Katsokaas millaisia määriä tuliteriä panssarivaunuja USA rahtaa kohti Venäjän rajaa ! Videon kohdasta 1:10 alkaen.
https://www.youtube.com/watch?v=Rgmb2LfJDAw&spfreload=10
Ei hyvälttä näytä, ja Suomen valhemediat vaikenee yhdestä suusta.
Hyökkääkö Obama vielä Venäjälle ?
7
462
Vastaukset
- pitääkö.meidän.avittaa
Hyökkääkö ne Suomen kautta? Nyt kun RKP nappula antoi isäntämaa sopimuksella isännän oikeudet? Tietäääköhän ylipäällikkö Niinistö mitään ?
- EikökoskeSuomea
Obama on lähettänyt 25 000 tankkia ja muuta sotilasajoneuvoa Venäjää kohti! Haloo, eikö ketään huoleta vieläkään. Tietääkö Sipilä ja Niinistö mitään, miksi media vaikenee yksimielisesti ??? Viikko aikaa aloittaa WW3.
- ExposingKommunism
Katsokaapas -< https://www.youtube.com/watch?v=H-CqJYzDSI8
- Tohtorisetä
Obamahan aloitti rauhan nobelistina. Tämä velvoittaa rauhan varmistamiseen. Ilmeinen vastapuoli Venäjä on samaan aikaan lähtenyt agressioiden tielle myös Naton vastuualueen piirissä. On aika järkevää varmistaa rauha Natton paikallista torjuntakykyä selvästi kohottamallaa.
- Tuhon.ajat
Ei tuo ollut rauhanelkeitä. Ukko oli tukenut NWO:ta minkä ehti, ts. hävitettiin täysin vanhan yhteiskunta- ja talousmalli tietoisesti. Sen seurauksia ei ole voitu koskaan testata, silti mm. UPI, kokoomusvetoinen instituutti on täysin tämän systeemin kannattaja.
- postinkiireapulainen
Hah, Obamahan tuhosi Lähi-idän takapirujensa käskystä. Tuo Nobel oli täys vitsi! Mutta missä on sinun Venäjän agressiot ??? Tuohan on vain Natotrollien peittelyä omille toimilleen. Laskehan mikä maa on sotinut eniten viime vuosikymmeninä.
- Uusi.Seelanti.pakopaik
Ainakin teknologia-miljardöörit pelkäävät apokalypsen tilannetta. On siis todennäköistä, että keskuspankit voivat rommata ja näin olleen sosiaaliturva yms. varmistus kaatuu ja tulee kuohuntaa.
Superrikaat amerikkalaiset ovat ostaneet ja teettäneet asuntoja Uuteen Seelantiin ja Chileen, jossa on hyvä ilmasto ja lentoyhteydet. US on mannerlaattojen liitosaluetta, kaunista seutua, mutta voi tulla tulivuoren purkauksia ja maanvyöryjä.
Nyt Sipilän Suomeen ottamat turvapaikanhakijat kertovat jäävänsä Suomeen, vaikka lupaa ei annettaisi. Saavatko he siis töitä? Miten suuri riskimomentti on tuo? Miten asia aiotaan suunnitella, vai onko kantisten hävitys ihan tarkoituksellista, vaikka nostetaan itse palkkaa tuosta alkuperäisväestön ymmärtämyksestä ja tekemästä työstä.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4190322/Tech-billionaires-building-boltholes-New-Zealand.html
http://www.newyorker.com/magazine/2017/01/30/doomsday-prep-for-the-super-rich
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Tribe_(TV_series)
https://www.inverse.com/article/26756-new-zealand-apocalypse-preppers
Haku: "the apocalypse in New Zealand"
USA:ssa siis voisi nousta mellakoita, ampumista, mm. yksi teetti laserleikkauksen, koska silmälasien saanti voi olla vaikeaa apokalypsen jälkeen, kun yhteiskunnan sosiaalinen puoli ja pankit romahtaisivat. Sekin tuossa on hankalaa, kun asiaa ei voi julkisesti valmistella. Ehkä pitäisi resurssoida täälläkin? Aika lyhytnäköinen päätös oli ottaa elintasoa hakevia, sota-alueen pakolaisia, joita ei pystytä ko. maan lakien mukaan elättämään ja alkaa määkiminen vassareissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 994880
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2371981- 811593
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401180Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3281137Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471057- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974