kauhava voisi nyt liittyä Lapuan suojiin. Paikan nimenä tietysti pysyy Lapua.Nyt on viimeinen tilaisuus enää myöhemmin emme teitä pelasta. Ei ole paljon aikaa kauhavalla kohta olette suossa ja syvällä jos jatkatte omin nokkinenne.
Liitos Lapuaan
reima55
9159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaahas joku lapualla opetellu käyttämään copy pastea. Älä huoli TK tulee Kauhavalle. Keskittykää siellä lapualla vaan kunnallispoliittisiin myrskyihin.
Kauhava on paras paikka maailmassa , sanoi Hakalan poika elokuvassakin.
eikö se menny niin että kauhava on paskin paikka maailmassa
Nuku nyt yön yli ja aamulla uusiksi
No joo ainakaan Kauhamaa ei ole niin sekaisin kun mitä Lapuasta on tullut mielikuva viime kuukausina....
Jep. Kaupungit yhteen vaan ja nimeksi Pernaa! Kirpaisis molemmis kaupungeis yhtä vähän tai paljon. .
Jotakin lapualaista ottaa pannuun kun heidän sivullansa puhutaan jotta järkevää liittyä Kauhavaan tai Sjokeen. Kauhava ei liity mihinkään, ei ole tarvetta, tiedoksi lapualaiselle aloittajalle.
Eiköös tää totuus meinaa mennä lapualaasille jakeluun...
https://www.youtube.com/watch?v=k_mFJhX10Io
Reimalta oli jääny lääkkeet ottamatta :)