Päällikön viesti

uusi.tuuli

Kansakunta ilman rajoja ei ole kansakunta .

9

270

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ladakolonna

      Koko Itärajalle MUURI, etelässä ja lännessä on onneksi meri ja jatkona Torniojoki! Lapissa onkin hieman työmaata, mutta itäraja on kiireisin.

      • tervemenoo

        Rakenna toki mutta omilla rahoillasi. Saathan rakentaa sen verottomana ja varmasti Sipilä antaa sinulle tukiaisia myyräntyöllesi kuten kaikille KMS-yrityksille. Jää sitten Sipilän kanssa sen muurin itäpuolelle koska täällä ei ole enää turvallista .


      • helppo.laskutoimitus
        tervemenoo kirjoitti:

        Rakenna toki mutta omilla rahoillasi. Saathan rakentaa sen verottomana ja varmasti Sipilä antaa sinulle tukiaisia myyräntyöllesi kuten kaikille KMS-yrityksille. Jää sitten Sipilän kanssa sen muurin itäpuolelle koska täällä ei ole enää turvallista .

        Ei kun kauttakulkuverolla venäläisiltä tullissa ja kaikesta sinkkiämpäreistä kans vero ja sillä sitten muuria vankemmaksi aina lisää! Ja ruokkomaksu jokaisesta venäläisestä kasvatista Venäjän valtiolta! Myös viivästyskorot entisistä veloista ja maksamatta jääneet neukkuajan ostokset korkojen kanssa perintään, ja saastevero rikki päästöistä ja metsäpalosavuista ja radioaktiivisista laskeumista ja hapankaalin hajusta sekä luvattomista ilmatilaloukkauksista. Kyllä nyt tulee rahaa muuriin ja työllisyys kuntoon, suomalaisten ei tarvitse muuta kuin arvostaa itseään!


    • Äkkiä_NATOon

      Pohjan- ja Suomenlahdet rajaavat, mutta kun idässä on venäläiset, jotka ovat kusipäisin kansa ihmiskunnan historiassa.

      • muuri.pystyyn

        Liettuassa ollaan tilanteen tasalla ja muuri nousee..
        http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702052200065456_ul.shtml
        Suomessa olisi liittoumien lisäksi ymmärrettävä tällainen turvatakuu.
        Tästä olisi sekin etu, että IPUlaisista tulisi erinomaisia seiväshyppääjiä ja siten ansiokkaita edustajia maallemme vihdoin ja viimein.


    • totta-on

      Ja ilman rajoja ei ole kansantaloutta joka suojaa kansaa rosvoilta kuten nyt nähdään.

      • Tiirikka-Ville

        Kannatan ehtottomasti kotimaisia rosvoja.


    • tarkemmin

      Ei tuo muuri/aita ole pelkästään Trumpin. Aitaa on rakennettu kahden edellisen presidentin aikana,Trumppi vain jatkaa aidan rakentamista.

    • putinat.kii

      Springfield tuo Simpsonien kotikaupunki suljettiin Simpson elokuvassa lasikuvun alle ja eristettiin muusta maailmasta. Vastaava kupu olisi ehkä hyvä valmistaa jo valmiiksi ja seurata milloin IPU:lahkolla on seuraava kokous ja laskea tuo kupu heidän ympärilleen. Siellä he saisivat sitten elää itsenäisesti muiden häiritsemättä ja heidän häiritsemättä toisia. Sen jälkeen voisimme rakentaa paljon kaivatun muurin itärajalle ja kunnon vartiot ja tarkastusasemat satamiin ja pohjoisen rajanylityspaikoille.

      Kupu maksaisi itsensä säästyneinä loiseläkkeiden säästöinä hintansa nopeasti takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      627
      1426
    2. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      74
      1245
    3. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      83
      1038
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      83
      986
    5. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      81
      949
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      843
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      818
    8. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      817
    9. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      215
      737
    10. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      35
      702
    Aihe