Aivan mahtavaa

Paljonko Bernerin sekoilut maksoikaan autukauppiaille, ja valtiolle verotulojen menetyksenä ? Että voi olla pelle, idiootti ja täysi turhake samaan aikaan. Keskusta, kusta ja paskaa kansalle.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Anne Berner on liike-elämään erittäin hyvin perehtynyt hallitusammattilainen. Sama se on myydäänkö rättejä vai autoja, markkinahäiriön tuotteiden verotukseen ja hintaan liittyvällä puheella saa aikaan molemmissa.
En voi ensimmäiseksi uskoa, että kyse olisi vahingossa tapahtuneesta vahingonteosta.

Äänestä
  • Ei ole vahingosta kysymys. Äärimmäinen ahneus, veronmaksajien rahoittaman valtion omaisuuden varastaminen ja omanvoiton tavoittelu haki vain äärirajojaan. Jos äänestäjillä on vähääkään älyä, niin kepulikoplaajat ottaa ansaitusti takkiin seuraavissa vaaleissa.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


KustaBernerinKintuille kirjoitti:

Paljonko Bernerin sekoilut maksoikaan autukauppiaille, ja valtiolle verotulojen menetyksenä ? Että voi olla pelle, idiootti ja täysi turhake samaan aikaan. Keskusta, kusta ja paskaa kansalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu