Miksi Jari Myllykoski kävi Nakkilan lukiossa jakamassa kommunistista propagandaa?
Kommunistista propagandaa koulussa!
16
505
Vastaukset
- opettaja-12
Se on oppilaille vain sivistävää, ei propakandaa
- Kommareitten
Perinteinen temmellyskenttä.,koulut ja yliopistot.
- kiitos_ruoasta
Homo se Mylläri o
- kysynvaaan
Millä perusteilla?
- vasemmisto_jyrää
Tarkoitit varmaan pomo
- einiistätiiä
Mylläri voi olla homo- mut Jari ei ja homo voi olla taas kyl mylläri, kuka tietää? Ja mites homous ja kommunismi yhteen liittyy, kysyn vaan?
- kokoomusa
No siin on vaan se et kaikki kommarit on hinttareit
- pyllynposki
on turhake.
Ollut aina ja vastedeskin. - einiistätiiä
Pyllyposki on sentää eduskunnassa, missäs itse olette
- Syönnysilakkaa
Silmäänkustujen antamilla äänillä syö nahkiaisia ja ulisee karaokea.
Pölhöpopulistinen muinaisjäännös.
Ei mitään annettavaa eikä sanottavaa kenellekkään.
Jätti omankin pesänsä kuin koira paskansa.
Halveksittava.
- punainen.tähti
Kun tämänkin palstan kommentteja lukee , ei voi muuta todeta , että sivistys puuttuu ja propaganda ja elämäntapa valistus on tarpeen. Onko enää edes uskontotunteja joissa aikaisemmin opittiin katekismuksen kymmenen käskyä ? Siinä oli hyvät ohjeet tulevaa elämää varten.
- Virsut
Jos Jumala olis aavistanut sosiaalisen median tulon, tuskin olis poikaansa lähettänyt tänne. Mikaelin ehkä...
- ResistNWO
Jaha, mädätys menossa siis täälläkin. Toivottavasti kylän vanhemmat ovat valveutuneita ja estävät lastensa aivopesun, vastalääkettä kotoa, jokaisen koulupäivän jälkeen.
- oikeisto_on_oikea
No tänää koululle tulee demari, et koulusta tehdään kommari koulu!
- this-left-feels-right
Samoja kommareita kaikki tyynni näennäisestä aate-eroavaisuudesta huolimatta.
- peppukipeyttä-ilmassa
Ihme peppukipeyttä, antakaa nyt jo olla. Jos koululle saapuu kansanedustaja puhumaan työstään, niin se on oikeasti vain sivistävää, eikä siellä todellakaan ole mitään merkitystä mistä puolueesta se on. Sama työ niillä kaikilla on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155