Isojoelle lääkäri!

sairassairaampivanha

Mikä ihme on ja mitä lapasia ollaan, kun tänne ei saada lääkäriä vaadittua! Väestön ikärakenne vaatii lääkäriä just keskelle kylää! Lääkärejä olis kuulemma tyrkyllä mutta joku jarruttaa. Ei anneta Kauhajoen pistää kapuloita rattaisiin! Oma lääkäri tänne!! Nätti tyttö kunnanjohtajana, pistäppä asiaan vauhtia.

2

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turhia-Inisiöitä

      "sairassairaampivanha" nikki kirjoitellee tänne suoli 24. ja anonyymisti. inisten ettei kuntaansa lääkäriä saa ja kehuu kunnanjohtjaa nätti tyttö.

      Millainen idiootti mahtaa olla henkilö? joka ei tajua etti kukaan kunnanjohtaja lue suoli24 ja poimi esityksiä? mutta se suomalaisten perus-junttiahan kera lammasmaisuuden estää itse menemästä vaikka tapaamaan kunnan johtajaa ja kertomaan asiansa suoraan. mutta kun ei uskalla!
      Menist oikeisiin töihin.

    • nähty

      Tiedossa on, ettei vanhukset pääse lääkäriin. Se on Kauhajoki kun esittää, että Isojoen lääkäritilanne on ookoo ja vanhukset kärvistelee kotona. Työikäisten liikkuminen on helppoa. Isojokiset ei todella välitä järjestyä, ei yksin kukaan pysty vaatimaan mitään.

      Turhat inisijät kaiketi llkyn leivissä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6737
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5341
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4285
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3741
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3499
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3199
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2815
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2141
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1663
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1545
    Aihe