Juha keskittyy oman perheensä raha-asioihin, muut asiat saa jäädä ! Se että valtion rahoja yllättäen kohdennetaan Juhan sukulaisten yhtiöihin, ei voi olla sattuma. Eli nepotismin kuningas Sipilä on Suomen kaikkien aikojen huonoin pääministeri !!!!
Sipilä huonoin pääministeri
Rahat_pois_kansalta
92714
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 92
Vanhimmat
Juurikin näin !
Juhan loistava ulosanti mainittiin monta kertaa eilisessä Venla-gaalassa.
Sipilä+25%
Rinne+15%
Lipponen+6%.
HS-gallup: Sipilän kansansuosio on romahtanut puolessa vuodessa
Enää noin neljännes kansalaisista arvioi pääministeri Juha Sipilän (kesk) toimintaa suopeasti
On aikoihin eletty, kun Presidenttikin vittuilee Sipilän ääliölle.
Mikäli joka viikko pitää selitellä omia toimiaan pääministerinä, onko Juhalla sitten onnistunut olo, noin niinkuin omasta mielestä ?
Olen onnistunut rahansiirrossa perheelleni, olen kurjistanut suomalaisten elämää (paitsi ökyrikkaiden kaverien, heh), eli olen onnistunut hyvin !
on koska pitää muita tyhmenpinä ja näin ollen joutuu opastamaan kansalaisia miten pitää elää ja mitä pitää sanoa , vakuutuskuori on varmastikin jo ratkeamaisillaan mutta nou hätä otetaan useimpi , rahaa on tulossa teistä ja paljon
ÖÖ... öö, olen yrittänyt toimia niin hyvin ja oikein kuin pystyn, ts. Olen yrittänyt saada rahavirtoja perheelleni niin paljon kuin pystyn !!
Suomalaisten sietokyky on koetuksella, no Sipilän puolella on fanaattinen porvarilehdistö, joka salli varmaan jopa Sipilän tekemän murhan, ennenkuin uutisoi tyyliin: mies hakkasi selkäänsä 12 kertaa kirveellä, Takana pääministeri Sipilä seisoi kirves kädessä. Eli ilmiselvä itsemurha !!
Ilman puoluetonta mediaa, Suomi tulee aina olemaan porvaripuolueiden leikkikenttä. No nyt se on nähty, Suomi ajautuu nykyisen hallituksen toimesta hyvinvointivaltiosta, kehitysmaaksi ! Ja suurin kiitos lankeaa Sipilälle, joka keskittyy ainoastaan perheensä hyvinvointiin !
Köh Köh lähden kavaltamaan taloyhtiön varat
Ei kannata ta ta, te te ein sen jo.
T; Sipilä
Juha kuuli että on vielä joku sukulainen kenelle hän ei ole vielä saanut ohjattua valtion rahoja, ja tämä sukulainen on vihainen. Piti kuulemma siirtyä helikopterilla hakemaan shampanjalaatikko 2:n kilometrin päästä, eikä takkaa saatu syttymään 500€ :n seteleillä jne. !!!!! Juha ole mies ja korjaa epäkohta, ja tee tarvittavat avustukset, mitkä olet muillekkin sukulaisillesi tehnyt !
Mikäli Juha saisi päättää, Suomen väestö jakautuisi omistavaan kansanosaan, ja orjiin. Sipilä ja Trump kuin kaksi marjaa ! Voi suomi ja maailma parkaa !
Orjuus ei ainakaan ole sidoksissa omistamiseen, vaan kuten on nähty, orjuus on mahdollista toteuttaa mitä moninaisimmissa yhteiskuntajärjestelmissä. Sama pätee omistamiseen, senkin voi toteuttaa monella eri tavalla.
ei tule olemaan suomen satavuotisjuhla vaan s ja b juhla
Sipilä ja Trump on kaukana toisistaan kun yö ja päivä. Trump ajaa kansan etua ja Sipilä itsensä. Trump jopa kieltäytyi omasta palkastaan kun rahaa on tarpeeksi. Sipilälle ei mikään ole tarpeeksi. Sipilä haluaa maailman roistot ja köyhät Suomeen sikailemaan kansan rahoilla, Trump haluaa maansa kunnon kansalaisille. Trump ei ole sellainen sika kun media on ilmoittanut. Trumpin puhe kansalle oli hieno virkaanastujaisille, samanlainen kun Suomen vanhojen hienojen presidenttien.
Täysin samaa mieltä.
Huvittavaa on huomata Juhan kiemurtelu kun kysytään sidonnaisuuksista, no seuraava paljastus todennäköisesti ja toivottavasti aiheuttaa sen että saamme uuden pääministerin !!!
Sipilä ei saa tarpeekseen ennnenkuin kaikki lasten firmat on kyllästetty valtion rahoilla, joista Juha ei tietenkään tiedä mitään ! Suurin kuppaaja mitä Suomen talous on ikinä nähnyt!
Saatte kirjoittaa kuola valuen vihajuttujanne Sipilästä, sillä ei ole mitään merkitystä paitsi itsellenne. Turhaa itkupotkua. Hallitus jatkaa Suomen asioiden korjaamista, kenties taas joskus SDP pääsee sotkemaan maan talouden ja taas tarvitaan korjaajia.
Joillekin ei mahdu aivoihin se, että pitää saada verotuloja, että voidaan jotain jakaa. Nyt alkaa talous elpyä ja sitä mukaan jaettavaakin saadaan. Liian monet ajattelevat, että jaettava tulee vain jostain. Pitää olla tekijät, jotka saavat jaettavan aikaan. Ruikuttamisen sijaan alkakaa toimia valittajat.
Homma ei tule muuttumaan, niin kauan kun kepu hallinnoi mediaa, aivopesu tulee olemaan loputon! Sipilän kuppaukset silotellaan, keskitytään muihin asioihin, esim. russofobia on aina ajankohtainen, kaivellaan kaikkea venäläisiä vahingoittavia asioita, ja jos ei heti löydy niin keksitään jotain. Massiivinen venäjävastainen media, myy aina, kaikkihan vihaa venäjää, koska media ajaa koko ajan venäjävastaista juttua ulos! Länsimedia voisi lopettaa tämän trollitehtailun, missä etsitään usein täysin aiheetta ja ilman todistetta, väärää kuvaa venäjästä. Pysytään totuudessa, ja sanotaan että Juha Sipilä on huonoin pääministeri ikinä !
Juurikin näin !
Kerrankin on sanottu asia niin kuin se on.
Miljonääri hengailee, ja sanoo että minä tienaan liikaa. 1052 € /kk, no syön melkein joka päivä, äiti ei pysynyt hommassa mukana, lääkemenot meni yli tulojen, haudattiin siskojen kanssa viime viikonloppuna! Eli kiitos Juha Sipilä, annoit meille mitä me ansaittiin !
Sipilä, taas hengailee ulos kaikesta, ja imppaa suomesta miljoonia, suoraan sukulaisten tileille !
Kuka prkleen tolvana äänestää kepua?
Isäs oli ku sua teki LOL
https://www.youtube.com/watch?v=6oGlCzbqXg0
Näin on.
Tili tulee, tili menee
Vielä on kuulemma joku sukulainen, jolle Juha ei ole kerennyt ohjaamaan valtion rahoja, Nyt tsemppiä Juha, ja suvun raha-asiat kuntoon !!!
Seuraavaksi Juha ehdottaa, erillisen nepotismirahaston perustamista, johon ohjattaisiin varoja vaikkapa nyt ensin 200 miljoonaa, josta Juha saisi ohjailla rahoja omille sukulaisilleen! Ja keskusta kannattaa, raivoisin suosionosoituksin !!
Mitä sitten sanotte, kun Sipilälle ei tule seuraamuksia, mutta osalle medialle tulee moitteet Julkisen sanan neuvostolta?
Silloin sanottaisiin että oikeus voittaa vielä suomessa. Vaikka vasemmisto yrittää sitä kaikin keinoin vääristää ja mitätöidä.
HYVÄ HYVÄ Suomen Keskusta-Oikeisto !!!!
Tämä AHNE päättäjien sukupolvi yli PUOLUERAJOJEN on valmis uhraamaan rahan altarille aatteensa, periaatteensa ja ideologiansa, jos niillä sitä on ollutkaan.
No ei sentään, ainoastaan kansansa - veronmaksajat. Omasta mielestään noilla pösilöillä politikoilla on homma hanskassa. Ihmettelevät vain kuinka huonokäytöksistä kansasta on tullut, kun sylkevät ja kivittävät missä vain suuret kansan etua javat politikot liikkuvatkin.
Melkoista ajojahtia Juhaa kohtaan, päässyt asemaan jossa mahdollisuus jakaa valtion rahoja perheelleen, niin miksei käyttäisi mahdollisuutta hyväkseen !!
Juurikin näin, turha valittaa !!
Minä olen tukevamassa asennossa. Nostan VVO:n rahoja. Niiden turvin on helppo nussia vieraita naisia.
Toivottavasti Juha jää kiinni vielä muutamasta rahansiirrosta perheelleen, niin saadaan uusi pääministeri ja hallitus. Huonompaa hallitusta eikä pääministeriä ei voi tulla, kuin nyt on !
Sipilä on porvarilehdistön erityisessä suojeluksessa, saa tehdä mitä vaan !! Yle uskalsi puolueettomana mediana arvostella hieman, seuraus, kaksi toimittajaa sai lähteä ! Kokoomuksen MTV 3 ylistää krittiikittömästi Sipilää ja hallitusta!
Ehdottomasti Juha Sipilä, on Suomen historian kolmen huonoimman pääministerin joukossa !
Ei kyllä Sipilä on kaikkein huonoin !!!
Miljonääri jakamassa valtion rahoja sukulaisilleen, samalla kun Suomen kansaa nöyryytetään ! Ei ole hyvä mies Juha !
Mutta ei Juhaa saa jahdata, mies tekee pyyteetöntä työtä omien sukulaistensa ja bisneksiensä eteen !
Luoja varjele meitä, ettei maahamme saada enää koskaan kepulaista pääministeriä.
Sipilän Juha, jo monta päivää ilman syytteitä rahanjaosta sukulaisille, nyt töpinäksi, varmaan löytyy joku kaukainen sukulainen, joka tarvitsee valtion rahaa !!!
Juurikin näin, Juha unohtanut myös vaimonsa sukulaiset, vaikka lupasi ennen vaaleja pitää heistäkin huolta !!
Myös pari pikkuserkkua on jäänyt nuolemaan näppejään, hyi sinua Juha !
Juha, Juha, ! valtiolla on kyllä rahaa, nyt jakoon ! Myös naapureita voisit muistaa muutamalla miljoonalla !!!
Paskaa saa tilaamattakin, Suomen kansa sai Sipilän, voi meitä!
Paska viher loiset täällä mellastaa, laiskoja tuola kaduilla maleksii. Eikö sinun kummin kaima saa ollenkaan sossusta, hommaa sillekin. yäk.
Sipilässä yhdistyy tyhmyys kyvyttömyyteen.
Antti Rinteellä tilanne on hieman toinen. Kykyjä riittää, kun on riehunut kylpylässä vierasta naimassa. Älyä ei petosmies Rinteeltä löydy.
Sipilä, tyhmyys yhdistettynä, suunnattomaan ahneuteen.
Sipilä on tosiaankin huonoin pääministeri kaikessa häikäilemättömyydessään ja ahneudessaaan. Luulin että Eskoa Ahoa huonompaa pääministeriä ei voi tulla mutta tuli sittenkin. Ahon ero Sipilään oli se että hän ei osannut mitään. Ei edes tavoitella omaa hyötyä. Aho ajoi Suomen ennenkokemattomaan lamaan osaamattomuuttaan. Kaikki toimenpiteet Aholla vain ajoivat Suomea syvempään suohon. No sitten onneksi Nokia ja osaavammat poliitikot pelastivat Suomen.
Juurikin näin !
Kävihän Aho upottamassa Nokiankin.
Sipilä ja Aho ovat parhaita kavereita. Ja sen näkee.
Sieltäköhän Ahon suunnalta näitä "hyviä" neuvoja on taas tullut Sipilälle? Aholla on kyllä vahvat näytöt totaalisesta tyrimisestä.
Vieläkin on joitain sukulaisia, joille Juha ei ole vielä ohjannut valtion rahoja. Nyt tsemppiä Juha !!
Mikäli olisi yhtään selkärankaa Sipilällä, eroaisi tehtävästään. Mutta taitaa olla aika munaton mies !
Vaikka Sipilä on aika oikeistolainen kepupoliitikko, niiin pakko antaa kehut.
On tehny hyvää työtä, sillä talous lähteny nousuun.
Kipeät leikkaukset piti tehä.
Tosin talous ois vielä parempi, jos ois leikattu myös enemmän rikkailta, ökyrikkailta ja keskiluokalta.
