa Porchea jne. Täällä osataan olla kateellisia naapurin uudesta Nissanista.
Ei millään alle miljoonan autolla yksinkertaisesti voi leuhkia.
Millä ihmeen automerkillä leukijat.
Yksi lause ja artikkeli lähtis muilta palstoilta moderaattoreilta heti pois.
En jaksa edes klikata.
Jos ihmisellä on rahaa ylimääräistä laittaa se omiin arvoihinsa soppelin automobiiin alleen. Olen hitusen vitsaillut, että jos lotto tois. Laittaasin joka kuukausi tonnin romun ja ens kuussa paaliin. Vaan tuskin tekisin. Ois pihalla sähköauto halvasta päästä kauppa ajoon ja matka-auto pitempään ajoon. Yhteishinnaltaan toki 170 tonnia.
Vaan kulkine kiva on jokaisen omiin arvoihin soppeli ja pihalla ois myös jotain vanhaa ja klassista. Kesällä kiva kulkine museorekkarin alla.
Mikä ihmeen automerkillä leukija???? Luin jostain tyypeistä, jokka tyhmää kateuttaan sylkevät autojen päälle tai länttäävät purukumia. Minusta se on sama asia kuin kusisi omiin muroihinsa, kun puhutaan ilkivaltavakuutuksista.
Iloinen olen veronmaksajista. Ja kun auto on hieno, hymyilen joka kerta. Merkistä viis. Oli vanha tai uusi. Auto on aina kaunis, kun sen omistaja on siihen panostanut.
Vaan rumaa käytöstä liikenteessä, sitä en arvosta ikinä. Ja unohduksiin jää mulkut rumien autojensa kanssa, heti nokkoonsa. Tehas paketti ja käytös kakka. Pyöreälamppuinen ladakin on arvokkaampi, heti unohdettujen tehasmerkkiromujen seassa. Kun se ajaa arvoisellaan tavalla.
;-)
Tietenkin leuhkimme, Mitä sä luulit? Jättivelkaisena perheellisenä kalmukkina minulla ei ainakaan ole mitään muuta ohjelmaa töissäkäynnin lisäksi, kuin provota, ja trollata tällä palstalla. Muuhun ei vaan ole varaa....
Audi Velkainen.
Mielummin velkaisella Audilla Suomen maanteillä 250km/h, kuin velattomalla Toyota corollalla nopeusrajoituksien mukaan!!🤣😂😅🤣😂😅
Kyllä senverran on autoon satsattava ettei ajokyvyn ja auton yhdistelmä pakota tientukkona pyörimään.
Juu ja maksa sitten Audi romulla ajamisesta sakot.Audi on sama kuin Skoda.
Eli Audi siis ON kallis auto ylläpitää. Ensin hirmuhintaiset remontit, ja sen päälle vielä ylinopeussakot. Ja jotkut ne vaan ihannoi...
Saksalainen.
Näyttää hyvältä (myös väritykseltään).
Manuaalivaihteinen.
Bensakone.
Neliveto.
-90 luvun ihme.
Manuaali ikkunan/takakontin avaus.
Katsastettu vähän aikaa sitten (~3kk)
Ei muuta tarvitse.
Tarvitseepas
Saksalainen se voi olla kyllä.
Ja hyvän näköinen, tietenkin.
Automaatti, kuten premium-auton kuuluu olla
Bensa on ihan ok
Neliveto tai takaveto, ei koskaan etuveto.
2014->
Mahdollisimman paljon varusteita
Katsastus 2 vuoden välein.