Jaaha HESASSA satanut taas lunta

11138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Perämetsäkylän aikamiespoika taas avautuu pääkaupunkiaeudun liikenteatä koska kuvittelee itse olevansa pirun hyvä kuljettaja. Tosiasiassa ei ole koko elämänsä aikana nähnyt niin montaa autoa kuin pääkaupunkiseudun työmatkaliikenteessä on joka helvetin arkipäivä. Ei myöskään ymmärrä että itse maajussina olisi Helsingin yksi suurimmista riskikuljettajista liian suurilla kuvitelmilla omasta ajotaidostaan johtuen sekä joutuessaan moninkertaisesti suurempaan liikenneruuhkaan kuin oman perämetsäkylän taajaman pääväylällä on koskaan ollut tai tulee olemaan. No saapahan äänensä kuuluviin milfhunter-pornosivujen tirkistelyn välissä.

Äänestä
  • Pääkaupunkiseudun liikenteessä on paljon autoja kyllä, mutta se ei selitä sitä faktaa että nämä kehän kaaharitollot aiheuttaa ihan itse omat ongelmansa, kun eivät älyä sopeuttaa ajonopeuttaan kelin mukaan. Mennään vaa kehällä 80-100 lasissa vaikka ois kuinka jäässä tiet ja liittymärampit. Samoin motareilla. Täysin aivot narikassa menoa. Jos nämä etelän mestarit menis kaikki ajelemaan pohjoisen ja muiden syrjä-alueiden huonokuntoisille teille, suurine automäärineen, ni mitähä siitä sitten tulis?

    Äänestä

  • seliseliseli kirjoitti:

    Pääkaupunkiseudun liikenteessä on paljon autoja kyllä, mutta se ei selitä sitä faktaa että nämä kehän kaaharitollot aiheuttaa ihan itse omat ongelmansa, kun eivät älyä sopeuttaa ajonopeuttaan kelin mukaan. Mennään vaa kehällä 80-100 lasissa vaikka ois kuinka jäässä tiet ja liittymärampit. Samoin motareilla. Täysin aivot narikassa menoa. Jos nämä etelän mestarit menis kaikki ajelemaan pohjoisen ja muiden syrjä-alueiden huonokuntoisille teille, suurine automäärineen, ni mitähä siitä sitten tulis?

    Suurin osa liikenteessä olijoista on aivan muualta kuin HESASTA. Lähikunnista työpaikalleen suhaavat ne eniten vahinkoja aiheuttaa koska heitä on liikenteessä myös eniten joten turha on helsinkiläisiä syyttää kun pelti rypistyy.

    Äänestä

  • KukaTöppääJaMissä kirjoitti:

    Suurin osa liikenteessä olijoista on aivan muualta kuin HESASTA. Lähikunnista työpaikalleen suhaavat ne eniten vahinkoja aiheuttaa koska heitä on liikenteessä myös eniten joten turha on helsinkiläisiä syyttää kun pelti rypistyy.

    Jos helsinkiläiset osaisivat itse tehdä töitä, niin muualta ei tarvitsisi tulla niitä tekemään.

    Äänestä

  • Ja tuollainen porukka riittää siihen että osaavat hommat paremmin kuin helsinkiläiset 😁

    Äänestä

mikä on hesa?

Äänestä
  • Hervannan Saha?

    Äänestä

  • Se on varmaan sama kuin tati?

    Äänestä

Esimerkiksi Kehä ykkösellä liikkuu päivittäin enemmän autoja kuin on olemassa koko Lapin ja Oulun läänissä yhteensä. Silti tapahtuu keskimäärin vain noin yksi onnettomuus per päivä.
Koska muualla Suomessa päästään vastaaviin onnettomuustilastoihin?

Äänestä
  • HAHHAH Hesassa ei ole edes ruuhkia.

    Äänestä

  • PÖRPÖR3 kirjoitti:

    HAHHAH Hesassa ei ole edes ruuhkia.

    Ei jus olekaan, täällä kun osataan ajaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RAMBO22 kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mtv-seuraa-liikennetta-huono-ajokeli-koko-maassa-pelti-kolissut-paljon/6255386

On se kumma paikka. Kohta joku taas sanoo kun niin paljon autoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu