Onko tampereella saappeja?

Ysisatasia tai ysiysejä? Myös ysitonniset ja ysikutoset huomioidaan.
11127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Saabit on Tampereelta jo aikaa sitten myyty maalle ulkohuusseiksi, kompostoreiksi ja kanaloiksi!

Äänestä

saabismi oli sairaus, johon sairastuneet ovat jo kaikki kaikki lakanneet ajamasta autoa.

Äänestä

https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/16114129_10155054191904260_2875118985800590466_n.jpg?oh=885a80abe74ce61adaa88d5dc2040b40&oe=59178A6B
Kuvassa kättä paiskaamassa Aplicom Oy:n perustaja. Ei yllätä että Aplicom valmistaa mm. autoihin asennettavia seurantalaatikoita. Juuri sellaisia joita ministeri Berner autoihimme haluaa. Aplicomin laite on yksi valtion (Trafi ja VTT) testaamista seurantalaitteista.
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15822547_1194653023936792_477975172771451016_n.jpg?oh=64554a63b58e3ddb4960be03be9d0971&oe=590C63A
Sama systeemi,kuin paskalaissakin!
Ensin kehitetään tuote ja sitten tehdään laki,että se on kaikkien pakko hankkia!
Karmanlaki on armoton ja se iskee vielä!

Äänestä

99 Turbo ois hieno. Saab on tosin vasta toisiks paras ruotsalainen henkilöauton valmistaja.

Äänestä
  • Mikä se paras on? Köönikin muna?

    Äänestä

  • No ei ainakaan sgaania-vaabis.

    Äänestä

  • Köönikinmuna ei oo henkilöauto, eikä taida olla sarjatuotannossakaan. Kyllähän se Volvo on. Takaveto.

    Äänestä

  • qjlhjol kirjoitti:

    Köönikinmuna ei oo henkilöauto, eikä taida olla sarjatuotannossakaan. Kyllähän se Volvo on. Takaveto.

    No ei ole sitten 94 & 97 Saabitkaan henkilöautoja.

    Äänestä

Löytyy kaksi mutta ei ole ajettu hetkeen.

Äänestä

Tampereen ilmavoimillakaan ei taida olla enää Drakeneita?

Äänestä

Montako ostat olisi 900sia 3 ja 99mallisia 2 lojumassa tuolla pihassa.Kaikki ajokuntoisina siihen viimeiseltä matkaltaan jätetty.Vesilahti koskenkylä paikkakunta mistä löytyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mukanapöytäjakaappi kirjoitti:

Ysisatasia tai ysiysejä? Myös ysitonniset ja ysikutoset huomioidaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu