Onko kukaan nähnyt kuka hän on

Ottaa köyhilta ja eläkeläiskitä rahat ja lääkkeet.

Antaa rikaille ja veropatratiiseihin.

Kaikki tämä työllistämisen varjolla.

Kuka on tämä käänteinen robin wood
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yritystuki vastikkeelli seksi.
Yritykset eivät työlistä ilmaisella vastikeettomalla yritystuella.tuki valuu johdon optioihin.

Sipilä ja Katainen lisänneet vadtikkeettoman yritystuen määrää.
Mitään apua työttömyyteen ei ole ollut.

Kun saat tukea vaan kun työllistät alkaa työpaikoja sataa ja suomen talous nousee kurasta

Äänestä

kyllähän siell' päättäjissä niitä lintulaudan närhejä on ,jotka vievät kaikki pähkinät soinit jasipilät ,muut haaskalinnut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sherwoodsherf kirjoitti:

Ottaa köyhilta ja eläkeläiskitä rahat ja lääkkeet.

Antaa rikaille ja veropatratiiseihin.

Kaikki tämä työllistämisen varjolla.

Kuka on tämä käänteinen robin wood

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu