Minkä nimisiä ovat ja missa asuvat? Mitä tekevät työkseen? Ovatko he niin köyhiä ja laiskoja että isi sipilä täytyy aina järjestää miljoona diiliä heille niinkuin esim tää Intian miljoona diili?
Ketkä ovat Sipilän lapset?
Ällöttää
19261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
En tiedä, mutta kuulostaa ihan jonkun bändin nimeltä...
Miksi isi ei antaisi rahaa kun sitä hänellä kerran on käyttöön annettu?
Valtion budjetista menee muutenkin liikaa suomalaisten käyttöön, etenkin sinne alemman sosiaaliluokan päähän.
Ihmisten uteliaisuus on sairasta.
Lestadiolaisperheissä on laaja käsite suvulle ja sukulaisille, samalla tavalla kuin Afrikassakin.
Siellä Afrikassa kaikki miehet ja naiset nai vapaasti keskenänsä, eikä kukaan pidä kirjaa kuka on kenenkä lapsia. Kaikki ovat kaikkien lapsia ja isiä ja äitejä, koko kylä yhtä ja samaa perhettä.
Tämä on tullut esilel useissa perheenyhdistämisen tapauksissa, jolloin lähisukua on pitänyt rahdata Suomeen 20..40 henkeä yhtä ensin edeltä tullutta ankkurilasta kohden.
Käytännössä koko Kempele on Sipilän sukua, ja Sipilän lapsia. Kaikki kempeleläiset saavat hyvää, kun Sipilä jakaa lapsillensa hyvää.
No sittenkän Kempele pitää nimetä paikkakunnan suurmiehen mukaan Sipiläksi. Samalla siihen voidaan liittää Oulu, niin sipilöitä tulee mukavasti lisää.
Tuomo Sipilä rakenteli ihan omasta päästään auton magneettimoottoria.
Se joka kuoli. komplikaatioon.
tukehtunu jihadin jormaan.
Nyt lähtee koko ketju , kun lohkasit tuon... Suoli-emännät iskee
Somaliassa on sellaisia suku klaaneja, sipilä ottannut sieltä mallia, siellä voi olla jokin iso suku koko perhettä, siellä perheeseen voi kuulua kymmeniä , ellei jopa satoja henkilöitä . Italiassa on myös vastaavia mafia perheitä, olisko tämä italian malli sipilää lähempi, häh ?
Ovat samaan aikaan keskenään sisaruksia ja serkuksia.
Nimet esiin, niin osaa varoa noiden yrityksiä.
Mitkä on Timo Soinin lasten nimet? Entäs Hakkaraisen lapset? Ja ennenkaikkea onko vihreillä paljon lapsia, minkä nimisiä ja kenen kanssa tehtyjä? Heidi Hautala, Pekka haavisto, montako kersaa ja minkä nimisiä?
Onko noiden lapset niin nälkiintyneitä, että niille pitaa yhteiskunnan antamalla rahalla ostaa sapuskaa?
Minkä nimisiä Nooan lasten nime on?
Kummilapset vai urpo-Orvon kummilapset?
Tiedätkö itse Sipilän lasten isän nimen?
herrakansaa taitavat olla, omistavat osia monista yrityksistä veronkierto sijoitusyrityksen kautta.
Harva lesta lastensa nimiä muistaa.
Harva suomalainen työläinen huutaa penskojensa nimiä joka paikassa. Vai pitääkö nykyää sossussa tai kelassa kertoa, montako aikuista lasta on väsännyt ja kuka ketäkin ruokkii?
Kun ei pysty itseään elättämään, niin kuka se elättäjä on? Veronmaksajat, tietysti!
Onko kaikki lestadiolaiset serkuksia?