"Meidän mahtava hallitus on pannut talouden rattaat pyörimään niin vinhasti. Että tällaista ei ole nähty kymmeniin vuosiin. Pysyvä nousukausi on alkanut, kun vain ei päästetä sosialisteja niitä sotkemaan. "
Nyt menen ihan sanattomaksi. Jopa ihan pelottaa sosialistien valtaan pääsy. Silloin loppuu talouden rattaiden pyöriminen vallan tykkänään, jos sosialistit vallan meinaa vallan ottaa.
Kauheita nuo sosialistit.
ps. Joskus ei tiedä, onko tälle palstalle kirjoitetut viestit kirjoitettu ihan vitsailumielessä, vaiko peräti tosissaan.
Nyt menen ihan sanattomaksi. Jopa ihan pelottaa sosialistien valtaan pääsy. Silloin loppuu talouden rattaiden pyöriminen vallan tykkänään, jos sosialistit vallan meinaa vallan ottaa.
Kauheita nuo sosialistit.
ps. Joskus ei tiedä, onko tälle palstalle kirjoitetut viestit kirjoitettu ihan vitsailumielessä, vaiko peräti tosissaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valitettavan usein tuo hurahtanut vasemmistoa kammoksuva, ja laittaa sen piikkiin kaiken pahan jota maa päällään kantaa. Tuo tyyppi on siis täysin tosissaan, ja se taas joshtuu sittä, että on täysin tyhjäpää, ei ymmärrä taloutta edes käsitteenä. Luultavasti holhouksen alainen, sillä noilla eväillä ei omatoimisesti elämästä selviä.
Mitä taas tulee tämän ja kolmen edellisen hallitukseen saavutuksiin . . . siitä jää valitettavan paljon jälkipolvien kontolle korjata vääryydet ja pieleen menneet ahneuden ajamana tehdyt päätökset.
Tommi on sitä mieltä mitä huonommin menee sitä parempi juttu ja siihen hän kyllä pyrkii jos pystyy. Siksipä ei vasemmIStoa SAA PÄÄSTÄÄ ENÄÄN VALLANKAHVAAN.
ÄÄNESTÄJIENSÄ TAKIA HALUAVAT PITÄÄ KÖYHÄLISTÖÄ, ETTÄ ÄLKÄÄ MENKÖ TÖIHIN, OTTAKAA MIELUUMMIN SOSSUSTA. ohps tuli isolla, mutta asiaa, saa olla.
Vasurit luulee että rahaa vain jakamalla maa paranee, ei ole taitoa tietää ja hallita mistä se raha tulee.
Sinulla on tuo luetun ymmärtäminen niin kovin rajallista, ja omien nerokkaiden väärinymmärrykset julistat ainoana oikeana päätelmänä.
Malliesimerkki klassisesta punaniskasta, juntista.
Pysyvää on vain maa.
https://www.youtube.com/watch?v=1pbsz_mf9dE
Sanoissa on jotenkin tulkinnanvaraa, mutta yhtye on ollut esillä kauan.
https://www.youtube.com/watch?v=X4SkgNYo1y8
Siten voi suhtautua, että Keskisen kyläkaupan hevoskenkä ainakin olisi videosta voinut jättää pois:)