ukkoni on 21 ja menossa pian sivariin. kysyisin vaan et joutuuko se olemaan sen 28 päivää putkeen siellä lapinjärvellä?
hei vaaan
nainen
5589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Moi,
eipä joudu ei. Ite olin kaksi ja puoli viikkoa yhteensä Lapinjärvellä, viikonloput oli vapaita perjantaiaamupäivästä maanantaiaamuun. Ohjelmaa oli tiivistetty mukavasti.
se semmonen on, joka menee sivariin??? Ei sulla oikeasti ole ukkoa.
Olen onnellisesti naimisissa ja vaimoni pitää minua perin ihana ukkona siviilipalveluksestani huolimatta. Onneksi hän ei ole noin kapeakatseinen kuin sinä :)
Mene itse inttiin ja lakkaa rienaamasta.
Periaatteessa Lapinjärvellä ei tarvitse olla edes iltaisin. Mikäli asutte lähellä Lapinjärveä niin ukkosi voi käydä vaikka joka päivä kotona. Niin minun huoneestani yksi tyyppi teki.
Tuona 28 päivän jaksona riittää osapuilleen paikallaolo päivisin. Eli aamulla ensimmäiselle luennolle ja sitten illan suussa alkaa taas vapaa.
Yleensä kaikki viikonloput vapaata pe iltapäivästä ma aamuun.
Paikka ei ole mikään armeija tai vankila :)