tapahtuu seuratkaa mielenkiintuista keskustelua ja Ilja Janetskin kannattakortteja on mennyt tosi paljon,hieno tapahtuma ja paljon yleisöä paikalla.katsokaa ihmeessä Mv´lehdestä josta video.
Valkoisten vastaisku,Tampereen keskustorilla
Valkoinensuomi
20213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tälläiset tapahtumat ovat tervetulleita kaikkialle suomeen näyttää että nyt on tarvetta herättää meissä isänmaallisuutta kun suomikin täyttää satavuotta,suuri määrä olis ihmisiä kokoontunut keskustorille ihmisten mielenkiinto nousee kokoajan isänmaalisuutta kohtaan ja se tulee lisääntymään kokoajan.
Et vieläkään osaa kirjoittaa isänmaasi nimeä isolla alkukirjaimella. Ei ole näköjään se vankilapappikaan sinua kyennyt opettamaan.
Aamulehtikin on uutisoinut tapahtuman aivan asiallisen tuntuisesti.
http://www.aamulehti.fi/kotimaa/tampereen-keskustorilla-mielenosoitus-vaativat-paperittomien-henkiloiden-karkottamista-24204581/
Nyt alkaa mielipiteet muuttua Perussuomalaiseen suuntaan viimenkin johan tämä maa noitten suvakkien ansiosta hakannut päätään seinään.
Milloinka kansanuutiset ottavat kantaa noihin paperittomiin ?
Kielteisen turvapaikanhakioita tulee kuukaudessa tuhatkunta ongelma on räjähtämässä käsiin,paperiton on suuri uhka sanoo Paula Risikko joka sanoo että hän ei ole tukemassa tätä.
Paperiton on yhteiskunnan ulkopuolella ja on otollinen riistonkohde jota käytetään häikälemättömästi hyväksi,vasemmisto ja vihreät jotka tarjoavat suojelusta näille linevät täm'n ajan idiootteja.
Keskustori täyttyi tänään Tampereella ääriäänmyöden nyt on alakanut liikehdintä alussa ei ollut kuin muutamia satoja nyt tuhansia.
Tarkennatko? Siis oliko tuossa mielenosoituksessa noin hyvin väkeä?
Soinin, Sipilän ja Orpon haalima ongelma...
On hienoa nähdä oikeanasenteen omaavia ihmisiä sankoinjoikoin ja kuinka monta miljoonaa ovat samaa mieltä ja lisää tulee kokoajan ihmiset kihisevät raivosta mamujen suhteen vielä on aikaa rutkasti seuraaviin vaaleihin mahtaa suvakkipuolueilla naama norsuvitulla kun äänet lasketaan .
Persujen mamutuksen vastainen mielenosoitus. Pitäisi jo pöllämmönkin järkeen mennä se, että persut eivät ole mikään maahanmuuttokriittinen puolue kuin teoriassa ja kusettaakseen kansaa.
Perussuomalaiset oli muka maahanmuutto vastainen puolue ennen vaaleja. Sitten Timo Soini ilmoitti että, tänne ovat tervetulleita kaikki jotka tänne haluaa.
Lahtarikaarti ulos Tampereelta!
Kiitos,Tampere on punaisten kaupunki ja lahtarit murhasi työläisiä Mannerheimin johdolla,itse oli piilossa Vehmaisten metsässä ja saa ollakkin. Sodan aikana oli Mikkelissä piilossa,kun ei uskaltanut rintamalle mennä. Oikea lahtari,ratsasteli vaan,eikä tehnyt mitään ruumiillista työtä,mutta ruumiita kyllä Tampereellakin tapautti(teloitti)Kalevankankaalla,eikä vielä ole tullut punaisten teloitettujen muistomerkkiä?
Ja lisäksi Soini ilmoitti, että saahan sitä nyt vaalipuheissa vähän valehdella.
Ja sitten joku pöljä menee ottamaan persujen jutut todesta.
Mikä on lahtarikaari mitä ihmettä tarkoitat ?
Hienoja tapahtumia kuin satavuotta sitten tultiin vaasasta tampereelle punakaarti lyötiin siitä kiitos valkokaartille meillä on itsenäisyys jota voimme juhlia, tämä tampereen hieno tapahtuma sujui rauhaallisesti ei ollut vasurianarkistejä pilaamassa tapahtumaa kai ovat alkaneet pelätä kovanyrkkisiä persuja .
Joo o Marco de Wit ja muu libertaari anarkistisakki vedättää isänmaallisia sata nolla.
Jätkä on armeijankin välttänyt monen maan kansalainen joka pyrkii puhumaan kuin Hiler.. katsokaa vaikka.. ja nyt omii yhden tutisevan tunnin verran kestettyä Vaasan viimaa muka valkokenraalin ja Marskin manttelin.
Ei hyvää päivää, tuo sakki on pellejä ja ulkomaalaisraiskaajista kiihottuvia lapsipornon koneelleen kerääjiä joille mikään ei ole röyhkeydessään pyhää. Käytännössä koko ytimessä ei ole yhtäkään puhtaasti suomalaista henkilöä, huumeiden vapautus on Marcon pisimpään jatkunut teesi ja kaiken sosiaaliturvan ja sairaanhoidon täydellinen yksityistäminen, samoin koulujen ja muun järjestelmän. Sitten hänkin saisi kuljetella ruumitta edelleen kenenkään kiinnittämättä huomiota jossain ruosteisen pakun lattialla tehden poliisien kanssa sopivia diilejä.
Nyt tämä tyyppi sitten on muka suremassa jotain väkivaltaan kuollutta vaikka itse on ollut pahin loinen ja vainajaa kohtaan täysin arvostusta tuntematon rahastaja.
MV lehti rahoittaa ja tää joutuu siksi pitämään viimassa lippisreuhkaa ja pelleilemään järjettömän Ilja presidentiksi teeman kanssa, vaikka jätkä on velkojaan paossa maasta ja kaukana vilpittömästä. Jos tuollaiset loisroskat saavat jalansijaa maan politiikassa ollaan todella syvällä suossa.
Ei näitä pelota ulkomaalaiset, se on heille keppihevonen, aivan kuten se oli sitä Persuille ennen edellisiä vaaleja.
Isänmaalliset ja kansallismieliset joilla on järki päässä, eivät ole vielä edes järjestäytyneet oikein, ehkä sekin aika tulee jos aitoa tarvetta ilmenee ja silloin voi kenties puhuakin Valkoisista Marcojen, Ponssien, Janssonien ja Maarioiden pelleilyssä ei Marskia näy!
En tunne Marcon taustoja mutta jos hänellä on oma kuulikakuntansa jotka lähtevät häntä kuuntelemaan eihän sitä voi kieltää tässä maassa,tässä maassa ovat vasurianarkistit järjestäneet niin paljon pahaa lailiselle yhteiskunnalle ne vaan sivutetaan olankohautuksella. Paavo Arhinmäki on eduskunnan pahin räyhääjä ja ainoa puoluejohtaja joka on tuomittu rikoksesta,tämä pääsi vielä ministeriksi ja onnistui pilaamaan suomen maineen heilutelemalla homolippua venäjällä hyvä ettei sentään sota syttynyt. Kaiken huippu kun hän vielä veti kännit kiekkojuhlissa josta ministeriä kannettiin lepäämään hotellihuoneeseen ja oli vielä niin sekaisin että hukkasi vielä laúkkunsa. Eduskunnan arvovalta alkoi murtua siitä on enää rippeet jäljellä entisen puistotyntekiän takia. Nyt tämä elostelee meren rannalla Ara-asunnossa lääkärivaimonsa kanssa tämän tuloloukan asukit eivat kai kuulu veronmaksjien tukemaan asumismuotoon .Ps kai tämäkin viesti poistetaan muta pannaan uusi tilalle.