Voiko valtuusto olla niin hölmö?

Että siunaa pandahaihatuksen?
Muualla ei, mutta Ahterissa mahdollista.
10442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä siunaa, se on ollut jo kauan selvä asia eikä valtuusto hölmö ole. Voi olla, että uskovat liikaa siihen mitä toivovat: tuloja ja toimintaa kaupunkiin. Aika näyttää miten käy. Mutta siunaa, siunaapa hyvinkin.

Äänestä
  • Se on totta että muualla Suomessa ei päästä tällaista päätöstä tekemään kuin Ähtärissä.
    Suomen valtio on päättänyt, että jos Suomi pandat saa niin se on Ähtäri. Meillä on täällä jo toimiva eläinpuisto, monilla paikkakunnilla ei.
    Nyt Ähtärin valtuusto pääsee asian pitkän valmistelun jälkeen siunaamaan.
    Meillä näyttää olevan Ähtärissä pätevät asioiden valmistelijat ja valtuusto on asiasta hyvin informoitu. Nyt on aika katsoa asiassa eteenpäin ja hyödyntää uusi mahdollisuus hyvin.

    Äänestä

Kertooko joku valtuutetuista mìten pandat muuttuvat osakeyhtiöstä kunnan kassaan tuloiksi? Ähtärin velkamäärä konserneineen nousee yli kantokyvyn. Nyt voi vielä lopettaa tämän hullutuksen, mutta tiistaina se on myöhäistä.

Äänestä
  • Rahat tulisi laitta Onecoin virtuaalivaluuttaan. Ähtärissä on asiantuntijoita siinä asiassa.

    Äänestä

  • Eihän+kunnalta+menekään+takauksesta+rahaa+vaan+tulee,+0.9%+takuuprovisio.+Raha+tulee+Zoon+kassaan,+Zoo+hoitaa+lainat,+maksaa+palkat+ym.+ja+kaikki+ovat+tyytyväisiä.+Näin+valtuusto+on+saatu+uskomaan,+toivotaan,+että+näin+käy.

    Äänestä

Pandahalli tulee maksamaan lähes kaksi kertaa enemmän kuin talous-suunnitelmassa oli ,se on paljon se.
Parkkipaikkaa näkyvät tekevän Zoon tontille ,kaupungin luotto maansiirtäjä saa hommia automaattisesti muilta ei edes kysytä vaikka tekisivät halvemmalla.

Äänestä

Sama virsi kuin Ooken aikaan.Sitten vaan omaan Kauhaan hiekkaa...lisärahaa kun tarjouspetti niin lisää anoen saa

Äänestä

Mikä siellä Ähtärissä nyt on tilanne? Miten valtuuston äänestys meni?

Äänestä
  • Se on vasta illalla. Ei tule äänestystä vaan yksimielinen päätös.

    Äänestä

  • otamma kolome pantaa ja niille ruokkijat kunnasta kaupan piälle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pian26prossaaverot kirjoitti:

Että siunaa pandahaihatuksen?
Muualla ei, mutta Ahterissa mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu