On näköjään pukki kaalimaan vartijana. Tänään vankeustuomiostakin tunnettu Sirkka-Liisa Anttila on julkaissut tiedotteen, jossa hän puolustelee Roisto-Sipilän tekosia.
Sirkka-Liisa Anttilalla on tunnetusti puolen vuoden vankeustuomiokin kontollaan ja vankeus saattaa olla Roisto-Sipilälläkin edessä.
Minkähän takia Kepu muuten valitsi eduskuntaryhmän puheenjohtajaksi tuomitun rikollisen Antti Kaikkosen? Tässä alkaa näkyä tietty modus operandi...
ROSVO-ANTTILA PUOLUSTAA ROISTO-SIPILÄÄ!
11
205
Vastaukset
- S24uomlaineN
Miksi SDP:n johdossa on useammasta petoksesta kiinni jäänyt Rinne? Onko tällä hetkellä kylpylässä pettämässä puolisoaan?
- onkohannäinasia
Sika- Liisa Anttilalla näyttää olevan se sama ongelma kuin kaikilla KEPULAISILLA.
KUSIPÄISYYS!! - S24uomlaineN
Sulla vaan tuo asiallinen palstakäytös on ylivoimaista, siis keskustan palstalla jatkuvasti koetat peitellä keskustalaista hölmöilyä, höpöttelemällä demareista.
- ertykl
Firnat ilmoittaneet, ettei tilaukset liity Sipilään ollenkaan, vaan ovat aivan erillisiä hankkeita.
! TERRAFANEN PÄÄSTOT OVAT PYSYNEET ANNETTUJEN RAJOJEN PIIRISSÄ JA PUHDISTUSPROJEKTIEN TULOKSET UUSILLE PROSESSEILLA HYVIÄ ELI OLUT MITANTÄYTTÄVÄ.Paskoo siis säädösten mukaisesti ympäristöönsä, tappiollisesti (n. 11-13 miljoonaa) kuukaudessa veronmaksajien piikkiin.
- Liero_On_Kiero
Kummallista ku kepulaisista on eniten entisiä rikollisia
eduskunnassa.
Eikö sitä pitäis kattoa ketä äänestää, että ei ääni mene
entiselle rikolliselle, kuten Juhantalolle (kepu) ja Anttilalle (kepu)- tuomituille
rikollisille...
- JoVainioinen
Kansanedustaja Mikko Alatalollakin on huumetuomio.............
- seppokääriäinen
Kepu ei ole puolue. Kepu on rosvokopla.
Sirkka-Liisa Anttila on vastenmielinen vanhus, joka ei urallaan politiikassa ole tehnyt muuta kuin ajanut omia etujaan. Ei siis ihme, että hän puolustaa Roisto-Sipilää.
- ThreeDots
Dementoitunut taitaa olla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648