Näin teet oman "osto" koripalloilijan pihallesi:

Täytä kaksi mustaa jätesäkkiä lumella ja aseta ne päälletysten, loput voit itse säveltää........
12171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos se noinkin helppoa on, miksi niitä sitten ameriikoista asti tänne rahdataan vain palloa pompottamaan kaupunkimme ja veronmaksajien rahoilla?
Eikö suomipojat osaa enää palloa edes pompottaa ja eikös tuo ole juuri sitä IHMISKAUPPAA jos mikään?
Tuosta pitäisi poliisienkin jo huolestua ja panna ne ihmiskauppiaat telkien taa.

Äänestä

Ja kevään tullen poistuvat..

Äänestä

Hetkosä moisen pihaan nakkaan o kaikki kylän naaset sitä hässimäsä ja
sun oma ensimääsenä.

Äänestä
  • Juu, on se kumma, että se musta kyrpä niin paljon påaremmalta tuntuu? Ei värillä luulisi olevan väliä pimeessä peiton alla.

    Äänestä

Ullatus että tällaista rasistista paskaa kirjoitellaan Salo-palstalla!

Äänestä
  • Salon Jätehuoltokin vaati vuoden alusta että kotitalouksien roska-astiat on vaihdettava muovisiin astioihin ja MUSTIA jätesäkkejä ei niihin saa panna koska sekin on niin rasistista.
    Musta tuo oli jo liikaa, suvakkiämmätkö sitäkin asiaa ajoivat?

    Äänestä

  • JoosefMengele kirjoitti:

    Salon Jätehuoltokin vaati vuoden alusta että kotitalouksien roska-astiat on vaihdettava muovisiin astioihin ja MUSTIA jätesäkkejä ei niihin saa panna koska sekin on niin rasistista.
    Musta tuo oli jo liikaa, suvakkiämmätkö sitäkin asiaa ajoivat?

    Kirjoituksesi ovat älykääpiötasoa.

    Äänestä

Pari vuotta sitten suvakit hermostui, kun laastarit on llian vaaleita, sävy ei istu kunniakansalaisten ihonväriin. Kumma etteivät ole vielä vinkumassa siitä, että lumiukot on aina valkoisia, mikä on selvä osoitus ilmastorasismista. Musta lumiukko on monikultturin riemuvoitto ja kaikkien suvakkien märkä päiväuni.

Äänestä
  • Hellan lettas sentään, että olet typerys. Syö paskaa.

    Äänestä


  • Hellan-lettassentään kirjoitti:

    Ovatko laastarit rasistisia - tätä pohditaan Ruotsissa
    http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015081320173924_ul.shtml

    Mieluummin paskaa ja ripulia palanpainikkeeksi kuin mamukebua.

    Salo on Suomessa. Miten ruotsalaiset tähän edes liittyy?

    Inhoat kebua, mutta asut Salossa? MV? Muuta rasisti Ruotsiin! Siellä voit sitten liimata haavaasi vaikka mustan laastarin.

    Oikeastikin pohdit tällaisia laastariasioita tosissasi? Hanki elämä! Syö paskaa!

    Äänestä

Ei riitä että niitä korispellejä rahdataan suomeen, mutta kun maakin on mustanaan koko talven ollut!
Pitää varmaan kaivaa Mustan-Pekan kortit piirongin laatikosta ja sen jälkeen paistaa Tapolan Mustaamakkaraa, kun ei edes hiihtämään pääse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rapakontakaa kirjoitti:

Täytä kaksi mustaa jätesäkkiä lumella ja aseta ne päälletysten, loput voit itse säveltää........

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu