Miten asianlaita on?

Herran pyhäpaivän kunniaksi kysyisin arvon jt seuraavaa.
Näin viime yöllä unta, että Jeesuksellakin oli pyllynreikä. Mikä on Ainoan Oikean Totuuden™ tietävillä jt tieto asiasta? Onko todella näin, vai oliko uni vain Saatana Panettelijan juonia. Sillä Epytgin vaaraoiden Aikakirjoissahan sanotaan, etteivät jumalat laske peräilmaa pyllyaukosta, koska täydellisinä heillä ei kyseistä kehonosaa ole.

4

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämmönenjuttu

      En kyllä tiedä tuosta asiasta mitään, mutta olen lukenut sellaisesta teoriasta, että Mooses olisi ollut Ekhnatonin aurinkojumalan kuppikuntaa ja paennut Egyptistä kun hallitsijan asema kaatui. Kuulostaa minusta varsin uskottavalta.

    • Olen myös kuullut mooseksesta. Hänhän soitti haitaria Kheopsin pyramiidin avajaisissa. Mutta nautti liikaa palmuviiniä ja soitti väärin. Siitä suurvaarao Tutkanhaamu ykkönen hermostui niin, että passitti mooseksen haittareineen ja sukuineen pois Epytkistä. mooses sai ottaa mukaansa vain kivitaulun johon oli kirjoitettu hieroklyyvinuolenpääkirjoituksella : "jeesus tulee ihan kohta. Epytkin jehovan todistajat"

      • pyramidituuma

        ::: "jeesus tulee ihan kohta. Epytkin jehovan todistajat"

        Toi on koptinen harha po. Jehovan pyramido- ja raamattunumerologinen siionistiseurakunta Epytkissä.


      • aharon

        Tämä on varmaan kopio siitä taulusta, joka oli annettu patmoslaisille, siinä luki, että Jeesus tulee tempaisemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2611
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1372
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe