Suomi vainoaa yrittäjiä!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701102200051906_uu.shtml

Näin Suomi vainoaa yrittäjiä. Kaliforniassa toiminnalle olisi annettu lupa ja kaikki olisi ollut okei.
475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

He olivat huolimattomia yrittäjiä. Eivät siis fiksuja. Fiksut ei jää kiinni mistään koskaan.

Äänestä
  • Kasvatuksen myyntiin pitäisi olla luvanvaraista toimintaa myös Suomessa. Verotulot valtiolle.

    Äänestä

Huumerikolliset eivät ole yrittäjiä!

Äänestä
  • Etkö sinä saatanan tolvana ymmärrä, että Kaliforniassa kannabis on laillista? Kasvattaminen ja myyminen on yritystoimintaa siinä missä muukin.

    Suomen lainsäädäntö on jäänyt ajastaan jälkeen. PILVI TULEE LAILLISTAA!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iloinen_naurajaa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701102200051906_uu.shtml

Näin Suomi vainoaa yrittäjiä. Kaliforniassa toiminnalle olisi annettu lupa ja kaikki olisi ollut okei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu