Mikä on tehokkain ulostuslääke

Vastauksiiiaaaa

Eli mikä ulostuslääke on toiminu teillä parhaiten.. (hinta) eikä mitään saarnoja sitten vain vastauksia kiitos! :)

11

3566

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blom67

      Luumumehu

    • 55565

      Magnesium

    • sata100sata

      Ruokalusikallinen tyrnejä, joka aamu. Saat samalla hyvän flunssan torjunnan.

    • Hmm134

      Itsellä tehoaa kaikki aina vaan muutaman kerran, kunnes keho jo tottuu niihin. Esimerkkinä, laxoberon-tipoista riitti alkuun vaan suositeltu tippa-annos, nykyään ei tee mitään paitsi mahakipua vaikka ottais 20 tippaa. Kuivatetut luumut tehos alkuun sellasinaan, sen jälkeen piti liottaa niitä yön yli vedessä että tehois.. Nykyään ei mitään tehoa. Tldr: Mulle hetkellisenä tehonnut laxoberon-tipat ja luumut. Kunnon lääkkeisiin en oo vielä koskenu mut varmaan pitäis, toivoen ettei kroppa totu niihinkin.

    • Kooolaax

      Hohhoijaa että ootte hulluja.

    • Dkdksslslqp

      Mä kokeilin glauberg suolaa ja hyi vittu mikä olo siitä seuras.... siis siitä pelkästä mausta lenti laatta et sinänsä se toimi... mul oli 2 päivää ihan karsee olo ku sen olin ottanu😷 oisko jotain pillereit jotka ei maistu miltään ja jotka ois tehokkaita?

    • Ert126

      Toilax tabletit toimii kunhan ottaa riittävästi..

    • anna-leena-ankeinen

      Aloittaja. Ajattelet hyvin lyhytnäköisesti, jos jatkat tuota rataa tarvitset dynamiittia että saat kökkösen irtoamaan.
      Itselläni on krooninen ripuli, joudun syömään siihen lääkkeitä, ei paskominen laihduta, kuvittelet vain.
      Koitapa tulla järkiisi jos ei ole jo myöhäistä ja olet pilannut aineenvaihduntasi.

    • Bimbo! Itselläni hra chroni taas yllä . Ja en ehdi vessaan . Ja kyllä vaihdan lakanoita öisin jnejne . Jos on ummetusta varaa aika lääkäriin. Ja mielellään gastroentrologille. Älkää hyvät ihmiset leikkikö Terveydelle! Oikeasti !

    • thisishowidoiit

      Itelläni ksylitoli pastillit ovat toimineet! Syön niitä puoli rasiallista päivän paaston jälkeen ja maha tyhjenee heti. Sitten syön oikeaa ruokaa, paastoan ja taas ksylitolia. Paino tippuu hyvää vauhtia.

    • Pipeg

      Pieni tablettinäyttö ja suomalaistyypillinen HIDAS nettiyhteys huonolla näkökyvyllä tiirattuna aiheuttaa silmäsärkyä, turhautumista, tukaloitumista, vatsanväänteitä ja kiireen pihan perälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      73
      1203
    2. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      80
      1084
    3. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1055
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      126
      930
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      888
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      59
      829
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      72
      701
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      672
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      652
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      622
    11. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      537
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      90
      520
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      36
      485
    15. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      11
      480
    16. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      109
      460
    17. 43
      457
    18. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      38
      425
    19. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      18
      403
    20. On kyllä tosi surullista

      jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais
      Ikävä
      68
      397
    Aihe