NATO-vastustaja heikentää isänmaan puolustusta ja altistaa Suomen miehitykselle. NATO-vastustaja on siten maanpetturi ja Suomen syöjä.
NATO-vastustaja ajaa Suomen miehitystä
gulagoptio
19180
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei, se on usalle Suomea kauppaava natodildo johon kuuluu Ahnesaarikin. Onnistui jo luovuttamaan Suomen päätösvallan EU;lle.
Natovajakit yrittävät myydä usapaskan ase teollisuudelle loputkin
Tuosta helpotusta pahimpaan ISONMUSTANNATOJOMPEN ikävääsi ... ;-)
https://www.kaalimato.com/catalog/American Bombshell - Blast Balls_p_32722.html
Olette totisesti toisenne ansainneet.
IMHO.
Suomen paikka olisi ehdottomasti länsimaiden joukossa , muuten meillä on ukrainan kohtalo
Venäjä ei tunne rajoja, joita kaikki muut valtiot kunnioittavat. Venäjä on jo kerran siirtänyt rajojamme. Nato jäsenyys takaisi meille rajat ja itsenäisyyden.
Suomen itäraja on siirtynyt ainakin 10 kertaa. Milloin itään päin, milloin länteen päin. Tällä hetkellä Suomi on suurempi kuin se on pienimmillään ollut mutta niin ikään pienempi kuin se on suurimmillaan ollut.
Kenelle kuuluvat nämä alueet rajan molemmin puolin?
Titityy, titityy...
Ne kuuluvat Tampereen Tarkkispojalle jonka pitäisi siirtyä rajan taakse hallinnoimaan niitä!
Titityy, titityy...
Venäjälle..
Suomi on ollu 1000 vuotta osa Venäjää.
Ja nykyisinkin Tanska, Usa ja muut Nato maihin kuuluvat on tunnustaneet Suomen kuuluvan Venäjään.
Myös Ministeritkin ja tutkijat sanoo Suomen kuuluvan venäjään.
https://www.youtube.com/watch?v=pqO921FKTXU
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/eurooppa/putinismin-ideologi-myos-suomi-kuuluu-venajan-imperiumiin/
http://www.4pt.su/fi/content/putinismin-ideologi-suomi-kuuluu-venajan-imperiumiin
Tässä ´taloussanomien uutisissa kerrotaan Usa:n ajavan kovasti Suomea Venäjää kiinni.
http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000001845448.html
Suomi ei ole milloinkaan ollut osa Venäjää.
Nykyisen Suomen alue oli yli 600 vuotta Ruotsin valtakuntaa (Ruotsin valtakunnan itämaa , jolla oli edustajat Ruotsin valtiopäivillä) ja sen jälkeen 1809 (Ranskalaisten ja venäläisten kierolla etupiirisopimuksella) suomalaisilla oli autonomia osana Venäjän keisarikuntaa. (Suomen suuriruhtinaskunta jolla oli paljon itsenäisen valtion tunnusmerkkejä, mutta oli Venäjän keisarille alistettu.)
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_suuriruhtinaskunta
Suomessa järjestettiin syksyllä 1917 vaalit ja vapaan Suomen Eduskunta äänesti ja julisti Suomen itsenäiseksi 6.12.1917.
Suomen itsenäisyyden ensimmäinen tunnustaja oli Lenin ja Venäjä/Neuvostoliitto.
Se on aivan yhdentekevää mitä valetta taas suollat tai kenet maailmalla löydät 'muka' halukkaaksi Suomea luovuttamaan!.
Lähes jokainen maa on joskus kuulunut johonkin muuhun! Se ei tee oikeutetuksi tänä päivänä minkäänlaista miehitystä tai "omistamista" !
Tosiasia on se, että jos rajan yli yritetään tulla meitä "vapauttamaan" niin sitä vastustetaan taas ase kädessä ja uskon, että saatamme saada siinä puuhassa apua muualtakin.
Jos kirjoittaja ITSE mieltää haluavansa asua Venäjällä niin sen voi vapaasti tehdä. Allegro lähtee Helsingistä lähes päivittäin. Tervemenoa!
Pidäkkeet puuttuu täydelleen.
Ehkä lopultakin Natottaja huomaa toimistansa lopputuloksen, Suomi tulee vieraaiden sotilaiden miehittämäksi.
Että toimintaansa katuisi ,ei tulo kuuloonkaan.Käännetään härskeimmin asiat päälaelleen , kyllä pellet Masson , Andertsson ja divisoonamies tulee joo mieheksi.. totisesti totisesti näin asiat on. (Anteeksi G mies unohduit.)
Natoon liittyminen TUO LOPPUTULOKSEN, jossa maata ei kukaan miehitä!
Tiltujen puuhaa taas tähtää päinvastaiseen ja tuolla aiemmin tuo niimerkki "strhesth" avoimesti esille sellaiset halunsa ja tavoitteensa!
Helsingin juna asemalta seuraava lähtö klo 15 trollitehtaan kotipaikkaan Pietariin. Näkyy olevan koiran kuva eli maanpetturit ovat kaiketi tervetulleita kyytiin. Näkyy nettilipun hinta olevan 89,02 € joka on syrjäytyneelle kelaelätti-maanpetturille ylivoimainen maksettava.
En osaa kuvitella vielä kuuluvani täydellisesti EU:n koska emme kuulu Natoon. Nato on yksi hyvin tärkeä lenkki EU:ssa. Ehto täydelliseen EU jäsenyteen pitäisi olla Nato jäsenyys.
Teille demokratian airueille.
Niinkuin jo sanoin: Ei minkäänlaisia pidäkkeitä
Jos haluaa Natoon, niin laivamatka Tallinnaan ei ole pitkä. Sinne saa vapaasti muuttaakin!
Titityy, titityy...
vihreitä miehiä ?
Venäjän GRU KIEROILEE, jotta Suomi ei voisi puolustaa itseään. Tarvitsemme tasapainoa.
Natossa olemme tasavertainen kumppani Venjälle. >Järkevä liittyy puolustusliitto Natoon.
Niinkö?
Natoon haluavat onkin sotilaskarkureita, kuin vuosi sitten tulleettinen maahan tunkeutujat.
Jotka ei halue itsenäisesti puolustaa suomea.
Ja sotilas karkurit ammutaan välittömästi.
Niimpä ... valmistaudu kohtaloos ... tulla poljetuksi persepystyssä tunkioon, vailla sankarivainajan kunniaa ... jos globalli tilanne sattuu kellahtamaan huonompaan suuntaan. Kyllä teidät rotat kaivetaan ulos koloistanne.
IMHO.