rauhan nobelistina ja lopettelee aselähetyksillä Syyrian kapinallisille.
Pakotteetkin oli jokapäiväistä leipää, johon itsekin voi uran jälkeen joutua. Obaman jaksot oli yhtä verisiä, edeltäjiinsä nähden !?
Pakotteetkin oli jokapäiväistä leipää, johon itsekin voi uran jälkeen joutua. Obaman jaksot oli yhtä verisiä, edeltäjiinsä nähden !?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Obama oli sotahullu!
Surkea presudenttu
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/474089-suomalaisjohtaja-lataa-obama-oli-jarkyttavan-huono-presidentti-maailma-on-sekaisin
En tiedä, mutta Putin tappoi Aleppossa tuhansia siviilejä, naisia ja lapsia.
Irak ja sen Mosuli voittaa meidän lihateollisuudenkin määrällä, jenkki opein !?
Obaman viimehetken aselähetykset Syyrian kapinallisille , on heidän terastuksien jatkotoiveena !?
Saame kiittää Obamaa pakolaisvyörystä,!
Obama ei saanut aikaan edes yleistä sairaanhoitoa, jota meilläkin kiireellä ajetaan alas,kaksinaamaisesti,vaikka yksityiset ajaa hankalat tapukset ja erishoitoa vaativat yhteiskunnan kontolle !?
Obama vain luihu populisti!
Putinin suvaitsevaisuus alkoi alunperin hyökkäyksellä Tsetseniaan vuonna 1999. Sillä Putin saavutti suosiota Venäjällä riittävästi presidentiksi valitsemiseen.
Myöhemmin, aina kannatuksen alentuessa hän on hyökännyt mm Georgiaan, Krimille ja Ukrainaan.
Hyvin ilmeistä ja läpinäkyvää poliittista peliä Putinilta.
Tsetseniassa oli virallinen johto ja jenkkien aseistamat kapinalliset,kuin Syyriassa. Nyt jenkit ja Suomalaiset sotii Afganistanissa koluttamiensa terroristeja vastaan,jotka aseistettiin Neuvostoliiton rauhoittamis aikana.
Käsittämätön Suomalaisten uskontokuntien rehellisyyden kierto, niin Obaman sotahulluuden puolesta ja Israeilin rosvouksen !?
Uskontokunnat elää taas keskiaikaa,aseet kainalossa !?