Mutta tulosta hän on saanu aikaiseksi.
Mua ei haittaa Juhan tapa hoitaa asioita.
Ei sitteh yhtään haittaa.
Jokainen on oma persoona.
Ohan se ehkä vähän hermoheikko, mutta on sanonu aikovansa parantaa hieman tapojaan.
Sipilän ansioksi talouden piristymistä ei voi laittaa, menee edellisen hallituksen piikkiin.
Leikkaukset oli todellakin kipeitä, sanoisin jopa, että sairaita. Leikattiin kannattavasta tolkun toiminnasta ja siirrettiin rahaa tukijusseille.
Myös puoluetovereille voisi Sipilä jakaa valtion rahoja, saataisiin hyvä kunnallisvaalikampanja !
sipilä ulos bernerin kanssa.
Noihin ei voi luottaa.
Autokaupassa tulee olemaan jäiset tunnelmat.
Sipilä valitsi itse linjansa, kupataan valtion rahoja niin kauan pystytään.
Sipilä ja Berner, parivaljakko joka ajaa Suomen tuhoon!
Loistava avaus, pelkkää asiaa!
Sipilän hallitus, joukkio ahneita narsisteja, on tuhon partaalla! Ja hyvä niin, seuraava hallitus ei ole mahdollista olla huonompi, kuin nykyinen !
Ihme että Sipilän firmat pärjäävät niin hyvin, kun katselee miten mies hoitaa valtion asioita. Aikamoista pelleilyä !!!
Ilman tukikuppausta tuskin menestyisivätkään. On nimittäin ennenkin osannut.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701252200059499_uu.shtml
Nämäkin rahat menivät todennäköisesti, Sipilän perheen ja yhteistyökumppanien tileille !
Minä poika se vaan ryyppään VVO:n rahoilla.
Narsisteja ja ahneita ovat kaikki kepulaiset, tuhoksi Suomelle !
Kepu ulos hallituksesta, kristilliset tilalle. Sama yltiökapitalistinen aate, mutta vähemmän ahneita.
Taas muutama satatuhatta Sipilän sukulaisille / yhtiökumppaneille. Varmaan Juha itse valinnut konsultit.
Sipilä hävinnyt kuin maan nielemänä, ei uskalla enää esiintyä julkisesti ! Syytäkin hävetä !!!!!
Hienoa katsoa kuinka talouden luvut nousevat rakettimaisesti. Kiitos Sipilä ja hallitus.
Näytäs nyt ne rakettimaiset tilastot. Missä ne niinku on?
Kiky on aiheuttanut valtiontaloudelle rökäletappiot.
Työllisyys on noussut juuri sen verran, kuin rakennustyömailta on kadonnut virolaisia. Sipilä ei tässä toiminnassa mukana ole ollut. Varmaan purkaisi harmaantalouden torjuntaan tehdyt valvonnat, jos kehtaisi tai hoksaisi.
Voisi kai todeta, kuten taloudesta kommentoivatkin, että pientä, epävakaata mahdollista talouden nousua havaittavissa. Sipilästä ja hallituksesta huolimatta.
Sipilä ja Berner ovat taikureita.Molemmat saavat suomen sekaisin
kahdella sanalla.Sipilän sanat pakolaisille,tervetuloa suomeen.
Bernerin sanat,autovero poistuu.
Lipponen - Aho- Stubb - Sipilä: Siinä järjestys
Juha, muutama sukulaisesi vieläkin ilman valtion rahaa !! Nyt toimintaa !
Sipilä ja Berner piilossa jossain luolassa, eivät enää kehtaa näyttää naamaansa .
Sipilä huonoin pääministeri ja keskusta huonoin puolue, juurikin näin !!!
Ei vieläkään ole Juha ohjannut valtion rahoja perheelleni, vaikka lupasi, nyt ryhtiä pyttyyn Juha !!!
Ahne narsisti, no ei toivottavasti enää kauaa pääministeri !
Ansaitsee noston koska tosiasioille ei mahda sipilän renttukaan mitään.
Sipilä koplineen suunnittelee lisätulonsiirtoja, köyhiltä ökyrikkaille, ja valtion omaisuuden yksityistämistä !
Kapitalistit pilaavat Suomen !
Sipilä ihailee Trumppia salaa, ja toivoisi että olisi itsellä munaa kurittaa vähäosaisia enemmän !