Kisaamaan meikäläinen ei todellakaan ole lähdössä vaan hakemaan niitä ainutlaatuisia kokemuksia.
Viikonlopuksi lähdetään Hankoon ja otan mun maatopyörän mukaan.
---- toivottavasti pyörä auttaa hevosenpaskan maatumisessa.
Viikonlopuksi lähdetään Hankoon ja otan mun maatopyörän mukaan.
---- toivottavasti pyörä auttaa hevosenpaskan maatumisessa.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Vau ! Maatopyörä !
Ymmärsiköhän traileri?
Kaatopyörä Steffille?
Ei jumalauta ketjun aloittaja oikeasti... Kirjoitusvirhe blogissa :D Samanlaista roskasakkia ovat niin näädät kuin näädittävätkin.
Löydäpä Martinan blogikirjoitus, jossa ei ole kirjoitusvirhettä, niin saat papukaijamerkin, ja Martina myös. Sellaista ei tosin taida löytyä.
Ei tässä naurettaisi hänen kirjoitustaidoilleen, jos hän edes joskus osaisi jollain kielellä kirjoittaa oikein. Mutta kun tämä usean kielen natiivi, joka kirjoittaa työkseen, ei osaa eikä ymmärrä tehdä asialle mitään, niin hän saa osakseen pilkkaa. Sellaista se julkisuus on.
Ei Martina "työkseen" kirjoita. Kyllä se elanto tulee aivan muusta toiminnasta. Täällä vaan puututaan kirjoitusvirheisiin, kun ei ole muuta irvistelyn aihetta.
Jos mokaa, niin kärsii...
AAHHAHHAHHEEEHHEE!!!1!1
Elanto ja asunto todella tulevat "muusta toiminnasta".
Niinpä, verotustiedoissaan on 56000€ tuloina.
Martina on kaikessa perfact ja täydellinen.
Kakki kadehtivat Martinaa.
Och Stefan elsker Martina very mycket.
Trailerikin se tietää.
Onneksi mutsi maksaa ulosottovelat.
60 ei ole oikeasti yhtään mitään, vai onko? Itse miettisin tuotos vs. Panos suhdetta, mikä ei ole kehuttava. Parempi kuin Jasmin mäntylällä ja tuksulla eli sikäli koko elämän julkisuuteen uhraaminen on ollut kannattavampaa kuin muilla tissipimuilla, vai onko? Täti jaksaa heilua👍
Kyllä mun mielestä 60 k/v on hyvä liksa. Mulle ainakin kelpaisi. Toi on vuoden 2015 verotuksessa todettu ansiotulo. Ton tulon lisäksi Martina on saanut paljon sellaisia "etuuksia", jotka eivät näy verotuksessa. Uskon, että vuoden 2016 ansiotulot tulevat olemaan Martinalta melkoisen paljon pienemmät.
Etuudet eivät tosiaankaan näy verotuksessa. Levin vessassa hankittu asunto esimerkiksi on verovapaa etuus.
En nyt aivan tuollaisia tarkoittanut.
Jaa, miksi sitten tekee harva se päivä "töitä koneella"? Meinaatko, että bloggaaminen ja siellä kaiken maailman mehujen esittely jopa lapsen avulla on "harrastus", kun ei se mielestäsi ole työtä?
Enpä kehuisi yhtään Martinan tienesteillä. Ihan syvältä täytyy olla tulotaso, kun äitinsä pitää maksaa uo-velat.
tietää jo ettei pärjää. maksaako sponsorit kisassa turistina olemisesta.
Tietenkin maksavat, kunhan saadaan kuvia patukka kourassa ja mehupullo kädessä.
Martina ei kissaa madota!
Maru on älykäs ja kaunis. Olette kateellisia kaikki.
Ilman muuta olemme "beutiful_Martina & pööfit hemmeottelu"!
maato ja sulka on siinä äiti kun ei osaa kirjoittaa
Osaa kirjoittaa kortekieltä oikein hyvin. On perfact mötorhead.
Martina ja Katariina eivät enää kisaa yhdessä vaan kumpikin kilpailee yksinään. Katariina joutui edellisessä Sveitsin kisassa odottelemaan kiroilevaa, taapertavaa Martsua. Lopulta he Martinan takia hävisivät muille sarjan osallistujille yli 10 tuntia! Nyt kisa on huomattavasti lyhyempi, joten Marakaan ei todennäköisesti häviä noin paljoa. Odotamme ja seuraamme innolla!
Martina voittaa Katariinan leuan mitalla.
Kiva että sinullakin on jotain odotettavaa tälle vuodelle !
Kiva, että roikut täällä tänäkin vuonna!
Kuten myös.
Menkää kaljalle