Vasta kirjoitin tänne aiheesta, mutta sehän hävisi ilmeisesti jo ennakkosensuurissa. Täytyy jakaa useampaan viestiin, että saa selvän, missä on "väärää tietoa".
Melbournessa on siis tapahtunut mahdollinen terroisku.
Melbournessa on siis tapahtunut mahdollinen terroisku.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Yllättävän pitkään menee MV-lehdeltä selvittää iskijän kuva, nimi ja tuntomerkit!
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4138922/Shots-firsed-Bourke-Street-Melbourne-car-chase.html
Daily Mail uutisoi kertoen mm. tekijän nimen ja esittäen kuvan.
No suovärin omaava on ainakin. Että silleen.
No siellähän se oli, olisin osunut ensimmäisellä arvauksella olemuksesta!
Toivottavasti joku hoitohenkilökunnasta tajuu niistää räät siihen ton luodinreikää et sais verenmyrkytyksen ja päästäs eroo tostaki kahelista!? :/
Ja katsokaas nyt lapsukaiset mallia et kuinka huumeet tekee kenestä tahansa paljon paremman ihmisen! :)
No kyl ton melkee jo arvasin aamusesta teksti telkan uutisesta (YLEllä) ku siin piti varsin sukkelaa mainita et poliisi vannoo ja vakuuttaa et kyseessä ei ollu terroriteko, että kyseessä oli terroriteko! :)
Noit YLEn narrauksia alkaa olee jo nii helppo lukee rivien välistä!
Itse arvelen, että tekijä on myös mielisairas.
No ei tost ton Facebook kirjotuksesta oikee muutaka diagnoosii voi tehä?! :/
Ahaa, James Gonzon viittaus islamiin oli se herkkä kohta, mistä sensuuria seurasi. Hyvä tietää.
Hmmm?
Vai oiskoha tääl joku automatiikka nois tietyis linkeis ku tuntuvat poistuvan nii sukkelaa monet?
Katotaas kui FIKSU automatiikka, et osaaks se poistaa tinyurlatutki linkit? :D
http://tinyurl.com/zgavdq5
OHO!
No nyttenhän toi linkki on tos säilyny, kun "tainys" sen!
Eli automatiikka noi vissii sit karsii?
Itse arvelen, että teko oli islamilaistyylinen, vaikka tekijä olikin ilmeisesti sekaisin.
Kaikki tiedossa olevat asiat kun yhdistelee, niin sekaisin oli...
No tuskin toi tekijä kovin harras kristittykään on josson raamatun menny polttamaan? :D
Ellei sit o Tervon sukulaine?
Tästä ei ole vielä poistettu ketjua poistokelvottomana.
Milloin ne terroriteot loppuivat ?
Kun paratiissä on kaikki terroristit. Ett äsilleen.
Muslimit on tehneet iskuja ausseissa jo yli 20vuotta. Ilkivaltaa ja kaikenlaista pikkukivaa... mm ovat hyökänneet liikenteessä linja autojen kimppuun ja hajottaneet tuulilaseja ja niinpoispäin. Olin itsekkin kerran sydneyssä linja auton kyydissä kun muslimit hyökkäsivät ilman syytä auton kimppuun ja kuski sanoi tälläistä tapahtuvan kerran viikossa. Kuski siirretään toiselle linjalle iskun jälkeen ja itse ongelmalle ei tehdä mitään.
Trump lupasi kitkeä islamilaisen terrorismin maailmasta. Kuinkahan se käy, menevätkö USA:n joukot Australiaan, tulevatko Suomeen listimään ne tuhannen tiedossa olevaa terroristia, vai miten se toimii?