Meillä kaikilla on sama Jumala

Bebebebe

Ateistit eivät tiedä että näin on, eivät usko että näin on, kieltävät että näin on.

Meillä kaikilla on sama Jumala, jota me lähestymme kukin omalla tyylillämme ja vauhdillamme.

Tärkeää on se, että lähestyy. Jumalan voi pyytää ilmestymään omaan elämäänsä. Kuvittelematta mitään. Avoimin sieluin lähetetty pyyntö saa vastauksen.

23

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tervettulloo.vuan

      Kyllä se Jumala voi joutessaan lähestyä, mutta kun hää on kuollut kuin kivi, niin eipä tuo kykene.

      • Jeesus kyllä on, muttei minun Jumalani


    • sccscsc

      Sano jumalle terkkuja täältäkin päin kun taas näätte.

      • Sanoisin kyllä, mutta sinä et ole tosissasi tuossa.


      • Eivät ole kristitytkään jumalharhojensa kanssa, lisään edelliseeni.


      • efeefe
        Bebebebe kirjoitti:

        Sanoisin kyllä, mutta sinä et ole tosissasi tuossa.

        Jumala tykkää edes huumorista? eipä yllätä.


    • Epäilijä

      Onko se sama Jumala joka laittaa Pyhän hengen opastuksella kristittyjen lahkolaiset riitelemään keskenään ja tuomitsemaan muut harhaoppisina helvettiin?
      Onko Pyhiä henkiä silloin useampiakin opastamassa oikeaan vai mistä siinä on oikeastaan kyse?

      • Jumala ei pistä ihmisiä riitelemään ja tuomitsemaan. Kyseessä on harhahenkenä tunnettu saatana.


      • parempaakinsisaltoaon

        Ainakin elämä on varmaan mielenkiintoisempaa kun siellä korvien välissä mellastavat jumalat, saatanat ja tiesmitkä muut henget :D


      • parempaakinsisaltoaon kirjoitti:

        Ainakin elämä on varmaan mielenkiintoisempaa kun siellä korvien välissä mellastavat jumalat, saatanat ja tiesmitkä muut henget :D

        Pyhä ja paha henki vaikuttavat jokaisessa, myös sinussa, vaikka et ole siitä tietoinen.


      • Jeesus tekee ihmisen pahaksi, katsokaa palstaa


      • fffweffwe
        Bebebebebe kirjoitti:

        Jeesus tekee ihmisen pahaksi, katsokaa palstaa

        Kaikki voipa ei voi edes meille palstalaisille mitään hähähähä.


    • Kristityt kuulkaa myös mitä avauksessani sanon. Jättäkää Jeesuksenne ja uskokaa BebeBebe:n Jumala.

      Eroten kristityistä kivestensä nuuskijkoista, osaan perustella näitä täitä kuhisevia susikoiran käytöstavat omaavia hihhuleita paremmin mitä sanon:

      - Kristitty Brasilia olkoon avaukseni esimerkki:
      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701022200048104_ul.shtml

      Siellä tapellaan jakuvasti. Jeesus on piilosa ja pelkää, tai kuinka olematon jumala voisi pelätä, ihmetellen

      BB, avaaja.

    • HellunParadoksi

      Teillä voi olla, mutta ei minulla, koska minulla ei ole mitään satuolentoja.

      • Jeesus on satuolento ja homoseksuaali, ei minun Jumalani ole Jeesus


      • Jumala on totuus, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta.


      • effef
        Bebebebe kirjoitti:

        Jumala on totuus, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta.

        Paskan marjajukat pastasiivilä vaan päähän ja pastafarisoimaan kadulle ilosanomaa.


      • diibadaabaduuba
        Bebebebe kirjoitti:

        Jumala on totuus, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta.

        Todista se meille, äläkä lässytä merkityksetöntä tyhjää sanahelinää kuvitteellisen mielikuvitusolennon kuvitteellisista ominaisuuksista.

        Totuus ilman todisteen murustakaan on typerysten lapsellisia luuloja.


    • Epäjumalienkieltäjä

      Uskovat eivät tunnista jumalaa, eivät erota oikeaa väärästä.

      Uskovien ainoa yhteinen uskonkappale on oma kaikkitietävyys. Kaikki uskovat että juuri minä olen oikeassa ja kaikki muulla tavalla uskovat ovat väärässä. Kaikesta muusta ollaankin sitten jo eri mieltä. Kuitenkin jokainen uskonto on vähemmistö uskontojen joukossa. Eli vähintään suurin osa niistä, jotka haluavat uskoa jumalaan uskovat ihan väärin. Tai sitten te olette kaikki väärässä - miksi ette olisi?

      • Jumala on totuus. Jumala on. Se onko ihmisillä minkälainen käsitys totuudesta, on sivuseikka siihen nähden mitä on totuus.


      • diibadaabaduuba
        Bebebebe kirjoitti:

        Jumala on totuus. Jumala on. Se onko ihmisillä minkälainen käsitys totuudesta, on sivuseikka siihen nähden mitä on totuus.

        Se millaisia ominaisuuksia sinä näkymättömälle mielikuvituskaverillesi kuvittelet kiinnostaa vain sinua itseäsi. Mutta ei ketään normaalia tervejärkistä ihmistä niin kauan kun sinä et ole osoittanut ainoatakaan syytä, perustetta, perustelua tai todistetta sen puolesta että kyseinen entiteetti olisikin oikeasti todellinen.

        Kuvitteellisen entiteetin kuvitteellisista ominaisuuksista ei ole mitään mieltä keskustella. Lähtökohta on tietenkin se, että ensin sinä osoitat meille että tämä entiteetti on olemassa muuallakin kuin sinun korviesi välissä. Jos ja kun sinulla ei ole osoittaa mitään muuta kuin lisää täysin merkityksetöntä diibadaabaa, niin tulet aina saamaan sen arvoiset vastauksetkin.


    • Kuusi päivää pääsiäisestä myöhemmin Jeesus kuoli.

      Sitä ennen se makasi velttona kyljellään ristinpuinen ja itki surkealla äänellä tunnista toiseen viinirievusta huolimatta. Jeesus lopetettiin sen kärsimien vakavien oireiden vuoksi: "Olen Jumala, sinä et - helvetin Roomalaine"

      Sen kuolinsyy selviää vasta ruumiinavauksen jälkeen, jos ruumista tai käärepaperia löytyy Anemia eläimellä ehdittiin kuitenkin todeta, jos roikkuu aurinkokuivattuna kuin tomatti kaikki pyhäpäivät läpeensä

      Jumala on todellinen homppeli, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta, jollet usko homouteen

      t. avaaja BB

    • a----a

      Miltä se tuntuu epäonnistua toistuvasti saamansa lähetyskäskyn toteuttamisessa? Älä huoli, pääset kuitenkin helpolla. Marttyyrius tipahtaa näes nykyään paljon pienemmällä vaivalla kuin joskus. Nyt siihen riittää tuollainen mitääntarkoittamaton, halpa ja aivoton jeesustelu netissä, omalta kotisohvalta käsin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11654
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7926
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2920
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2238
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      152
      2168
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1636
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      53
      1084
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe