Nyt on maailmassa iso paskakasa

iso.kasa.paskaa

Se löytyy jenkeistä, Trumppi on se paskakasa, olihan tuo kyllä odotettavissakin, nyt se on totta.

12

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MakeAmericaGreatAgain

      Ei ollut odotettavissa, sillä Suomessakin "viisaat" ihmiset eivät voi ymmärtää demokratian tapahtumista Amerikassa...

      • maailmanloppu

        Oli tai ei mutta nyt se vaan on.


    • paskalle.valtaa

      Ei riitänyt yksi Aatu, pitikä vielä toinenki valtaan valita.

    • bvcbcxbcxbcxbc

      http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005065325.html

      Ihmettelen vaan tätä asiaa, kun tämäkin kirjoittaja on niin noheva ja suvaitsevainen omasta mielestään, mutta epäilee silti, että USAn muslimit suuttuessaan hankkivat jotain pahempia aseita ja alkavat räiskiä ympäriinsä. Minkälainen ihminen tarttuu loukattuna aseisiin tai räjähteisiin. Miksi niitä päästetään tännekin? Siksikö, että me saamme kaikki kulkea varpaillamme, etteivät ne vaan loukkaannu?

      • outoaoutoa

        2001 iskua ei unohdeta sanoi trumppi.

        Khalid Sheikh Mohammed (Kuwait)

        Osama bin Laden (Saudi-arabia)

        Al-Qaida perustettiin vuonna 1989, kun Neuvostoliitto vetäytyi Afganistanista.lähde? Järjestön perustana oli 1980-luvulla maahan saapuneiden vapaaehtoisten taistelijoiden verkosto. He kävivät Neuvostoliiton vastaista jihadia ja saivat rahoitusta sekä Yhdysvalloista että Saudi-Arabiasta.

        Kaappaajista viisitoista oli kotoisin Saudi-Arabiasta, kaksi Yhdistyneistä arabiemiirikunnista, yksi Egyptistä ja yksi Libanonista.
        WP.

        Miksei näihin maihin asetettu kieltoa?


    • Olen erittäin iloinen, että Trumpista tuli USA:n presidentti. Hän on konkreettisesti lähtenyt pannut sulun terrorismille. Euroopan maiden tulisi ottaa oppia hänestä.
      Hyssyttelyn aika saa loppua.

      • näituleekäymään

        Tottuushan on, että terrorismi vain lisääntyy, Trumpilla ei näytä olevan mitään käsitystä millä terrorismi voitetaan.

        Khalid Sheikh Mohammed (Kuwait)

        Osama bin Laden (Saudi-arabia)

        Al-Qaida perustettiin vuonna 1989, kun Neuvostoliitto vetäytyi Afganistanista.lähde? Järjestön perustana oli 1980-luvulla maahan saapuneiden vapaaehtoisten taistelijoiden verkosto. He kävivät Neuvostoliiton vastaista jihadia ja saivat rahoitusta sekä Yhdysvalloista että Saudi-Arabiasta.

        Kaappaajista viisitoista oli kotoisin Saudi-Arabiasta, kaksi Yhdistyneistä arabiemiirikunnista, yksi Egyptistä ja yksi Libanonista.
        WP.

        Miksei näihin maihin asetettu kieltoa?


    • Ttrruummpp

      Ameörika fööst, Ameörika fööst. Yeah, Ameörika fööst.

    • puhdas-suomi

      Sama suomeen ja heti! Suomi pitää puhtaana terroristeista ja vääräuskoisista.

    • nin.siinä.vielä.käy

      Ei ole "paskakasalla" paljon virkapäiviä. Oswald 2 iskee pian, Trumpista tulee viides päiviltä päätetty USA:n pressa.

      • KostoTarjoillaanRaakana

        Jos niin käy niin sittenhän matuja voi alkaa huoletta lahtaamaan täällä Suomessakin.


    • HyvämiesTrumpp

      Trunpp on mies joka uskaltaa eikä vain kääntele toista poskea

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6283
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      218
      3506
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3385
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3318
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2545
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2514
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2373
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      274
      2151
    9. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      31
      2079
    10. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1746
    Aihe