Jari Ronkainen puolueen tulee terävöittää

linjaaansa ja Hallaaho olisi nyt oikeavalinta,olen samaa mieltä Timo Soini nosti puolueen maan toiseksi isoimmaksi pulueeksi lähes tyhjästä suuri kiitos hänelle ,nyt , puhaltavat uudet tuulet ja on aika vaihtaa puheenjohtajaa Hallajussista saisimme puheenjohtajan jolla on kokemusta vaikka mistä,maahanmuutto krittiset nostavat päätänsä kaiken aikaa ja se tulee lisäntymään kokoajan nyt kun vaan olisi ymmärystä nostaa Jussi puolueen johtoon kolmas jytky odottaa ja sitä kansa odottaa.
1093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suomalaiset ovat kyllästyneet mamutukseen kyllä hallaaho voi nostaa puolueen uuteen kukoistukseen,

Äänestä
  • Jep, reippaasti rasistipuolueeksi vaan "kukoistamaan", niin on sopivinta.

    Äänestä

Taitaa olla aika taktinen juttu nostaa Persujen kannatus nyt Soini panttailee lähteekö ehdokkaaksi on aivan selvää ettei lähde,nyt saadaan uutta säpinää puolueelle vanhat eväät on syöty ja uusi aika koittaa maahanmuutovastaisuus on lähtenyt nousuun nyt Hallaahon kannattajia on tää maa täynnä niittäkää kypsää viljaa nyt on elonkerjuun aika.

Äänestä

Juuri niin Perusuomalaiset osaavat tehdä politiikkaa jota eivät muut vielä osaa nyt kosiskellaan sitä kansansan ryhmää joka on saanut mamututksesta tarpeekseen Jusssihallaahoa on oiva valinta.

Äänestä

Minä tyydyn tässävaiheessa 23:EEN terävöitymiskohtaan.

Äänestä

Voi olla että puolueesta lähtee äänestäjiä mutta tulee monikeertaisesti takaisin muista puolueista Jussin valinta toisi piristystä puolueeseen .

Äänestä
  • Ne ketkä lähtevät puolueesta ovat demareita kuten Tiina Elovaara ja Arja Juvonen. Samaa koskee muita SMP:läisiä, jotka ovat aina oikeasti olleet hetkellisesti pettyneitä Keskustalaisia ja demareita.

    Äänestä

Jussi Hallaaholla on varmasti kannatusta kaikissa puolueissa jos ei oteta noita hinttihoppelipuolueta kuten vasemmisto ja vihreät jotka ovat menettäneet järkensä mamutuksessa.

Äänestä

Kyllä Sampo Terhokin olisi hyvä seuraaja Soinille.

Äänestä

Sampo Terho on osaava kaveri ja ihan hyvä ehdokas kisasta tulee josi jännä kun Soiniei enää lähde ehdokkaaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolmasjytky kirjoitti:

linjaaansa ja Hallaaho olisi nyt oikeavalinta,olen samaa mieltä Timo Soini nosti puolueen maan toiseksi isoimmaksi pulueeksi lähes tyhjästä suuri kiitos hänelle ,nyt , puhaltavat uudet tuulet ja on aika vaihtaa puheenjohtajaa Hallajussista saisimme puheenjohtajan jolla on kokemusta vaikka mistä,maahanmuutto krittiset nostavat päätänsä kaiken aikaa ja se tulee lisäntymään kokoajan nyt kun vaan olisi ymmärystä nostaa Jussi puolueen johtoon kolmas jytky odottaa ja sitä kansa odottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu