Melbournessa terrori-isku?

Vasta kirjoitin tänne aiheesta, mutta sehän hävisi ilmeisesti jo ennakkosensuurissa. Täytyy jakaa useampaan viestiin, että saa selvän, missä on "väärää tietoa".

Melbournessa on siis tapahtunut mahdollinen terroisku.
19260
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Yllättävän pitkään menee MV-lehdeltä selvittää iskijän kuva, nimi ja tuntomerkit!

1Äänestä
Aloittaja
  • No suovärin omaava on ainakin. Että silleen.

    1Äänestä

  • No siellähän se oli, olisin osunut ensimmäisellä arvauksella olemuksesta!

    1Äänestä

  • Toivottavasti joku hoitohenkilökunnasta tajuu niistää räät siihen ton luodinreikää et sais verenmyrkytyksen ja päästäs eroo tostaki kahelista!? :/

    Ja katsokaas nyt lapsukaiset mallia et kuinka huumeet tekee kenestä tahansa paljon paremman ihmisen! :)

    1Äänestä

No kyl ton melkee jo arvasin aamusesta teksti telkan uutisesta (YLEllä) ku siin piti varsin sukkelaa mainita et poliisi vannoo ja vakuuttaa et kyseessä ei ollu terroriteko, että kyseessä oli terroriteko! :)
Noit YLEn narrauksia alkaa olee jo nii helppo lukee rivien välistä!

1Äänestä
Aloittaja

Itse arvelen, että tekijä on myös mielisairas.

1Äänestä
  • No ei tost ton Facebook kirjotuksesta oikee muutaka diagnoosii voi tehä?! :/

    1Äänestä

Aloittaja

Ahaa, James Gonzon viittaus islamiin oli se herkkä kohta, mistä sensuuria seurasi. Hyvä tietää.

1Äänestä
  • Hmmm?
    Vai oiskoha tääl joku automatiikka nois tietyis linkeis ku tuntuvat poistuvan nii sukkelaa monet?

    Katotaas kui FIKSU automatiikka, et osaaks se poistaa tinyurlatutki linkit? :D

    http://tinyurl.com/zgavdq5

    Äänestä

  • OHO!
    No nyttenhän toi linkki on tos säilyny, kun "tainys" sen!
    Eli automatiikka noi vissii sit karsii?

    Äänestä

Aloittaja

Itse arvelen, että teko oli islamilaistyylinen, vaikka tekijä olikin ilmeisesti sekaisin.

1Äänestä
  • Kaikki tiedossa olevat asiat kun yhdistelee, niin sekaisin oli...

    1Äänestä

  • No tuskin toi tekijä kovin harras kristittykään on josson raamatun menny polttamaan? :D
    Ellei sit o Tervon sukulaine?

    1Äänestä

Aloittaja

Tästä ei ole vielä poistettu ketjua poistokelvottomana.

1Äänestä
  • Milloin ne terroriteot loppuivat ?

    1Äänestä

  • Kun paratiissä on kaikki terroristit. Ett äsilleen.

    Äänestä

Muslimit on tehneet iskuja ausseissa jo yli 20vuotta. Ilkivaltaa ja kaikenlaista pikkukivaa... mm ovat hyökänneet liikenteessä linja autojen kimppuun ja hajottaneet tuulilaseja ja niinpoispäin. Olin itsekkin kerran sydneyssä linja auton kyydissä kun muslimit hyökkäsivät ilman syytä auton kimppuun ja kuski sanoi tälläistä tapahtuvan kerran viikossa. Kuski siirretään toiselle linjalle iskun jälkeen ja itse ongelmalle ei tehdä mitään.

1Äänestä

Trump lupasi kitkeä islamilaisen terrorismin maailmasta. Kuinkahan se käy, menevätkö USA:n joukot Australiaan, tulevatko Suomeen listimään ne tuhannen tiedossa olevaa terroristia, vai miten se toimii?

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

Vasta kirjoitin tänne aiheesta, mutta sehän hävisi ilmeisesti jo ennakkosensuurissa. Täytyy jakaa useampaan viestiin, että saa selvän, missä on "väärää tietoa".

Melbournessa on siis tapahtunut mahdollinen terroisku.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu