Helsinki Viiskulman oikea oppinen risteysajo? auttakaa tyhmää
Helsinki Viiskulman oikea oppinen risteysajo?
8
1310
Vastaukset
- HelppoNakkiTämä
Väistät oikealta tulevia. Eipä muuta.
- veio4
Myös sporat joka puolelta ja kevyt liikenne kuten säännöt sanovat.
Ajolinja on jo hieman kimurantti. Pursimiehenkadulta tullessa vasemmasta reunasta vasemmalle. Oikeasta reunasta oikealle ja etuoikealle. Keskeltä etuvasemmalle. - tyhmäihminen
Tarkoitatko siis, että jos menen suoraan niin väistän oikealta tulevia.
Jos niin,mites sitten kun joillakin näyttää olevan erilainen näkemys mikä katu näyttää menevän suoraan eteenpäin?Sekin varmaan riippuu mistä suunasta katsoo.
Esim1: Pursiamiehenkadulta suoraan eteen päin on Tarkk'ampujankatu vai Laivurinrinne ?
Esim2: Laivurinrinteeltä suoraan eteenpäin on Laivurinkatu (missä on raitiovaunu kiskot) vai Pursiamiehenkatu?
Esim3:Laivurinkadulta(missä on raitiovainu kiskot) suoraan eteenpäin on Laivurinrinne vai Fredikinkatu?
Esim4:Laivurinkadulta(Yksisuuntainen) suoraan eteenpäin on Laivurinrinne vai Fredikinkatu?
Esim5 Tarkk'ampujankadulta suoraan eteenpäin on todennäköisesti Fredikinkatu sillä Pursiamiehenkatu on yksisuuntainen väärään suuntaan eikö?
Pahoittelut pitkästä tekstista.Kiitos jo etukäteen! - tyhmäihminen
Voiko Viiskulmassa "oikelta tulevien väistäminen" tarkoittaa joissakin tapauksissa sitä, että joutuu jopa väistämään kahta oikeanpuoleista katua.
Tähänkin olisi kiva saada vastauksia. - veio4
tyhmäihminen kirjoitti:
Voiko Viiskulmassa "oikelta tulevien väistäminen" tarkoittaa joissakin tapauksissa sitä, että joutuu jopa väistämään kahta oikeanpuoleista katua.
Tähänkin olisi kiva saada vastauksia.Tyhmä ei ole se joka kysyy vaan se joka luulee tietävänsä.
Yllä sanomani lisäksi väistä kaikkia jotka törmäisivät autoosi oikealta puolelta, apparin puolelta jos ohjaus on vasemmalla.
Piirrä vaikka graffitilla viiva konepeltisi keskelle, siinä menee sitten vasemman ja oikean raja. - HelppoNakkiTämä
tyhmäihminen kirjoitti:
Voiko Viiskulmassa "oikelta tulevien väistäminen" tarkoittaa joissakin tapauksissa sitä, että joutuu jopa väistämään kahta oikeanpuoleista katua.
Tähänkin olisi kiva saada vastauksia.Tietysti, kaikkia oikealta tulevia väistetään. Periaatteessahan silloinkin kun käännyt vasemmalle on suoraan vastaan tuleva tulossa sinulle oikeaan kylkeen jos kurvaat eteen. Eli sinä väistät. Lisäksi tosiaan ratikat väistetään tulivatpa mistä suunnasta hyvänsä.
- ex-taxi
Nopein menee ensin.
- alkuperäinen.ap
Kiitoksia kaikille vastaksistanne niistä oli todella apua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1444007Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3663084Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142018Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101715Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51148Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23861- 71839
- 44804