http://www.hameensanomat.fi/uutiset/kanta-hame/322134-kaupat-kieltaytyvat-sahkotupakan-myynnista
Hyvä kuka kehtaa moistaa sontaa vetää keuhkoihinsa..
Hyvä kuka kehtaa moistaa sontaa vetää keuhkoihinsa..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Monikin, parempi vaihtoehto kuin tupakka.
kyllä sinäkään et nikotiiniltä voi välttyä ja moni muukin aine mitä nesteissäkin on menee sinullakin varmaan usein kurkusta alas joko syömällä tai juomalla.
Kerrohan mitä sontaa siinä on?
Ymmärsin, että S-ryhmä ei ota myytiin, koska lupahinta niin korkea. Tulevaisuudessa, kun tuotevalikoima sähkötupakassa kasvaa S-tyhmä arvioinee tilanteen uudelleen.
Uusi tupakkalaki on kuulostaa lupamaksujen suhteen aika erikoiselta. En tiedä miksi sellainen hinta peritään.
Tupakkamyynnin valvontamaksulla yritetään ihan vain hillitä tupakan myyntiä jotta se saataisiin nopeammin loppumaan. Ruuvi kiristyy koko ajan ja jossain vaiheessa tupakkateollisuus joutuu tunnustamaan tappionsa.