Suomi on globalisaation huora

hyihyihyihävettää

Suomen osalta globalisaatio on lammasmaisen nykypolitiikan vuoksi sitä, että Suomea käytetään hyväksi kuin tyhmää huoraa. Suomesta on tullut heikkojen tunareiden maa, jotka ei uskalla tehdä päätöksiä oman maansa ja kansansa eduksi. Sen sijaan edut menee muille ja siinä sivulla epäsuomalaiset pellet repii lahjuksina kansan selkänahasta hyvät palkat ja muut edut, ja kansalaiset jäävät nuolemaan näppejään. Katsokaa nyt meidän poliitikkoja. Housut nilkoissa ja hameet korvissa perseet pystyssä kiltisti ja otetaan kaikki mitä tulee ja nieleksitään urheasti. Ihmettelen kyllä miksi me ollaan äänestetty eduskuntaan niin paljon täysin paskaa ainesta, jotka ei osaa työtään tehdä??? Mikä meitä kansalaisia vaivaa? Elellään liian paljon omissa kuplissamme, eikä yhtenä kansana. Vitun vätykset... "ku emmä jaksa... ku ei se mua koske... ku hyvin mulla menee ei mun tarvii..." Hyi saatana!!! Oksettaa!

13

311

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tappavayhtälö

      Millä keinolla ne painostaa Sipilän nukkehallitusta, antaako ko ne lahjuksia vai onko tappouhkaus päällä? Kun Trump lopettaa NW0 puuhastelijoiden haaveilut, meinaako hallitus jatkaa Suomen tuhoamista. Tämä juutalaisen Bernerin kiireellä puuhaama liikenneväylien ryöstökin on juuri NW0n toteuttamista ,samoin kuin sairaanhoidon yksityistäminen. Siinä käy kuten hoivakodeille, ensin kaikki asemat yhdistetään, sitten joku Goldmansachs ostaa ne ja alkaa laskuttaa. Mutta kuka hullu meneisi GS:n omistamalle lääkärille, tällä porukalla on kehitettyjä ja patentoituja tappajaviruksia, ja NW0:lla on depopulation-ohjelma !

    • Trump.on.ykkönen

      Trumpilta kaikkien aikojen paras puhe ! Sai Obamankin velttoilut ja sotimiset kuulla kunniansa.
      Jo tänään kirjoittaa 200 uutta asetusta!

      • Eu-ies

        Oli huikea puhe. Tämä esimerkki kilvoittakoon Euroopan kansat vaatimaan sen vapauden takaisin joka niiltä vietiin eu-tyrannian alttarille. Ranska seuraavaksi sitten muut.


    • Nullekatri

      Ikävä myöntää mutta aloittaja on hyvin oikeassa.

    • ollaanvittuvaan

      Viherpunikit jaksavat länkyttää että Suomen on oltava avoin maa, no niin todella ollaankin, haarat levällään joka suuntaan vailla mitään omaa tahtoa.

    • Eu-ies

      Mikä ihmeen ulina ja volina kuuluu tuolta ylen suunnalta kun Trump piti puheensa?

    • Yle.eipettänyt.taaskaan

      Aivan törkeää haukkumista, aivan selvästi ennalta käskytetty, että ei saa yhtään hyvää puolta Trumpista esittää. Aivan naurettavaa jankkaamista, kun huonoja puolia ei tahtonut millään löytyä koko tunniksi jankattiin samoja uudelleen :))!
      Jopa Puttonen syyllistyi valehteluun, tai ei tiennyt mitään, väitti että Obaman jälkeen USAssa työttömyys 5%. Se on oikeasti 30%! Nimittäin jos kortistossa on 2 viikkoa, ihminen poistetaan kylmästi tilastosta työttömänä työnhakijana.
      Miksi ei kerrottu suoraan että Trump pelasti 120 miljoonaa Amerikkalaista Femacamppien giljotiineilta, ja koko maapallon Hillaryn hyökkäykseltä venäjälle, ja maailmansodalta.

    • qåaäzm

      Uusi termi, patriofobia:
      http://mvlehti.net/2017/01/21/ilja-janitskin-miksi-suomalaiset-pelkaavat-omaa-maataan/

    • rahastusta

      Globalistien ilmaston lämpeneminenkin on huuhaata. Saharassa on täys talvi, lunta on satanut! Ilmastorahastonkin mafia tyhjensi, eipä valemedia siitäkään kertonut. Lämpenemistä kuvannut "jääkiekkomailakäyrä" oli vuosia "vahingossa"väärinpäin, 18 vuotta ilmasto onkin viilentynyt. Muut lähiplaneetat ovat lämmenneet auringon lämpötilan noustua. Tälläkin rahaa kerätään vain tyrannian luomiseen, jonka Trump jo pysäytti.

      • alleärschederwelt

        Sirpaleita teemasta ja teeman vierestä:
        Keski-Euroopassa mitataan parhaillaan kylmimpiä talvikuukausia kymmeniin vuosiin (1984 jälkeen). Vuosikausia ennen "kasvihuone-ilmiö"-hysteriaa opittiin luennoilla, että maapallo on geologisesti menossa kohti uutta jääkautta.
        Sitten keksittiin kaikenmaailman ympäristösuojeluhysteriat ilmaston suhteen, katalysaattoreista freoneihin ym. Asbestikin todettiin yht´äkkiä myrkylliseksi, purkutyöt alkoivat, rakentaminen ja kauppa kukoisti. Hehkulamput korvattiin ensin energiasäästölampuilla, joissa on elohopeaa ja kun näitä oli pari kierrosta myyty, vedettiin pöytälaatikosta esille LED-lamppu-keksintö. Siinä välissä oli pommitettu Ex-Jugoslaviaa jotta saatiin taas rakentaa. Aseita oli myyty kaikille osapuolille.
        Siviilielämässä homeseinäisiä talojakin alettiin löytää tuhansittain ja taas talous kukoistaa.
        Kahteen suurimmista saastuttajista eli rahtilaivaliikenteeseen ja lentoliikenteeseen sen sijaan ei puututa, niissä kun pyörii vuosittain ei vain miljardit vaan biljoonat dollarit ja eurot.
        Yksi harvoista todellisista ympäristönsuojelutoimenpiteistä oli nk. kasvin"suojeluaineiden" ja DDT:n ym. vahinkojen paljastaminen Rachel Carsonin toimesta 1962. Myrkkyteollisuudessa oli kiinni niin monet miljardit, että Kennedyn kiellettyä aineet Carsonia uhattiin massiivisesti. Tämä sairastui syöpään eikä koskaan ole tutkittu etteikö hänen säteilyterapiaannoksensa olisi olleet "vahingossa" liian suuret... Nythän tiedetään myös jo poloniumin käytön mahdollisuudet. Ei myöskään ole kaukana ajatus, että samat piirit olivat Kennedyn murhan takana vuotta myöhemmin.
        Nyt on Trump uhkana aseteollisuudelle, CIA:lle ja monille muille. Seuraukset saattavat olla arvaamattomat. Suuresta maasta löytyy aina joitakin idiootteja jotka ovat rahasta tai ideologisesta aivopesusta valmiita tekemään mitä vain. Onhan jo nähty millaiseen, USA:ssa ainutlaatuiseen hysteeriseen tilaan on saatu osa tavallisesta kansastakin Trumpin valinnan vuoksi.


    • WI039

      Kommunisti-agendoilla kuten mm. feminismillä, LGBT eli pedofiilien agendalla ja maahanmuutolla on tarkoitus heikentää kansan moraalia jotta heihin saa kohdistettua hyökkäykset helpommin koska he eivät osaa edes hallita tunteitaan niin miten osaavat hallita asetta.

      • kosto.on.meidän.sanoo

        Ei hyvä mies (tai nainen) kyseessä ole kommunistit. Kommunismi oli vain saman huoran epämuodostunut äpärä. Nyt kokeillaan toista keinoa eli sekoittaa Euroopan maat muilla kansoilla ja mainitsemillasi moraalin heikentämisellä ym. siinä määrin, että nämä innostuvat tappamaan toisiaan. Aseet kielletään yksityisiltä, asevelvollisuus lopetetaan tai korvataan siviilipalvelulla, pedofiilit, homot, lesbot ym. tehdään hovikelpoisiksi. Perversiteetit kukoistavat televisiossa, koulujen oppimäärää vähennetään tai rajoitetaan koska -jo Keski-Euroopassa- matujen lapset eivät pysy, eivätkä haluakaan pysyä mukana. Nuoriso tylsistetään videopeleillä ja älypuhelimilla.
        Tämän aikaansaaneet määrätyt piirit sen sijaan lähettävät lapsensa kalliisiin yksityiskouluihin. Seuraavassa sukupolvessa osaavat enää vain nämä lukea ja kirjoittaa ja hallitsevat määrätyt perustiedot.
        On saavutettu samat lähtöasemat kuin keskiajalla... Ja esiin astuu uusi hallitsijarotu joka EI ole arjalainen, kuten oli tavoitteena 70 vuotta sitten, vaan täysin tämän kääntöpuoli.


    • Öäöäöäöäöäö

      Itseluottamus kehitetty poisulkemalla ihmisten kehitystä ja varastamalla sielun vai mies ketä elää saksalaisten tapaa lidlistä syömällä. En näe kovin paljon lidlissä varkauksia. Aiotko nyt tehdä sinne mellakan herra götan kanava?
      Äääääääää..

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      237
      1471
    2. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      282
      1043
    3. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      94
      814
    4. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      68
      772
    5. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      48
      723
    6. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      110
      619
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      585
    8. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      34
      574
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      46
      548
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      94
      525
    11. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      41
      491
    12. 32
      481
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      465
    14. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      77
      451
    15. 32
      429
    16. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      29
      421
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      77
      412
    18. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      407
    19. Oletteko täyttä sataa?

      Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?
      Ikävä
      33
      400
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      381
    Aihe