Nyt on varmaan tärkeää viestiä, etteivät kaikki muslimit ole terroristeja. Olisiko vielä joku, joka ei tiedä tätä?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin mutta kuitenkin kaikki on " Lähes " terroristejä . Että silleen.
No, jos vaikka joka toinenkin on terroristi, on niitä yllinkyllin.
Mites+ois+SELLAI+kompromissiratkasu,+et:
"Kaikki+muslimit+eivät+ole+terroristeja,+mutta+kaikki+muslimit+on+POTENTIAALISIA+terroristeja"?
Kelpaiskohan+tää+suvakeillekin?+Täähän+on+ainakin+lähes+100+%+totta!
Tai - todennäköisiä terroristeja.
Eikös toi o kohtalaisen synonyymi?
Näitä kompromissiehdotuksia voisi lähetellä yleiselle syyttäjälle ja julkaista ne samalla jossain netissä tai jos saa paperilehteen, niin aina parempi. Sitten kun yleinen syyttäjä tarttuu asiaan, niin tietää osuneensa kohdilleen.
Nyt on tärkeintä, että pelolle ei saa antaa valtaa! Asiat on ratkaistava puhumalla. Jos siis turvapaikanhakija raiskaa tytärtäsi/poikaasi rapussasi, ole rakentava ja pyri selvittämään kyselemällä miksi hän raiskaa sen sijaan, että alkaisit moittia häntä. Hänellä on ehkä täysi oikeus toimia niin.
Kaikki Vuohennussijat eivät suinkaan ole terroristeja mutta kaikki terroristit ovat Vuohennussijoita!
Terrori iskun jälkeen paikalla leijailee aina vieno vuohenhaju.
Samoin jos huomaat ihan sattumalta joutuneesi samaan tilaan tai välittömään läheisyyteen henkilön kanssa joka on juuri karjaissut: "Allahu agb....*KABOOM* ja tunnet painoaallon juuri hivelevän ihoasi, niin: Muista pysyä rauhallisena! Ja kokoa itsesi! (tästä voi olla muutenkin hyötyä lähitulevaisuudessa!) Ennenkaikkea, älä anna pelolle valtaa, vaan suhtaudu tilanteeseen loogisesti. Tarkista ympäristö ainakin kertaalleen, että missä on hätäpoistumistiet, missä lähin suojapaikka lähestyvältä tulipallolta, ja niin pois päin! Tämän jälkeen, muista pysyä edelleen rauhallisena, ja parasta mahdollist vauhtia (n. valonnopeus on sopiva) singautat itsesi tähän suojaan! Mutta MUISTA! Säilytä kaiken aikaa malttisi! Muuten saatat vaikka hätäillessäsi kaatua ja loukata itsesi! Nyt suojaan päästyäsi muista käpertyä sikiöasentoon (Että torsosi mahdolliset jäännökset on sitten jälkipyykissä helpompi löytää mahdollisimman yhtenäiseltä alueelta!) ja avata suusi, koska lähestyvä ääniaalto saattaa muuten puhkaista korvasi! Tämän mentyä ohitse, voit palautua sikiöasennosta ja tarkastaa onko kehoosi tullut mitä vaurioita. Jos on, niin äkä vieläkään panikoi, vaan jäät rauhassa odottelemaan lääkintöhenkilöstön paikallesaapumista, ja kiität vaikka mielessäsi sitä että Allah on niin paska jumala ettei salli edes omien kannattajiensa onnistua tämän paremmin!
Älkäämme antako pelolle valtaa!
Täysi erektio ei ole oikeus...
Joka väittää, että lauseesi loukkaa laumaihmisiä, väittää samalla laumaihmisiä eläinrakkaiksi.
Jos allahi on sanonut että 9 vuotiasta tyttöä voi naida
pyllynreikään ja ruutata ryynit poskeen, ei meillä
ole oikeutta uhmata tätä oikeutta ja olla epäkohteliaita. Näin emme voi toimia kristillisessä yhteisössämme.
Kaikki+terroristit+eivät+ole+muslimeja...korkeintaan+ehken+99,+jotain%