vaan, että saat meidän suhteen päätökseen. Oliko se sen arvoista? Eikö olisi ollut helpompaa antaa olla jo alusta alkaen? Ei kai sun liiketalous sentään noin paljoa vaadi?
Kaikki se attactoiminen mies ja ponnistus
nytvastahämmentääkin
10244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä samaa mieltä ei olisi pitänyt mutta kokeiluna en onnistunut. Ja kyllä olisi liikaa ollut ja en suostu elättämään muita. Tämähän se syy. Jos sitä et hyväksy niin elä hyväksy.
Minun näkemys on se ettei milloinkaan yhteisasumista, ei avioliittoja, en halua lapsiakaan joten voit ihan hyvin elättää vain itsesi. Minä elätän itse itseni ja makselen omat laskuni ja ruokani. Hoidan elintasoni. Olen tehnyt päätöksen ajatsitten etten ole yheisasumiseen soveltuva. Yhteisiä talouksia ei tule. Milloinkaan.
Toinen on sinulle vain runkkaustyökalu ja omia tarpeitasi varten.
Ihan turhaa olla parisuhteessa. Tämän jälkeen jos ja kun se päättyy, hankin seuraa oli se sitte bailaus, viikonloppu tms. Netistä. Tulee paljon vähemmän stressiä ja ei ole velvoitettu mihinkään 🕓
Sitä se on kun ei ole rakastunut oikeasti ja parisuhde on vain seksiä ja somessa söpöilyä. Silloin kannattaa pysytellä irtosuhteissa.
No jotain hyötyä edes sen olemassaololle.
"Jos ja kun se päättyy" Meidän juttu oli loppu jo ajat sitten ja itse jäit vonkaamaan, ja anna kun arvaan, heti ensi töiksesi kihlaat kuka vastaan kävelee. Vitun J-mies! Perehtyisit omiin perusteisiin kun vuosia ja vuosia(!) jaksat jauhaa samaa sontaa ja ollaa läpikäyty kaikki tämä jo useasti.
Haukut nyt väärää puuta en ole mikää vtn j- mies. En kihlaa ketään turha haaveilla.
🕠
YhdessäEriElämät
kirjoittaja oli nainen.
Palstan trolli poistattaa omia trollausviestejään. Sen huomaa provokatiivisesta kirjoituksesta ja siitä, että ei jälkeenpäin kommentoi mitenkään viestin poistoa. On se kun ei uskalla edes anonyyminä seistä sanojensa takana.