Ateistit eivät tiedä että näin on, eivät usko että näin on, kieltävät että näin on.
Meillä kaikilla on sama Jumala, jota me lähestymme kukin omalla tyylillämme ja vauhdillamme.
Tärkeää on se, että lähestyy. Jumalan voi pyytää ilmestymään omaan elämäänsä. Kuvittelematta mitään. Avoimin sieluin lähetetty pyyntö saa vastauksen.
Meillä kaikilla on sama Jumala
23
173
Vastaukset
- tervettulloo.vuan
Kyllä se Jumala voi joutessaan lähestyä, mutta kun hää on kuollut kuin kivi, niin eipä tuo kykene.
- sccscsc
Sano jumalle terkkuja täältäkin päin kun taas näätte.
- efeefe
Bebebebe kirjoitti:
Sanoisin kyllä, mutta sinä et ole tosissasi tuossa.
Jumala tykkää edes huumorista? eipä yllätä.
- Epäilijä
Onko se sama Jumala joka laittaa Pyhän hengen opastuksella kristittyjen lahkolaiset riitelemään keskenään ja tuomitsemaan muut harhaoppisina helvettiin?
Onko Pyhiä henkiä silloin useampiakin opastamassa oikeaan vai mistä siinä on oikeastaan kyse?Jumala ei pistä ihmisiä riitelemään ja tuomitsemaan. Kyseessä on harhahenkenä tunnettu saatana.
- parempaakinsisaltoaon
Ainakin elämä on varmaan mielenkiintoisempaa kun siellä korvien välissä mellastavat jumalat, saatanat ja tiesmitkä muut henget :D
parempaakinsisaltoaon kirjoitti:
Ainakin elämä on varmaan mielenkiintoisempaa kun siellä korvien välissä mellastavat jumalat, saatanat ja tiesmitkä muut henget :D
Pyhä ja paha henki vaikuttavat jokaisessa, myös sinussa, vaikka et ole siitä tietoinen.
- fffweffwe
Bebebebebe kirjoitti:
Jeesus tekee ihmisen pahaksi, katsokaa palstaa
Kaikki voipa ei voi edes meille palstalaisille mitään hähähähä.
Kristityt kuulkaa myös mitä avauksessani sanon. Jättäkää Jeesuksenne ja uskokaa BebeBebe:n Jumala.
Eroten kristityistä kivestensä nuuskijkoista, osaan perustella näitä täitä kuhisevia susikoiran käytöstavat omaavia hihhuleita paremmin mitä sanon:
- Kristitty Brasilia olkoon avaukseni esimerkki:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701022200048104_ul.shtml
Siellä tapellaan jakuvasti. Jeesus on piilosa ja pelkää, tai kuinka olematon jumala voisi pelätä, ihmetellen
BB, avaaja.- HellunParadoksi
Teillä voi olla, mutta ei minulla, koska minulla ei ole mitään satuolentoja.
- effef
Bebebebe kirjoitti:
Jumala on totuus, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta.
Paskan marjajukat pastasiivilä vaan päähän ja pastafarisoimaan kadulle ilosanomaa.
- diibadaabaduuba
Bebebebe kirjoitti:
Jumala on totuus, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta.
Todista se meille, äläkä lässytä merkityksetöntä tyhjää sanahelinää kuvitteellisen mielikuvitusolennon kuvitteellisista ominaisuuksista.
Totuus ilman todisteen murustakaan on typerysten lapsellisia luuloja.
- Epäjumalienkieltäjä
Uskovat eivät tunnista jumalaa, eivät erota oikeaa väärästä.
Uskovien ainoa yhteinen uskonkappale on oma kaikkitietävyys. Kaikki uskovat että juuri minä olen oikeassa ja kaikki muulla tavalla uskovat ovat väärässä. Kaikesta muusta ollaankin sitten jo eri mieltä. Kuitenkin jokainen uskonto on vähemmistö uskontojen joukossa. Eli vähintään suurin osa niistä, jotka haluavat uskoa jumalaan uskovat ihan väärin. Tai sitten te olette kaikki väärässä - miksi ette olisi?Jumala on totuus. Jumala on. Se onko ihmisillä minkälainen käsitys totuudesta, on sivuseikka siihen nähden mitä on totuus.
- diibadaabaduuba
Bebebebe kirjoitti:
Jumala on totuus. Jumala on. Se onko ihmisillä minkälainen käsitys totuudesta, on sivuseikka siihen nähden mitä on totuus.
Se millaisia ominaisuuksia sinä näkymättömälle mielikuvituskaverillesi kuvittelet kiinnostaa vain sinua itseäsi. Mutta ei ketään normaalia tervejärkistä ihmistä niin kauan kun sinä et ole osoittanut ainoatakaan syytä, perustetta, perustelua tai todistetta sen puolesta että kyseinen entiteetti olisikin oikeasti todellinen.
Kuvitteellisen entiteetin kuvitteellisista ominaisuuksista ei ole mitään mieltä keskustella. Lähtökohta on tietenkin se, että ensin sinä osoitat meille että tämä entiteetti on olemassa muuallakin kuin sinun korviesi välissä. Jos ja kun sinulla ei ole osoittaa mitään muuta kuin lisää täysin merkityksetöntä diibadaabaa, niin tulet aina saamaan sen arvoiset vastauksetkin.
Kuusi päivää pääsiäisestä myöhemmin Jeesus kuoli.
Sitä ennen se makasi velttona kyljellään ristinpuinen ja itki surkealla äänellä tunnista toiseen viinirievusta huolimatta. Jeesus lopetettiin sen kärsimien vakavien oireiden vuoksi: "Olen Jumala, sinä et - helvetin Roomalaine"
Sen kuolinsyy selviää vasta ruumiinavauksen jälkeen, jos ruumista tai käärepaperia löytyy Anemia eläimellä ehdittiin kuitenkin todeta, jos roikkuu aurinkokuivattuna kuin tomatti kaikki pyhäpäivät läpeensä
Jumala on todellinen homppeli, ei mikään satuolento. Sinulla ei siis ole totuutta, jollet usko homouteen
t. avaaja BB- a----a
Miltä se tuntuu epäonnistua toistuvasti saamansa lähetyskäskyn toteuttamisessa? Älä huoli, pääset kuitenkin helpolla. Marttyyrius tipahtaa näes nykyään paljon pienemmällä vaivalla kuin joskus. Nyt siihen riittää tuollainen mitääntarkoittamaton, halpa ja aivoton jeesustelu netissä, omalta kotisohvalta käsin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek236700Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.274180- 333056
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1712993- 101908
- 821754
- 1501624
- 1471622
- 121528
- 221480