Minulla on yksi positiivinen" ongelma". Olen 49v mies ja varsin ihastunut erääseen naiseen jota näen päivittäin. Luulen että on molemminpuolista koska hän hymyilee minulle takaisin joka kerta. Nyt vaan pitäis uskaltaa alkaa jutella mutta kun tietäis vaan miten... Vaatii kyllä rohkeutta varsinkin kun en enää käytä alkoholia nykyään. Onko vastaavia kokemuksia?
miten uskallan lähestyä?
vaakam67espoo
3
201
Vastaukset
- mkolkytjarisat
Minä käyttäsin sitä alkoholia vähän mutta vain vähän.
- Saman.olen.kokenut
Menet vaan hänen luokseen ja sanot "moi" hymyillen :)
Hei
Kuulostaa ihanalta ja ihan lupaavaltakin. Missä näet häntä päivittäin? Jos esim. lounasruokailussa, olisiko luontevaa mennä viereen istumaan ja jutella vaikka ruuasta tms.? Mielestäni se konteksti, jossa olette, voisi olla yhdistävä tekijä. Siitä voi myös saada jutunjuurta.
Rohkeutta aloitteentekoon! Ei siinä voi mitään menettääkään.
Ystävällisesti,
pappi Elisabet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954