Hankkikaa vaikka kaupungin varoin pormestarille pelkkä menolippu Hesaan, muttei paluulippua takaisin Manseen. Emme kestä enempää tätä mieletöntä investointihulluutta ja puutarhakaupungin tuhoamista pala palalta.
Pormestarille pelkkä menolippu Hesaan
topakkatäti
595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juuri näin ja punaiset ruukut mukaan!
Siinä taas yhdet mielensä pahoittajat menkää muualle täältä vinkumaan tali aivot!
Ja samanlainen lippu myös pormestariehdokas V.Vallinille, näitä narsistisia ja vallanhaluisia poliitikkoja on täällä jo tarpeeksi, ei tänne enää kaivata Virosta lisää samanlaisia. Miksi kukaan ei aja tavallisen tamperelaisen asioita?
Aamulehden Teema sivut kirjoittaa että Ikosen haave lapsena oli kirjastonhoitaja. Hän rakasti LAINATA kirjoja. Olisi kannattanut noudattaa lapsuuden haavetta ja lainata vain kirjoja !
Eiköhän koko pormestarijärjestelmä olisi jo haudattava. Sen verran kalliiksi se on osoittautunut tamperelaisille veronmaksajille. Todennäköisesti kaikkia pormestarien ideoimia hankkeita ei saada ikinä maksettua. Myydään pormestarit Hesaan. Vaikka hinta olisikin negatiivinen niin tamperelainen veronmaksaja voittaisi.