Mikä on tehokkain ulostuslääke

Vastauksiiiaaaa

Eli mikä ulostuslääke on toiminu teillä parhaiten.. (hinta) eikä mitään saarnoja sitten vain vastauksia kiitos! :)

11

3373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blom67

      Luumumehu

    • 55565

      Magnesium

    • sata100sata

      Ruokalusikallinen tyrnejä, joka aamu. Saat samalla hyvän flunssan torjunnan.

    • Hmm134

      Itsellä tehoaa kaikki aina vaan muutaman kerran, kunnes keho jo tottuu niihin. Esimerkkinä, laxoberon-tipoista riitti alkuun vaan suositeltu tippa-annos, nykyään ei tee mitään paitsi mahakipua vaikka ottais 20 tippaa. Kuivatetut luumut tehos alkuun sellasinaan, sen jälkeen piti liottaa niitä yön yli vedessä että tehois.. Nykyään ei mitään tehoa. Tldr: Mulle hetkellisenä tehonnut laxoberon-tipat ja luumut. Kunnon lääkkeisiin en oo vielä koskenu mut varmaan pitäis, toivoen ettei kroppa totu niihinkin.

    • Kooolaax

      Hohhoijaa että ootte hulluja.

    • Dkdksslslqp

      Mä kokeilin glauberg suolaa ja hyi vittu mikä olo siitä seuras.... siis siitä pelkästä mausta lenti laatta et sinänsä se toimi... mul oli 2 päivää ihan karsee olo ku sen olin ottanu😷 oisko jotain pillereit jotka ei maistu miltään ja jotka ois tehokkaita?

    • Ert126

      Toilax tabletit toimii kunhan ottaa riittävästi..

    • anna-leena-ankeinen

      Aloittaja. Ajattelet hyvin lyhytnäköisesti, jos jatkat tuota rataa tarvitset dynamiittia että saat kökkösen irtoamaan.
      Itselläni on krooninen ripuli, joudun syömään siihen lääkkeitä, ei paskominen laihduta, kuvittelet vain.
      Koitapa tulla järkiisi jos ei ole jo myöhäistä ja olet pilannut aineenvaihduntasi.

    • Bimbo! Itselläni hra chroni taas yllä . Ja en ehdi vessaan . Ja kyllä vaihdan lakanoita öisin jnejne . Jos on ummetusta varaa aika lääkäriin. Ja mielellään gastroentrologille. Älkää hyvät ihmiset leikkikö Terveydelle! Oikeasti !

    • thisishowidoiit

      Itelläni ksylitoli pastillit ovat toimineet! Syön niitä puoli rasiallista päivän paaston jälkeen ja maha tyhjenee heti. Sitten syön oikeaa ruokaa, paastoan ja taas ksylitolia. Paino tippuu hyvää vauhtia.

    • Pipeg

      Pieni tablettinäyttö ja suomalaistyypillinen HIDAS nettiyhteys huonolla näkökyvyllä tiirattuna aiheuttaa silmäsärkyä, turhautumista, tukaloitumista, vatsanväänteitä ja kiireen pihan perälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      294
      14667
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      176
      4235
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      136
      3903
    4. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      452
      1881
    5. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      1860
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      35
      1746
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      52
      1385
    8. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      153
      1237
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      66
      1163
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1151
    Aihe