Koskaan ollu yhtä vihattuja ministereitä kun Juha Sipilä ja Anne Berner ? Ja ihan syystäkin ovat tämän kunnian ansainneet.
onkohan Suomessa
zzzzzzp
585
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tarja Seta Halonen oli ulkoministerinä maanpetturi ja Venäjän myyrä. Kyseistä henkilöä vihataan joka paikassa. Paska mikä paska.
Soini päästi hallituksesta käsin maahan 50 000 matua, vaikka oli vaaleissa valehdellut äänestäjilleen ihan toista.
Kuka näistä kolmesta siis on tämän hetken inhottavin ja halveksittavin ministeri Suomessa:
a) Anne Berner
b) Timo Soini
c) Juha Sipilä
Periaatteessa Petteri Orpon olisi voinut ottaa samaan galluppiin ihan vaan ..tuilumielessä. Mutta oikeasti Pikku-Petteri ei ole tehnyt toistaiseksi mitään niin skeidaa juttua, että olisi päässyt tälle listalle, tällä kertaa.
Joku noista kolmesta se kaikkien paskin on, mutta kuka?
Jos+katsotaan,+kuka+nyt+eniten+yrittää+ajaa+tätä+maan+talouden+lopullisesti+romahduttavaa+hiekkakultti+matupaskaoppia+tänne,+niin+nämä+suvakkihuoraämmäthän+ne.+Yleisemminkin+telaketjuosasto+femakkonatsi+lepakkoinen+setahenki+sakki,+eli+nykyämmät+ja+ohessa+hengaava+munamarttaosasto.
Ei+olleet+aloittajan+nyt+noitumat+vallassa+silloin,+kun+alettiin+tätä+yhtä+nykyistä+erittäin+suuria+kustannuksia+aiheuttavaa+ongelmatapaus+ryhmää+rahdata+tänne+sieltä+ahriikan+koilliskärjen+merirosvovaltiosta.+Tätä+mikä+nykyään+elää+yli+80%+sosiaaliturvan+varassa,+myös+näitä+lähtee+nykyään+terroristeiksi+tuonne+mualimalle+ja+kela+rahoittaa+näitä+sinnekin.+Oli+vihervassari+sossuinen+punakaartiosasto+suvakkihuorahyysäri+opeilla+höystettynä+jo+silloin,+kokkareilla+ja+rkpllä+ohessa+mukana+säestämässä.
Se+mikä+maan+talouden+romahduttaa,+on+juuri+tuollainen+koko+maailman+sosiaalitoimistoksi+ryhtyminen.+Siihen+kun+lykätään+vielä+nämä+femakkonatsi+ämmät+ja+muut+munamartat+joka+väliin+hyysäämään+näitä+hiekkakulttilaisia+valtion+varoilla+-+oli+ne+sitten+tuolla+eri+oikeusasteisiin+valittelemassa+kielteisen+turvapaikkapäätöksen+saaneiden+matujen+puolesta,+valtion+maksaessa+hulppeat+korvaukset+siitäkin+paskasta+näille+tämän+sortin+hyysäreille+-+tai+muuna+sosiaalihyysääjänä,+niin+kalliiksi+tulee+täysin+hyödytön+toiminta.+Paska+on+paskaa+eikä+se+siitä+hyysäämällä+muuksi+muutu.
Miksi+kela+muuten+edelleen+rahoittaa+näitä+jihad+taistelijoiksi+lähteviä+hiekkakultti+terroristeja+-+sosiaalitukien+maksatus+jatkuu+vaikka+tuollaisesta+pitäisi+periaatteessa+tuomita+nämä+rahoittajatkin+vankilaan+tiilenpäitä+lukemaan+?
Kertoo karua kieltä aloittajan puoluekannasta ja lyhyestä ja valikoivasta poliittisesta muistista, jos näihin kahteen jää...
No onneksi kohta on taas vaalit, niin voidaan unohtaa joukolla ja sitten mietitään taas muutama vuosi, että kuka nämäkin trumpit ja putinit valitsi päättäjiksi...?
Kun oltaisiin voitu valita kaikkiin virkoihin Kokoomuksen edustaja. Eikä olisi ketään vihattuja ministereitä.
Eihän?
;)