Niinistö on niin kylmän tappajanatsin näköinen, että heikompia kuin minä varmaakin puistattaa. Jutut ovat niin sairaita, että hoitoon meno olisi aiheellista. Niinistö kuvittelee, että hän voi idioottimaisilla puheillaan saada reserveristä poistuvia vähenemään, mutta käykin aivan päin vastoin.
Tämä natohimokas kusipää haluasi tapattaa Suomalaisia Naton kahinoissa ja varmaankin aivan mielellään.
Niinistö näyttää myös harhoissaan kuvittelevan, että Suomella on uskottava puolustus. Heheh! Onhan sitä muutaman päivän, mutta sen jälkeen Venäjän murskaava ylivoima hoitelisi Suomen ihan yhtä helposti antautumaan, kuin ottaisi pikkulapselta tikkarin.
Niinisön horinat!
6
111
Vastaukset
- Oberueberkommandofuerer
Niinistön meriitit puolustusministeriksi olivat 1930-luvun natsien ihailu ja niistä kirjoitettu muutama tutkimus. Saksassa tuollaiselta olisi estetty pääsy mihinkään julkiseen virkaan.
- KariMattinen
Kappas vaan, täällä se ironhiirulainen pileskelee kun Niinisö mokasi sepustuksessaan täyslaidalta turpiin sai
- Huvittunut
Sinähän täällä pelokkaana piileksit rekkaamattoman nikkisi takana! Laitahan finniturpasi esiin poika tai laita turpasi tukkoon. Ole yhtä rohkea kuin Ironmikesskin.
- törkeetätaas
Olettepas TE täysin sekopäitä täällä..! Hoitoon kipin, kapin nyt aloittajakin..
- niinnatohullu
Niinistö tarvii telaketjujen alle täytekamaa, kun Nato hyökkää Pietrariin??
- jäitähousuun
Ihan kuin Niinistö valmistelisi Barbarossarevanssia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617
