Lipponen ja halonen stasi-listalla?

Todennäköisesti Lipponen ja Halonen ovat Stasi-listalla, kun eivät helposti hyväksy Tiitisen listan paljastamista.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Julkistetaan stasi-lista niin saataisiin Suomeen puhdas politiikkapöytä. Tästä olisi hyvä lähteä rakentamaan uutta Suomea.

Äänestä

Lista on salaperaisesti kadonnut muuton yhteydessa, mutta kansalle vakuutetaan sosialistipoliitikkojen toimesta, etta "ei hataa, listalla ei tosiaankaan ollut ketaan merkkihenkiloa. Asia pitaisi jo unohtaa ja katsoa tulevaisuuteen".
Onneksi uuden listan saa CIAlta, sitten kun paasemme NATOON.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöö.. kirjoitti:

Todennäköisesti Lipponen ja Halonen ovat Stasi-listalla, kun eivät helposti hyväksy Tiitisen listan paljastamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu