Vihjaako Jasmin että Richard Tester on mielisairas

Napsahtaako kunnianloukkaus vihdoin? Homoilmoitus saattaisi kiinnostaa myös! Tietääkö Richard Jasminin vihjailuista?

Miten muka mielisairas Richard pystyy johtamaan Red Arrow Group yritystään?

❤️

Se voi tapahtua jokaiselle; joko sinulle itsellesi tai jollekin, jota rakastat. Fyysisiä sairauksia pelätään paljon enemmän kuin henkisiä, mutta monesti ne henkiset tuhoavat julmemmin.

Henkisiä sairauksia on monia, useimmat niistä saavat sen ihmisen käyttäytymään täysin toisella tavalla. Tavalla, jota edes se ihminen itse ei tavallisesti hyväksyisi. Olen joutunut opettelemaan tavan, miten suhtautua tuollaiseen erään ihmisen kautta, joka on minulle äärimmäisen rakas. En voi tai saa suuttua asioista, joista normaalisti suuttuisin ihan helvetisti. Olen joutunut opettelemaan kärsivällisyyttä, vaikka pinnani on kieltämättä välillä todella tiukalla. Ja samalla olen kysynyt itseltäni, kuinka paljon kestän ja hyväksyn. Mutta… Silloin, kun oikeasti rakastat sitä toista, niin häntä ei kuulu hylätä sellaisen asian takia, johon hän ei itse pysty vaikuttamaan.

On se tyyppi sitten sukulaisesi, ystäväsi tai rakkaasi, niin häntä ei voi vaan ”poistaa elämästä”. Haluaisinko sellaista kohtelua itselleni? En todellakaan, vaan haluan luottaa heihin, jotka ovat rakkaita minulle.

Kaikista rankinta on se, että välillä kaikki voi sujua täydellisesti parikin kuukautta putkeen, mutta sen jälkeen tulee joku romahdus. Ja siihen hyvään olotilaan tottumisen jälkeen kaikki ne ongelmat tuntuvat vain pahemmilta. Itse olen vahvempi, kärsivällisempi sekä rakastavampi ihminen näiden em. asioiden takia ja olen oppinut itsestäni paljon uutta.

Kaikille, jotka joutuvat kamppailemaan samojen asioiden kanssa, toivon vahvuutta. Ja muistutan myös siitä, että vaikeiden aikojen jälkeen ne hyvät hetket tuntuvat vieläkin paremmilta.
1926897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 192

Vanhimmat

Hui jos joutuis Jassun kynsiin.. kosto ois ikuinen. Toivottavasti kiimakatsekokki ei joudu seuraavaksi Jassun kostolistalle.

Kiva Red Arrow yritystä etsivien tai jos googlaa Richard Tester nimen niin eteen plärähtää kirjoitus jossa vihjataan Ricun olevan mielisairas niin eipä ole hyvää mainetta yritykselle! Ei Riku tiennyt mihin paskaan kätensä iski!

Äänestä

Kiimakatsekokki :D

Äänestä

Jasminille rakas, läheinen ihminen? Olisko blogitekstin aiheena siis mamma tai aussi?

Äänestä
  • Aussi. Aikaisemmin oli rikun nimikirjaimetkin mutta poisti ne. Miksi ihmeessä tollasta tietoa blogiin oli se sitten totta tai tarua. Pelkän koston vuoksi? Kun ei pääsekään Perttulaan. Kertois nyt vaan omista mt-ongelmistaan. Ei ihme ollenkaan et niitä tulee kun lojuu toimettomana vuodesta vuoteen, eihän tollasessa elämässä oo mitään sisältöö, ei päämäärää eika tulevaisuutta. Pää täynnä miehiä ja rakkautta kuin jollain murrosikäisellä, vuodesta vuoteen. Ens vuonna tähän aikaan lojuu edellleenkin ullakolla. Itse en jaksais.

    Äänestä

  • Jompi kumpi, sillä tuskin kiimakatsekokki kovin läheinen on Jassolle. Henna luotsaa eloveenakisoja eli tuskin Hennakaan on mielisairas? Kiva Hennalle ja thetheelle tuollainen vihjailu! Hampaaton Helga se tuskin on koska olisihan siitä kuultu lisää. Riku tuskin voisi yritystään pyörittää mielisairaana.

    Eli oisko kiiluvasilmäinen lääkehöyryissä oleva Jasso itse?! Katsokaapa sen silmien lasittunutta ja sumeaa väriä useissa kuvissa, mistä kertonee.. lääkitys on päällä. Joku instassa kysyi suoraan jotenkin että vetääkö Jasso huumeita kun pupillit ja lasittunut katse kertoo siitä ja Jasso raivostui silmittömästi kommentista. Paljastuiko vihdoin Jasson mielisairaus? Täällä palstalla myös häiriköijä oli erittäin aktiivinen ja julisti kirjoittajille skitsofrenia diagnooseja eli oliko Jasso itse riehumassa täällä kun samaan aikaan raivottiin Martinasta? Skitsofreniassahan käytös on agressiivista ja jos Jassun lääkitys ei ole ollut kunnossa. Lääkkeillähän monet skitsofreenikot pystyy elämään ok elämää kuten Jassukin aiemmin. Joku tässä nyt haisee ja pahasti.. Ja se löyhkä ei tule Jasson riipputissien alta muhineesta sienestä reps :D

    Äänestä

Elämänsä parhaimmat vuodet lojuu yksin vinttikopperossa. Jaskahan elää kuin fyysisesti raihananen vanhus mitättömällä elääkkeellään, ei käy missään, ei tee mitään, ei matkustele, ei harrasta, no nothing. Elämä on Jaskalla hirveen rajoittunutta, ei ihme että asiat vääristyy omassa pääkopassa luonnottomiksi.

Äänestä
  • Veit jalat suustani. Ei tyttö tajua, että nyt menee paras aika hukkaan. Takaisin sitä aikaa ei sítten saa. Myöhemmin tulee harmittamaan elämätön elämä. Joillakin se mukavuusalueella oleminen vain määrittelee kaiken. Luulen, että elämän sisältö tulee alkoholista ja unelmista. Mielikuvituselämästä.

    Äänestä

On Denniksen syntymäpäivä.
Saakohan ranskanpullaa halvoilla kinkkuleikkeleillä ?

Äänestä

Se on syksystä lähtien ollut Jaskalla maaninen vaihe päällä kun Rikun jätetyksi tulemisen jälkeen löysi matkapatjaa etsivät Dereckin. Niin hyvään höyryyn oli Jaska itsensä lietsonut että kun Dereck ei maanista Jaskaa kelpuuttanut niin Jaska vaihtoi tunteenpalonsa kohteen autuaan tietämättömään Rikuun. Sillä ei ollut mitään väliä että Riku oli jättänyt hänet jo puoli vuotta sitten eikä pitänyt yhteyttä. Jaska vain rrrakasti.
Ja nyt on laskun aika, joten täyshulluhan sen Rikun täytyy olla.

Äänestä

Aluksi oli tosiaan tekstissä mukana sydämiä ja kirjaimet R.T.
Tämä on nyt se odotettu yhden hengen erodraaman alkusoitto. Josta toinen osapuoli on autuaan tietämätön.

Hullu sen täytyy olla kun ei morsiantaan saavu noutamaan, tuo prinssi sadun ihmemaan.

Äänestä

Entäs jos kääntää juttua vähän toistepäin? Täällähän on kerrottu nimeltä mainiten Jasminin sairastavan milloin mitäkin pääkopan sairauksia. Onko se mielestänne oikeutettua? Eli te voitte huudella tautiluokituksia, mutta Jasmin ei?

Äänestä
  • Kuinka helvetin ulalla sinä oikein olet? Päivänselvää on ettei mitään suhdetta ole, joten Jaskan jutut menevät täysin houreosastolle.

    Äänestä

  • Letkunpuiston.taxitolppa kirjoitti:

    Kuinka helvetin ulalla sinä oikein olet? Päivänselvää on ettei mitään suhdetta ole, joten Jaskan jutut menevät täysin houreosastolle.

    En kommentissani kirjoittanut halaistua sanaa mistään suhteesta. Otin kantaa tuohon nimittelyyn puolin, jos toisinkin. Joten miten tuo vuodatuksesi vastasi kysymyksiini?

    Äänestä

  • Voi raili, raili.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    En kommentissani kirjoittanut halaistua sanaa mistään suhteesta. Otin kantaa tuohon nimittelyyn puolin, jos toisinkin. Joten miten tuo vuodatuksesi vastasi kysymyksiini?

    Oletko ottanut elämäntehtäväksesi paapoa näitä Johkun ja Jassun kaltaisia tyrkkybimboja?

    Äänestä

  • Kuuleppa nyt huonomainen Raili. Palstahäiriköijä (Jasmin itse?) riehui täällä samaan aikaan kun arvosteli Martinaa julkisesti ja häiriköijä lateli täällä tuntemattomille kirjoittajille skitsofrenia diagnooseja. Miksi et puolusta kirjoittajia Jasminin tai muiden häiriköijien hyökkäyksiltä tai skitso diagnooseilta? En ihmettele ansaittua mainettasi, et sinä ok todellakaan Raili ole..

    Äänestä

  • sjdllls kirjoitti:

    Kuuleppa nyt huonomainen Raili. Palstahäiriköijä (Jasmin itse?) riehui täällä samaan aikaan kun arvosteli Martinaa julkisesti ja häiriköijä lateli täällä tuntemattomille kirjoittajille skitsofrenia diagnooseja. Miksi et puolusta kirjoittajia Jasminin tai muiden häiriköijien hyökkäyksiltä tai skitso diagnooseilta? En ihmettele ansaittua mainettasi, et sinä ok todellakaan Raili ole..

    Miksi anonyymejä kirjoittajia pitäisi puolustella? Hehän eivät kirjoita tunnistettuna (ei kantti kestä), vaan ovat puskista huutelevia anonassikoita. Sen sijaan Jasmin ja Martina kirjoittavat ja "kissatappelevat" omilla tunnistettavissa olevilla nimillään.

    Huomaatko eron?

    Äänestä

Kriisiryhmä on todennut aussin olevan ihan hullu mies kun ei halua seurustella Jaskan kanssa vaikka Jaska kovasti ja pyyteettömästi rakastaa ja jaksaa nöyrästi odottaa prinssiään eikä edes suutu tälle yhtään mistään. Helka on laitettu sinetöimään kriisiryhmän viininhuuruisten illanistujaisten lopputulos joten päätös on lopullinen. Ukkoparka.

Miksiköhän hän muuten on ylipäätään sairastunut? Jassuhan kirjoittaa että kuka vain voi sairastua koska vain, joten ukon on täytynyt olla aikaisemmin täysin terve. Nyt Jaska ei voi jättää eikä hylätä aussia koska niin ei tehdä rakkaimmalle. Onkos tässä nyt jotain samaistusta omaishoitaja Ninaan?

Joka tapauksessa Jassu aikoo nähtävästi jatkaa aussin tukemista Patalaiskantieltä käsin, aussi aikoo lomailla ilman Jassua ja mitenkäs tämä vielä päättyy? Joutuuko kriisiryhmä toteamaan lorun lopuksi myös että She is a total nutcase?

Äänestä

Ennustan että kunhan Jaska herää, soittaa kriisiryhmälle ja sen tuloksena ilmoittaa uudessa blogissa seuraavaa: edellinen blogi ei tarkoita Rikua vaan erästä kaukaista serkkua joka on nähty viimeksi lapsuudessa ja jota me emme tunne ja siksi asia ei meile kuulu ja josta emme tämän jälkeen kuule enää mitään ja jota Jaska ei kommentoi missään eikä koskaan. Asia siirtyy samaan hyshys-osastoon mihin kaikki muutkin nolot avautumiset.

Äänestä

Ei voi olla totta! Jaska kavereineen on päätellyt Rikun olevan mieleltään sairas! Miksi, miksi? Koska tämä ei halua olla Jaskan kanssa läheisimmissä tekemisissä, tuskin edes etäisimmissäkään, vaan pysyttelee omissa oloissaan? Tekee asioita mitä ei normaalisti tekis? Kuten? Kehuu ex-vaimoaan, käy tykkäämässä tämän sivuilla, ei reagoi Jaskan lähentelyihin mitenkään, suuttuu Jaskan lähentelyistä? Hulluhan sen täytyy olla kun ei rakasta Jaskaa vaikka Jaska niin tahtoo!

Äänestä
  • Niinhän se Jaska pitkätissi metsästi jo lapsena kiimakatse lasittuneena vanhoja opettajia jostan sitten joituikin hoitoon. Hullummaksi on vaan mennyt pappojen stalkkaaminen, häiriköinti ja sairaalloinen takertuminen. Ukot kirjaimellisesti juoksee henkensä kaupalla pakoon ja järkiään jokaikinen hiljenee, miksi? Millä Jaska hiljentää ja pelottelee ne ukot? Pelottava Jaska, en kyllä haluaisi pimeällä kujalla törmätä goljattiin saati joutua mihinkään tekemisiin. Eikö Hennaa tai Thetheetä haittaa vihjailu postaus? Jos esim. Henna on mielisairas kuten Jaska vihjaa niin eikö se vaikuta negatiivisesti Hennankin uraan ja elämään? Kyllä ihmiset pohtiii vihjailu postauksen jälkeen että onko Henna tai thethee mielisairas? Kyllä Hennana puolustautuisin, ei ole hyvää mainosta Hennan uralle tuollainen vihjailu.

    Äänestä

Katsoitteko Maria Veitolan jaksoa jossa Cheek kertoi itsestään ja sairaudestaan? Jotenkin tuntuu nyt siltä, että kyseisen jakson nähnyt eräs joka maustaa tarinoitaan myös sieltä kuulemillaan asioilla.
Miksi muuten Jassun rakas Infoaisi Jassua Suomeen saakka mielenterveydestään? Ei niistä asioista toitotella ympäriinsä vaan yleensä hissukseen parannellaan vointia.
Jassun infopläjäys bloginsa alussa mielen sairastumisesta on laadultaan kuin huono alakoulun ainekirjoitus. Selvästikään hän ei ole sivusta seurannut mieleltään sairasta ihmistä...

Äänestä
  • Pointtihan on tuossa kirjoituksessa on omakehu. Minä olen kärsivällisempi, minä olen vahvempi, minä olen rakastavampi.

    Moukkamainen teksti.

    Äänestä

  • En nähnyt, mutta hyvin mahdollista että kimmoke aussin leimaamiseen mielisairaaksi on tullut juuri ko ohjelmasta, lisäksi nyt on ollut paljon juttua Mikkoskan pyyteettömästä uhrautumisesta omaishoitajana, joten tokihan Jassukin haluaa nyt esiintyä laupeuden enkelinä. Jassullahan on aikaisemminkin ollut noita samaistumistaipumuksia.

    Äänestä

Tossa blogissa ei kyllä ollut mitään nimikirjaimia alunperinkään. Ihan paskaa taas. Mutta ketä se vois tarkottaa tolla muuta ko Rikua??

Äänestä

On rikollista kirjoittaa muiden sairauksista julkisesti. Todella moraalitonta toimintaa, vaikkei siinä nimiä mainittukaan, mutta nimikirjaimet kyllä oli ja rivien välistä on helppo lukea ketä tarkoittaa. Nyt meni törkeästi överiksi . Tuskin kyseinen henkilö on pyytänyt kirjoittamaan blogiin kyseistä juttua tai edes antanut lupaa. Tämä rehellisyyden ja oikeudenmukaisuuden "jumalatar" taisi nyt mennä todella liian pitkälle . Tuohan on jo liiketoimintaa vahingoittava juttu ja yksityisyyttä vakavasti loukkaava. Se siitä sitten ettei julkisesti puhuta asioistamme..........

Äänestä
  • Juuri näin ja miten valtavaa tuhoa kirjoitus aiheuttaa Richardille, ei edes nimen saati yrityksen nimen vaihto taida auttaa? Onko R edes tietoinen miten Jasmin vahingoittaa ja valehtelee? Kyllä R ansaitsisi tietää miten vakavaa ja tuhoavaa skeidaa J vääntää, rikollistahan tuo J toiminta jo on. R saisi jättikorvaukset sillä tuossa on pilattu myös R yritys ja ura. Asiakkaat varmasti googlettaa Red Arrow tai R nimeä ja itse en ainakaan ottaisi vakavasti jos netistä löytyisi CEO:n olevan mielisairas ja yhdistetty johonkin intialaiseen epämääräiseen ja kyseenalaiseen halpaan naiseen josta löytyy löysiä alaston kuvia ympäri nettiä... Riku parka ja toivottavasti saa tiedon ja nostaa kunnon kanteen.

    Äänestä

  • Että mua ärsyttää tuo kun aina jankuttaa ettei julkisesti puhuta asioistamme mutta silti sitä vaan kokoajan tekee. Olisi ihan mielettömän mielenkiintoista tietää tietääkö Riku mitä Jassu täällä oikein touhuaa, tietääkö olevansa Jassun kanssa suhteessa vai miten asiat ihan oikeasti on.

    Äänestä

  • knskhjs kirjoitti:

    Juuri näin ja miten valtavaa tuhoa kirjoitus aiheuttaa Richardille, ei edes nimen saati yrityksen nimen vaihto taida auttaa? Onko R edes tietoinen miten Jasmin vahingoittaa ja valehtelee? Kyllä R ansaitsisi tietää miten vakavaa ja tuhoavaa skeidaa J vääntää, rikollistahan tuo J toiminta jo on. R saisi jättikorvaukset sillä tuossa on pilattu myös R yritys ja ura. Asiakkaat varmasti googlettaa Red Arrow tai R nimeä ja itse en ainakaan ottaisi vakavasti jos netistä löytyisi CEO:n olevan mielisairas ja yhdistetty johonkin intialaiseen epämääräiseen ja kyseenalaiseen halpaan naiseen josta löytyy löysiä alaston kuvia ympäri nettiä... Riku parka ja toivottavasti saa tiedon ja nostaa kunnon kanteen.

    Valtavaa tuhoa? heh ...jättikorvaukset köyhiltä suomalaisilta ja jo oikeudenkäyntikulut olisivat suuret välimatkasta johtuen..hoh
    Ura tuhottu??? pyh, oletko aivan normaali?
    Intialainen? suomalainen puoli-intialainen.Sun jutussa ei ole päätä eikä häntää.

    Äänestä

Riku ei halua tietää yhtään mitään Jasminista. Riku postitti saamansa viestit Samilta jne Jasminille ilmoittaen, että ei halua kuulla enää yhtään mitään ja tätä Jasmin käyttää sumeilematta hyväksi. Jasmin julkisesti antoi uhkaasin että kukaan ei enää uskaltaisi ottaa Rikuun yhteyttä jotta hän saisi rauhassa suoltaa mitä huvittaa. Riku ei siis tiedä näistä suhde tai mielisairaus postauksista yhtään mitään...

Äänestä
  • Älkäähän taas innostuko. Jassu ei ole nimennyt ketään mielenterveysongelmaiseksi. Kun ette tiedä ketä hän kirjoituksessaan tarkoittaa, niin sitähän täällä nyt arvaillaan ja Riku on tehty ykköskohde.

    Äänestä

Kyllä siinä kirjoituksessa aivan selvästi viitattiin richardiin. Siinä oli myös hänen nimikirjaimet, jotka poistettiin. Blogia ei voi muuten tulkita, kuin että kyseessä on Richard. Törkeetä !!!

Äänestä
  • No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    Äläpä vinttivammainen titityy taas valehtele;) Kirjoituksessa oli nimikirjaimet ja se, että sinä harhaisesti valehtelet muuta ei totuutta muuksi muuta taas;)

    On kyllä sairas kirjoitus ja toivotaan että Henna Peltonen ja Thethee nostaa myös metelin uransa vahingoittamisella. Kuka ottaa Hennaa enää tosissaan kun tiedetään, että saattaa mahdollisesti olla mielisairas? Onko Henna mielisairas vai Thethee? Jaskan läheiset tiedetään tasan tarkkaan joten turha valehdella että kaukainen serkku Kalkutasta jota ikinä ei ole nähnyt on sairastunut, ei mene läpi ja nyt on vintin asukki kusessa!!!;)

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    Nimikirjaimet olivat blogissa. Älä Jaska jauha paskaa vaan hanki apua!

    Äänestä

  • Letkunpuiston-taxitolppa kirjoitti:

    Nimikirjaimet olivat blogissa. Älä Jaska jauha paskaa vaan hanki apua!

    Näytä toteen.

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    Näytä toteen.

    Hoitoon mars.

    Äänestä

  • VinttihörhöJäiKiikkiin kirjoitti:

    Äläpä vinttivammainen titityy taas valehtele;) Kirjoituksessa oli nimikirjaimet ja se, että sinä harhaisesti valehtelet muuta ei totuutta muuksi muuta taas;)

    On kyllä sairas kirjoitus ja toivotaan että Henna Peltonen ja Thethee nostaa myös metelin uransa vahingoittamisella. Kuka ottaa Hennaa enää tosissaan kun tiedetään, että saattaa mahdollisesti olla mielisairas? Onko Henna mielisairas vai Thethee? Jaskan läheiset tiedetään tasan tarkkaan joten turha valehdella että kaukainen serkku Kalkutasta jota ikinä ei ole nähnyt on sairastunut, ei mene läpi ja nyt on vintin asukki kusessa!!!;)

    Aha, se ei sitten ollutkaan Riku, ketä tarkoitti. Oliko ne nimikirjaimet Hennan, vai tämän theteen?

    Äänestä

  • Letkunpuiston-taxitolppa kirjoitti:

    Nimikirjaimet olivat blogissa. Älä Jaska jauha paskaa vaan hanki apua!

    Kyllä oli nimikirjaimet ja 💗💗 nimikirjainten molemmin puolin. Äkkiä vaan meni poistoon.

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    Kyllä ne nimikirjaimet siellä oli. Vai vippaako mullakin kun ne siellä eilen näin?

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    No voi v*ttu kun oli nimmarit aluksi, mutta kun kohu alkoi ne poistettiin.

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    No aivan varmasti nimikirjaimet R.T. olivat nettiaforismikuvan alla, sydämien keskellä. Kun joku asiasta mainitsi tällä palstalla, minäkin kävin tämän toteamassa blogissa. Vitsi mitä teinitouhua aikuiselta naiselta!

    Pian sit kirjaimet hävisivätkin, kun Jassukin lukee palstaa, ja pelästyi varmaan, et nyt tuli mentyä liian pitkälle.

    Äänestä

  • töttörööjatitityy kirjoitti:

    No se on sinun tulkintasi, ei kaikkien muiden. Mitään nimikirjaimia ei ole ollutkaan, vaan niiden poistaminen on teidän juttujanne. Voihan niiden sanoa poistetun, kun niitä ei ole alun perin ollutkaan. Sun pitäisi pystyä näyttämään toteen, että ne ovat aiemmin olleet kuvassa mukana.

    No ei kyllä ole minun tulkinta. Sattumalta näin omin silmin !!!!! Ja niin näki moni muu myös !!!!!!

    Äänestä

Jos Riku on normaali mies ja vielä isä, hän kyllä huomasi Jassun vajaavaisuuden ensimmäisten päivien aikana jo! Sääli höppänää ja palautti äidin hoivaan. Toisaalta en yhtään ihmettelisi, jos Helkan mielenterveys järkkyisi tuota isoa lastaan hoitaessa ja passatessa. Raskasta on äidille huomata, että lapsen maailma on harhoissa ja valheissa, ja tälle vielä nauretaan. Olen sitä mieltä, että Rikua ei hetkauta tippaakaan tuon huppanan kirjoitukset, ja tuskin on niistä edes tietoinen!

1Äänestä

Ottiko se Mäntylän idiootti oikeasti sen laspellisen kengurutatskan...DDDD Sama Mäntylä joka briteissä vietiin mielisairaalaan kun oli Paapan nitrot heittänyt huviinsa.

Äänestä
  • Sitä se mielisairaus teettää... Jasminilla ei ehkä ole sairaudentuntoa joten projisoi oman mielisaurauden toisiin kuten vihjasi jonkun läheisen olevan mielisairas vaikka itse on? Hennan, Thetheen, Rikun ja Helgan maine on iäksi nyt pilattu tämänlaisen vakavan vihjailun jälkeen, törkeää.

    Kuka ottaa tosissaan Hennan luotsaaman eloveena missikisan jos Henna on mielisairas kuten "ystävä" vihjaa, kiva vahingollinen ystävä.. Tai thethee onko hän kykenevä huolehtimaan lapsistaan jos on mielisairas? Miten ihmeessä Riku pyörittää firmaansa mielisairaana? Tai miten Helga moppaa ISS:n riveissä mielisairaana? Tämä tempaus oli viimeinen naula Jasson arkkuun...

    Musta kengurutatska oli mielisairaan tempaus...

    Äänestä

  • LiianPitkälleMeni kirjoitti:

    Sitä se mielisairaus teettää... Jasminilla ei ehkä ole sairaudentuntoa joten projisoi oman mielisaurauden toisiin kuten vihjasi jonkun läheisen olevan mielisairas vaikka itse on? Hennan, Thetheen, Rikun ja Helgan maine on iäksi nyt pilattu tämänlaisen vakavan vihjailun jälkeen, törkeää.

    Kuka ottaa tosissaan Hennan luotsaaman eloveena missikisan jos Henna on mielisairas kuten "ystävä" vihjaa, kiva vahingollinen ystävä.. Tai thethee onko hän kykenevä huolehtimaan lapsistaan jos on mielisairas? Miten ihmeessä Riku pyörittää firmaansa mielisairaana? Tai miten Helga moppaa ISS:n riveissä mielisairaana? Tämä tempaus oli viimeinen naula Jasson arkkuun...

    Musta kengurutatska oli mielisairaan tempaus...

    Aloitko epävarmaksi tietoinesi? Ketähän se Jassu oikein tarkoitti?

    Äänestä

Tämmöttii nämä etäsuhteet tuppaa olemaan. Luvataan kaikkea mukavaa ja sovitaan tapaamisia, jotka estyvät aina jonkin syyn takia. Uskotaan tai kuvitellaan toisesta liikoja. Eletään omissa harhakuvitelmissa ja unohdetaan oikea elämä. Puhun omasta puolestani.

Äänestä

Voihan se olla niinkin, että laskuhumalassa tuli kirjoittaneeksi blogin ja nyt kaduttaa, siksi poisti nimikirjaimet ja sydämet. Tiedättehän sanonnan: viina ja veisbuukki-huono yhtälö. Saattepa nähdä, että kys. blogi poistuu tämän päivän aikana. Sattuuhan sitä, paremmissakin piireissä. Ehkä hän ei edes tarkoittanut ketään tiettyä henkilöä, vaan yleensä läheisiä ihmisiä. Joita kys.asiat koskettavat. Suomessa on valitettavasti paljon mt-potilaita, jotka jäävät vaille hoitoa ja sen vuoksi meitä terveitä tarvitaan tueksi, läheisillemme joilla on vaikeaa. Armahtakaa häntä, kys.henkilöä, virheitä sattuu meille jokaiselle, tulee sanottua, ennenkuin ajattelee ja kirjoitettua, ennenkuin harkitsee. Toivon hänelle, jota parjaatte täällä; voimia kestää. Luuletteko, että hänellä on helppoa? "Vinttiloisena" noin iljettävän nimenkin joku hänelle antanut. Teistäkin voitaisi tehdä rikosilmoitus.

Äänestä
  • "Toivon hänelle, jota parjaatte täällä; voimia kestää. Luuletteko, että hänellä on helppoa? "Vinttiloisena" noin iljettävän nimenkin joku hänelle antanut. Teistäkin voitaisi tehdä rikosilmoitus."

    Toivo vaikka että Jasmin lopettaa Martinan/Dannyn arvostelun. Tai toivo että Jasmin ei olisi antanut niin iljettävävää haukkumanimeä vanhalle ihmiselle kuin haahka. Anna vaikka sympatiaa haukutuille vanhuksille, venäläisille ja blondeille.Tai toivota Rikulle ja muille läheisille voimia kestää kunnianloukkauksen täyttävän postauksen jossa vihjaillaan läheisen eli Hennan, Helgan, Rikun tai Thetheen mielisairauteen. Muita läheisiä Jasminilla ei ole.

    Äänestä

  • Blogihan kosketti syvästi juuri tän palstan kirjoittajia, jotka tunnistivat itsensä siitä.

    Äänestä

  • siksisuuriporu kirjoitti:

    Blogihan kosketti syvästi juuri tän palstan kirjoittajia, jotka tunnistivat itsensä siitä.

    No heippa valehteleva pitkätissi uuninpankolta! Kuumottaako löysää ruhoa jos kunnianloukkaus tupsahtaa? Et taida pystyä maksamaan Rikulle korvauksia Kelan eli meidän verorahamme ei taida riittää jos olet vahingoittanut Rikun yritystä ja uraa sillä silloin korvaukset on paaaaljon isommat nääs!

    Töihinkään lotjaketta ei saa että pystyisi korvauksia maksamaan joten nekin menee Jaskan UO-listalle jotka me työssäkäyvät sitten maksamme, että hoi hoi vaan joillakin se elämä on vaan helppoa kuten Helga tyttärestään totesi!!

    Äänestä

  • HoiHoivaan kirjoitti:

    No heippa valehteleva pitkätissi uuninpankolta! Kuumottaako löysää ruhoa jos kunnianloukkaus tupsahtaa? Et taida pystyä maksamaan Rikulle korvauksia Kelan eli meidän verorahamme ei taida riittää jos olet vahingoittanut Rikun yritystä ja uraa sillä silloin korvaukset on paaaaljon isommat nääs!

    Töihinkään lotjaketta ei saa että pystyisi korvauksia maksamaan joten nekin menee Jaskan UO-listalle jotka me työssäkäyvät sitten maksamme, että hoi hoi vaan joillakin se elämä on vaan helppoa kuten Helga tyttärestään totesi!!

    Sun korvauksien veroilla ei maksella edes sinun aiheuttamisia kustannuksiasi valtiolle.

    Äänestä

Jasmin vaikuttaa herttaiselta ja muut huomioon ottavalta. En ymmärrä tätä ryöpytysten määrää, häntä kohtaan. Ja ihan mukavia hänen bloginsa ovat, mitä nyt vähän liian henkilökohtainen oli tämä viimeisin, mutta hei, eihän siinä kerrottu kenenkään nimeä! Jatka samaan malliin Jasmin!

Äänestä
  • Ja takaisin hoitoon mars!

    Äänestä

  • Muut huomioon ottava? Missä, koska, kenet se on ikinä ottanut huomioon? Ei papsua, ei äitiään, ei mummoaan, pokkuroi joillekin kokkareiden iso kenkäisille? Haukkumistahan vaan on saanut niin Oulun sairaalan henkilökunta, hotellin siivoojat, kaikki eksät, lufthansan lentäjät, maahanmuuttajat, feministit, muut julkkikset... enpä ole koskaan lukenut sen kehuvan ja kannustavan ketään.

    Äänestä

  • Näitä ryöpyttäjiä ei ole kuin 2-3. Suurin ryöpytys alkoi tämän "kirjain" nikkiä käyttävän tyttösen porusta 27.8.2016, jossa kertoi Jassun vieneen häneltä miehen. Nämä myötätuntoiset ovat jatkaneet kiihtyvällä tahdilla Jassun mollaamista joka ikisestä kuvasta ja kirjoituksesta.

    Äänestä

  • ovatjassunkiusaamia kirjoitti:

    Näitä ryöpyttäjiä ei ole kuin 2-3. Suurin ryöpytys alkoi tämän "kirjain" nikkiä käyttävän tyttösen porusta 27.8.2016, jossa kertoi Jassun vieneen häneltä miehen. Nämä myötätuntoiset ovat jatkaneet kiihtyvällä tahdilla Jassun mollaamista joka ikisestä kuvasta ja kirjoituksesta.

    Mitä ihmettä horiset? Ootko säkin sairas?

    Äänestä

  • Öijsdxlkhdfcljadfbljdfac kirjoitti:

    Mitä ihmettä horiset? Ootko säkin sairas?

    Oletko se kolmas?

    Äänestä

  • ovatjassunkiusaamia kirjoitti:

    Näitä ryöpyttäjiä ei ole kuin 2-3. Suurin ryöpytys alkoi tämän "kirjain" nikkiä käyttävän tyttösen porusta 27.8.2016, jossa kertoi Jassun vieneen häneltä miehen. Nämä myötätuntoiset ovat jatkaneet kiihtyvällä tahdilla Jassun mollaamista joka ikisestä kuvasta ja kirjoituksesta.

    Oot sinä sairas palstahäirikkö, aina sama sktsoidinen jankkaus oikein pvämäärällä että Jaska vienyt jonkun näädän miehen, mutta kun ei ole vaan nämä ovat harhaisen skitsofreenisen palstahäiriköijän omia harhoja. Ketään ukkoa tuo kolho vanha nainen ei saa. Mene nyt hoitoon häiriköimästä.

    Äänestä

  • jassunkiusaama kirjoitti:

    Oletko se kolmas?

    En.

    Äänestä

  • PalstanSkitsohäirikkö kirjoitti:

    Oot sinä sairas palstahäirikkö, aina sama sktsoidinen jankkaus oikein pvämäärällä että Jaska vienyt jonkun näädän miehen, mutta kun ei ole vaan nämä ovat harhaisen skitsofreenisen palstahäiriköijän omia harhoja. Ketään ukkoa tuo kolho vanha nainen ei saa. Mene nyt hoitoon häiriköimästä.

    Netti muistaa . Selaa 27.8.2016 ketjuun, niin näet itse.

    Äänestä

  • turhaselittely kirjoitti:

    Netti muistaa . Selaa 27.8.2016 ketjuun, niin näet itse.

    Herjahan toi nyt vaan oli, eräät nyt vaan ei tajuu. Jaskan joka sanakin on totta, eikö niin, hahah!

    Äänestä

Jassu viserteli joku aika sitten kuinka on saanut Rikun takaisin elämäänsä ja juuri oikealla tavalla ja kuinka kiitollinen asiasta onkaan. Nyt ukko on sitten Jassun, Hennan ja Turun tytön kriisiryhmässä leimattu yhtäkkiä hulluksi. Tekee ja puhuu asioita joita ei normaalisti tekisi. Tulee mieleen että Riku olisi nyt yrittänyt tehdä kerta kaikkisen selväksi ettei ole ollut parisuhteessa Jaskan kanssa, ei ole nyt eikä aio ikinä ollakaan. Mitään matkoja eikä tapaamisia ei tule olemaan, ei yöllisiä yhteydenottoja eikä yhtään mitään muutakaan, kaikista viimeiseksi mitään facebook kihloja. Jassu ei tätä usko vaan leimaa miehen järjettömäksi ja kun Helka, Henna ja joku turkulainen vielä,peesaa, niin asia on selvä. Sehän kehuu myös olevansa sitkeä nainen joka ei koskaan anna periksi yhtään mistään eikä kenellekään. Päättyykö tämä siihen että Jaska saa syytteen kunnianloukkauksista, häiriköinnistä ja pitkäaikaisesta piinaamisesta, myös aussin lähipiiriltä?

Äänestä
  • Sittenhän kaikki on hyvin, Riku on oikealla lailla Jaskan elämässä taas ja Jaska on happy girl 😝😝

    Äänestä

  • Jassu ei ole nimeltä maininnut ketään blogissaan. Onko se noin vaikea ymmärtää? Sinä et voi tietää kieroutuneessa mielessäsi ketä hän tarkoittaa.

    Äänestä

  • selityksiä kirjoitti:

    Jassu ei ole nimeltä maininnut ketään blogissaan. Onko se noin vaikea ymmärtää? Sinä et voi tietää kieroutuneessa mielessäsi ketä hän tarkoittaa.

    Onko tuota nyt muka vaikee tulkita kenestä kirjoitetaan? Rikusta, jonka täytyy olla hullu kun ei haluu Jaskaa ja jonka hihat on tainnut palaa pahemman kerran Jassun jatkuvasta häiriköinnistä. Olihan siinä selvänä vihjeenä vielä rikun nimikirjaimet ellei joku nyt vähemmästä ymmärrä.

    Äänestä

  • Niksnaksuxxx kirjoitti:

    Onko tuota nyt muka vaikee tulkita kenestä kirjoitetaan? Rikusta, jonka täytyy olla hullu kun ei haluu Jaskaa ja jonka hihat on tainnut palaa pahemman kerran Jassun jatkuvasta häiriköinnistä. Olihan siinä selvänä vihjeenä vielä rikun nimikirjaimet ellei joku nyt vähemmästä ymmärrä.

    Ei ollut nimikirjaimia, ovat palstan valheita. Eikä muutenkaan niin selvä juttu, kun epäilläänhän sitä kohdetta Helkaksi, Hennaksi ja thetheeksikin.

    Äänestä

  • Meneekö tämä nyt perille : eilen illalla aforismikuvan alla oli nimikirjaimet R.T. ja kaksi sydäntä. Kun kohu alkoi, jaska poisti nimmarit myöhemmin ja toisen sydämen jätti. Omin silmin nähty ja oikeesti olin ihmeissäni, että mitä helvettiä.

    Äänestä

  • kukaaneitiedä kirjoitti:

    Ei ollut nimikirjaimia, ovat palstan valheita. Eikä muutenkaan niin selvä juttu, kun epäilläänhän sitä kohdetta Helkaksi, Hennaksi ja thetheeksikin.

    No, oli, oli, oli! Sydämmillä oikeen muntyyliin!

    Äänestä

  • kukaaneitiedä kirjoitti:

    Ei ollut nimikirjaimia, ovat palstan valheita. Eikä muutenkaan niin selvä juttu, kun epäilläänhän sitä kohdetta Helkaksi, Hennaksi ja thetheeksikin.

    Todellakin oli nimikirjaimet. Ja sydänemojien sisällä.

    Internetissä on sellainen hauska ominaisuus, että kaikki voidaan kaivaa esiin. Vaikka myöhemmin poistaisikin jotain.

    Internetistä löytyy nimittäin arkisto. Sieltä löytyy ihan kaikki.

    Äänestä

  • hauskaa.vappua kirjoitti:

    Todellakin oli nimikirjaimet. Ja sydänemojien sisällä.

    Internetissä on sellainen hauska ominaisuus, että kaikki voidaan kaivaa esiin. Vaikka myöhemmin poistaisikin jotain.

    Internetistä löytyy nimittäin arkisto. Sieltä löytyy ihan kaikki.

    Just näin
    !!
    Eikös Rikun homonetsintäilmon ip tule maasta nimeltä F......!

    Lopuksi TAKAAN ETTÄ BLOGISSA OLI ALUNPERIN NIMIKIRJAIMET R.T

    KÄVIN VIELÄ VARMISTAMASSA.

    TOTUUS ON TÄMÄ . EIKÄ SE JANKKAAMALLA MUUKSI MUUTU.

    VALEHTELIJOILLAHAN SE ON AINA KAIKKI SELITTELELYISSÄ...

    Äänestä

Pientä rajaa! Ei nyt joka huppanan sanaa normaali ihminen ota tosissaan! Johan noilla olisi hirmuinen valta, jos oikein firmoja pystyisivät kaatamaan!
Ha, ha, Riku ei noteeraa koko häirikköä!!

1Äänestä
  • Palstan trollit luulee itsestään liikoja.

    Äänestä

  • Ei niin, ja yrittääkin päästä siitä eroon ja sehän on jassun mielestä ihan hullua!

    Lokaa saa niskaansa ennemmin tai myöhemmin kaikki miehet jotka on jassun kanssa olleet tekemisissä. Tässä on nyt sitten leimautuneet myös Henna ja thetheekin. Helkahan ei uskalla muutenkaan muuta tehdä kuin totella jassua.

    Äänestä

Mäntylän kannattaisi poistaa koko tahditon blogikirjoituksensa. Se meni liian pitkälle.

Äänestä
  • Joo, on se niin kiusallinen kiusaaja.

    Äänestä

Mistä muka voisi päätellä, että kyse on Ricusta? Jos eivät ole viime kevään jälkeen tavanneet, niin mistä se tietäisi sellaista? Eiköhän kyse ole jostakin sedästä tai tädistä, serkusta tms.

Äänestä
  • Aika koominen tuosta tekstistä tulisi, jos siinä kerrotaan jonkun tädin tai sedän tarinaa.

    ... silloin kun oikeasti rakastat Pirkko-tätiä, niin häntä ei kuulu hylätä.
    ... juuri kun Pentti-sedän kanssa kaikki sujuu täydellisesti, tulee romahdus.

    Äänestä

  • Todellakin, lol.

    Sama, kun sijoittaa aukkoon Henna-ystävän.

    Äänestä

  • kannattaako.jankata kirjoitti:

    Aika koominen tuosta tekstistä tulisi, jos siinä kerrotaan jonkun tädin tai sedän tarinaa.

    ... silloin kun oikeasti rakastat Pirkko-tätiä, niin häntä ei kuulu hylätä.
    ... juuri kun Pentti-sedän kanssa kaikki sujuu täydellisesti, tulee romahdus.

    Ihan samaa mieltä kanssasi, ei taatusti ole kyse tädistä tai sedästä, hahahahaa, vain tyhmä uskoo tuollaiseen jorinaan.

    Äänestä

  • Ei se sen tyhmempää ole uskoa, kuin Rikuun uskominen.

    Äänestä

  • kannattaako.jankata kirjoitti:

    Aika koominen tuosta tekstistä tulisi, jos siinä kerrotaan jonkun tädin tai sedän tarinaa.

    ... silloin kun oikeasti rakastat Pirkko-tätiä, niin häntä ei kuulu hylätä.
    ... juuri kun Pentti-sedän kanssa kaikki sujuu täydellisesti, tulee romahdus.

    Just hyvä!!

    Äänestä

Siinä blogissa oli ensin sydämet ja richardin nimikirjaimet. Sitäpaitsi tämä peräkammarin tyttöhän on pidemmän aikaa kertonut olevansa yhdessä kyseisen tyypin kanssa vaikkeivät ilmeisesti ole vuoteen tavanneetkaan. Jos joku on mielisairas, niin olisiko Jasmin itse vilkkaan mielikuvituksensa kja epärealistisen minäkuvan kanssa. On kyllä pöyristyttävää kirjoittaa tollasia juttuja kenestäkään .......... ja kirjoituksessa on ilmiselvästi viitattu Richardiin - alkoi varmaan harmittaa kun tapaamisesta ei ole tietoakaan, vaikka niin "paljon rakastavat " MUKA !

Äänestä

Musta tuntuu, että Mäntylä on ihan tervepäinen, laskelmoiva sosiopaatti :-D

Kelatkaa; se valehteli pari vuotta olevansa onnellinen Denniksen kanssa, ihan vaan julkisuuden takia.

Se meni naimisiin Mike Raution kanssa, ihan vaan julkisuuden takia.

Se seurusteli Oskarin kanssa, pikkuisen käytti hyväksi, julkisuuden takia.

Nyt se huijaa toistamiseen olevansa elämänsä ihanimman ihmisen (taas) kanssa . Pohjustaa mitä ilmeisimmin näyttävää break uppia hämärtääkseen sen, että ei ole itseasiassa Rikusta kuullut viime näkemän yhtään mitään.

En sillälailla ihmettele, kukin tyylillään ja silleen. Mutta kuka helvetti haluaa olla ystävä tuollaisen ihmisen kanssa?

1Äänestä
  • HEH, HEH joko se Jassu on sosiopaattikin.

    Äänestä

Jos Jasmin luet täällä, kuten on arveltu, niin poista heti tuo viimeisin blogikirjoituksesi. Tee se oman itsesi tähden. Joillain voi olla tallessa se eilinen, jossa oli sydämet ja rt-kirjaimet. Minäkin näin sen. Poista kirjoitus, sillä jos joku todella postaa sen Testerille, olet varmasti kusessa. Tämän kirjoitin hyvällä.

Äänestä
  • rt kirjaimia ei ole ollut. Blogissa ei ole viitattu nimellä kehenkään.

    Äänestä

  • pelkkääherjaa kirjoitti:

    rt kirjaimia ei ole ollut. Blogissa ei ole viitattu nimellä kehenkään.

    On ollut.

    Äänestä

  • Xzxzxzxz kirjoitti:

    On ollut.

    Todista väitteesi.

    Äänestä

  • pelkkääherjaa kirjoitti:

    rt kirjaimia ei ole ollut. Blogissa ei ole viitattu nimellä kehenkään.

    miksi et usko? Kyllä ne kirjaimet vaan oli siellä sydämien keskellä. Ei se, että ne on poistettu tarkoita, ettei niitä olisi ollut. Samaa poistoa aikoinaan eksät facesta, kun niitä ei näy, niitä ei ole olemassa. Näin ROHKEAOMIENPOLKUJENPERIKSIANTAMATON ihminen toimii.

    Äänestä

  • paskanpuhuja kirjoitti:

    Todista väitteesi.

    Todista itse ettei olis ollut. Sydämet ja nimikirjaimet oli aluksi, eipä oo eka kerta kun Jassu siivoo jälkiään, hahah!

    Äänestä

  • Olioliolioli kirjoitti:

    Todista itse ettei olis ollut. Sydämet ja nimikirjaimet oli aluksi, eipä oo eka kerta kun Jassu siivoo jälkiään, hahah!

    Kyllä se alkuperäinenkin sivu jossain arkistoissa on, sen kun rupeet kaiveleen.

    Äänestä

  • pelkkääherjaa kirjoitti:

    rt kirjaimia ei ole ollut. Blogissa ei ole viitattu nimellä kehenkään.

    Ou, ou! Menikö pupu pöksyihin, pelottaako mitä tuli tehtyä!

    Äänestä

Jaska välillä tajuu et ei ole suhdetta ja silloin Riku on hullu, väliilä sumenee ja Riku on oikealla lailla Jaskan elämässä, kaikki on ihanaa, ollaan parisuhteessa ja lähdössä Perttulaan. Ylös, alas, yhtä vuoristorataa, wooohooo! Ainahan Jaskan elämä on ollut yhtä - hullua?

Äänestä

Kyllä se alkuperäinen kirjoitus, missä oli R T on tallessa , eikä pelkästään minulla vaan monella muullakin se on kopsattuna. Kyllä vaan julkaistaan, mutta ei sinun xxxx käskytettynä, vaan muuten sopivana hetkenä.....

Äänestä
  • HEH, HEH vai muka on kopsattuna. Jos näin olisi, se olisi ollut jo nähtävänä täällä ketjussa. Pelkkää suun soittoa ja turhasta vänkäämistä.

    Äänestä

  • todistelunpaikka kirjoitti:

    HEH, HEH vai muka on kopsattuna. Jos näin olisi, se olisi ollut jo nähtävänä täällä ketjussa. Pelkkää suun soittoa ja turhasta vänkäämistä.

    HEH, HEH siitäs sait vinttihirviö, kismittääkö? ;) Tässä nähdään taas palstahäirikön harhat:) Kohta taas lähtee sktsoidinen jankkaus levy soimaan kuinka Jassu on vienyt miehen harha-ajatus. Jaskahan ei saa ketään miestä niin vaikea viedä. Hus pois vintille siitä!

    Äänestä

  • Siinähän se tuli. On se ämmä häiriintynyt. Tässä tietenkin oli Jaskalla taka-ajatus että Seiskapaska tekisi Jaskasta jutun kuinka hän tukee mt-ongelmaista kaukorakkauttaan samalla kun on hyvä tekosyy sille miksei Riku tule tai Jaska lähde.

    Äänestä

  • toi on linkki aijaa.comiin

    Äänestä

  • eijassunblogiin kirjoitti:

    toi on linkki aijaa.comiin

    Aivan.
    JA sinne aijaahan on hyvä näitä kuvakaappauksia postata.
    Säilyvät ja ovat kaiken kansan luettavissa!

    Äänestä

  • ytå9849 kirjoitti:

    Aivan.
    JA sinne aijaahan on hyvä näitä kuvakaappauksia postata.
    Säilyvät ja ovat kaiken kansan luettavissa!

    Ja sieltäkin näköjään poistetaan.

    Äänestä

Se, että R.T nimmari katosi blogista kuin hauki rannasta, kertoo Jaskan silmä kovana seuraavan palstan kommentteja. Tai sitten se on valjastanut kriisiryhmänsä mukaan talkoisiin, mistä taas kertoo tämä outo todisteita kaipaava jankkaaja. Kummasti aktivoituu aina, kun jotain erityisen noloa on tekeillä, niinkuin nykyään aina :-D

Voihan se olla tosin juupajokelainen reiskakin, joka näin osoittaa tosifaniuttaan.

Äänestä

Jasminin kirjoitus oli kyseenalainen, koski se sitten ketä tahansa, mutta kirjoituksesta ei voi olla päättelemättä, että se oli jus siitä Richardista.
Varsinkin ne nimikirjaimet ja kirjoituksen sävy oli muutenkin kirjoitettu ikäänkuin rakastetusta. Aivan turha väittää, ettei kyseessä ole ns. miesystävä, joka ilmeisesti on hyvin yksipuolista rakkautta.

Äänestä

Jasmin vedättää taas suoli24:n juoruämmiä. Seiska tai IL kohta julkaisevat Jasminin vastauksen tähänkin "probleemiin".

Äänestä
  • Itseasiassa mun mielestä Jaska on tässä männä aikoina ollut nimeenomaan vastaanottavana puolena, aina välillä saa pienimuotoisia kilareita siitä, kun ihmiset juoruilee muka paikkansapitämättömiä (eli totuuksia) juttuja.

    Ihan on itse aiheutettu päänsärky. Pysyisi totuudessa, niin olisi elämä helpompaa.

    Äänestä

  • Uskomatonta kuinka pakkomielteistä porukkaa.

    Äänestä

  • jassuvedättää kirjoitti:

    Uskomatonta kuinka pakkomielteistä porukkaa.

    Pakkomielteinen kuvaa Jaskaa oikein hyvin kun koko ajan vaahtoaa miehestä joka jätti hänetkuin ajat sitten.
    Et sinä Jaska pääse enää patiolle, Rikulla on oma elämänsä johon sinä et kuulu.

    Äänestä

Jassu vedättää korkeintaan itseään ja muutamaa sinisilmäistä pösilöä. Muut näkee totuuden Jassun valheiden läpi. Ja juu, joku hermoheikkoinen se aina aktivoituu inttämään ja selitteleen milloin mitäkin soopaa kun Jaska oikein kunnolla nolaa itseään, kuten todellakin nykyään tekee aina.

Mut onhan toi jopa Jassulta melkosen paksuu leimata rakasriku julkisesti mielenterveysongelmaiseksi kun ei halua seukata Jassun kans! Ei etänä eikä lähellä.

Päätyykö tämä jassukeissi samaan kuin tunkkikeissikin? Pahalta näyttää.

Äänestä

Mulle jäi epäselväksi mitä Jasso tarkoittaa niillä syillä joista se ei saa suuttua. Onkohan seuraava vihjaus että kyseinen mt-tapaus kävi fyysisesti käsiksi vai pelkästään sanallisesti vai tekikö jotain muuta. Esim oli tai on liian hyvissä väleissä varsinaisen vaimonsa kanssa. Tai käski Jassun suksia kuuseen nurkistaan ja lopulta konkreettisesti poisti kyseisen rötjäkkeen elämästään.

Äänestä
  • Kaksi viimeisintä lienee todennäköisimpiä. Jaskaahan ei jätetä, hän jättää.

    Äänestä

Blogikirjoituksessa pohjustetaan tietysti lopullista eroa.Jasso uhrautuvasti antoi kaikkensa,mutta mt-ongelma osoittautui niin pahaksi,että oli pakko erota.Kätevä juonen kääri,eikös?

Äänestä
  • Jos Jaskan elämästä tehtäisiin kirja tai elokuva, se saisi huonot arvostelut koska juoni on epäuskottava. Oikeesti, ei kenenkään elämä ole tuollaista, eihän?

    Äänestä

Jassu kirjoittaa blogissaan 28.5.2016:

"Mihin tarvitsen kohujulkisuutta? Miten nimettömät haukkujat vaikuttavat minulle rakkaisiin ihmisiin? Onko kohujulkisuus läheisiäni/äitiäni/miestäni tärkeämpää? Eka vastaus: en mihinkään. Toka: nyt vasta tajuan, kuinka paljon tietyt puheet loukkaavat läheisiäni. Kolmas: ei ikinä.

Kuten sanottu, jatkan blogiani täällä ja tietty voin olla mukana positiivisissa jutuissa/haastiksissa, mutta ylimääräiset kohut ovat takanapäin. Ne on nähty ja koettu – mikään ei kaduta, mutta uudella tyylillä on hyvä mennä eteenpäin!"

Tuon jälkeen rouva on sit suoltanut juttua suhteesta Dannyyn, alaikäisen suhteesta opettajaansa, itsemurhayrityksestään, "salakuvia" Aussi kakkosen kanssa, läheisen mielen sairastumisesta, ja mitä kaikkea vielä. Eikö näitä ole nimenomaan julkaistu kohun synnyttämisen vuoksi? Vaikea keksiä muuta motiivia, kun nostetaan esim. vuosien takaisia kohuja esiin uudelleen ja uudelleen.

Todellakin, mihinköhän hän tarvitsee kohujulkisuutta? Vastaus on ilmiselvä: rahantuloon.

Äänestä

Ootteko huomaanneet, että aina kun tällä palstalla lyödään faktat pöytään jaskasta ja tilanne kuumana totuuksista niin joku. (Epäilen itse jaskaa) nostaa ikivanhoja muita aiheita ylös ja höpöttää natosta.

Näin epäilen ja olen aika usein oikeassa epäilyksineni.
Mulla on sellainen taito että näen heti ihmisen läpi. Aikeet arvaa, sekä sen mitä kunkin tyyppinen ihminen kehittelee mielessään

Tässä on vuosikymmenien varrella kehittynyt ihmistuntijaksi. Alitajunta kertoo tuhat krt vielä tarkempaa..

Äänestä
  • On huomattu sama. Ikivanhoja, jopa 15 vuoden takaisia ketjuja nostaa esiin, että sais uusimmat Jassu-aiheet kätkettyä taka-alalle pois silmistä ja harhauteutta keskustelun muihin aiheisiin.

    Äänestä

Ei voi parhaalla uskollakaan uskoa, että tämä mies olisi pätkääkään kiinnostunut kyseisestä naisesta. Kukaan joka toista rakastaa ei suostuisi olemaan erossa tollasia aikoja, jos rakkautta olisi olemassa, niin hän olisi käynyt jo useasti täällä rakastaan tapaamassa tai sitten pyytänyt rakastettunsa luokseen. Suhdetta ei todellakaan ole olemassa .

Äänestä

Just näin postailullaan vanhoja kuvia, kun uusiakaan ei ole. Johan tolle harakatkin nauraa.

Äänestä

Tässä on kyse siitä, että J tietää, ettei suhteesta tule mitään. X ei varmaankaan halua häntä enää. No, sitten onkin pakko keksiä joku selitys sille, ettei X tule/J mene/rakkaus loppuu. Haa, mielisairaus. Nyt sitten voi syyttää sitä, kun sukset meni lopullisesti ristiin X:n kanssa. Harva haluaa joutua jätetyksi, nyt J lavastaa ettei vain paljastuisi mitä on käynnissä. Itse J:nä kertoisin totuuden, olisin rehellinen.

Äänestä
  • Narsisti mytomaani ei kerro totuutta koskaan. Vahva, omia polkujaan kulkeva selepriti model ei tule koskaan jätetyksi.

    Äänestä

Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
---
Se parempi aijaa.com -liite poistettiin. Löytyy varmaa uudestaan tänne vielä?

Äänestä
  • Kukahan pyysi poistoa? :-)

    Äänestä

  • NiinNoloaOnTaas kirjoitti:

    Kukahan pyysi poistoa? :-)

    Ja mistähän syystä ;D

    Äänestä

Tämä on mennyt kyllä nyt likaiseksi, mutta jos käsittäisitte millaisesta ihmisestä on kyse, ette arvostelisi, ainakaan negatiivisesti. Ja äitiä ette saa syyllistää, hyvänen aika! Äiti tekee kaikkensa, että normi arki ja asiat hoituu. Äiti pienestä palkastaan maksaa kaiken. Mun käy sitä äitiä sääliksi. Jokainen äiti yleensä rakastaa lastaan ja haluaa tämän parasta. Että pitääkö vääntää rautalangasta, missä mennään? Jasmin ei ole terve. Just saying, because i know that. Eli voitteko jo jättää tämän ihmis-polon jutut rauhaan ja keskittyä johonkin muuhun. Jasmin kirjoittelee kaikenlaista, mutta se on vaan sanoja...mulle tuli kerran eräs mt-ongelmainen kysymään: tunnetko Vienoa? Vastasin: en. Hän sanoi: en minäkään! Seuraavaksi kysyi:olenko minä sinulle rakas. Tuli vaan mieleeni. Jos keskustelupalstat hiljentyisivät, loppuisi myös tämän julkkiksen kirjoitukset, luulisin. Syyntakeettomien ihmisten kirjoituksia ei oteta täydestä.

Äänestä
  • No, kerro sitten tietosi, mikä Jaskaa vaivaa? Käsittääkseni Helka tukee noita Jaskan outoja tempauksia ihan kybällä, oli peukuttamassa Rikusta kertovaa viimeisintä blogikirjoitustakin!

    Keskustelupalstojen kirjoitukset ei pidä Jaskaa julkisuudessa, vaan Jaskan oma blogi, insta ja face , seiska, hymy ja ip-lehdet ja näkyy jossain Kalevassakin joskus olevan juttuu. Kirjoittele heille kieltojasi.

    Äänestä

Jos oikeesti vippaa päästä, ni eipä viitti kirjoittaa siitä mitään. Hassua vaikka asun oulussa, en ole koskaan tapausta nähnyt. Päivät työssä ja illat kotona, perheen kanssa, niin ei kai siinä törmää. Hauskaa viihdettähän tää on ollut, mutta jos oikeasti ratas heittää, niin ei kiitos, en seuraa. Tirkisteleminen on rumaa.

Äänestä
  • Mites vois törmätäkään kun Jassu oleilee 24/7 vinttikopperossa. Viinakaupassa kai kuitenkin käy tai Helka tuo tullessaan. Ainakin juotavaa näyttää riittävän. Kai se kohta lopullisesti sekoaakin kun ei pääse Patalaiskantieltä omin avuin yhtään mihinkään eikä kukaan tuu hakeenkaan. Itse en tollasta olematonta elämää jaksais, kehitellä turhanpäiväisiä ja naurettavia kohuja ja kuvata omaa naamaa. Phyi! Surkeeks on menny, käy kuin Tunkille, loru loppuu.

    Äänestä

Mä uskon nyt kun näin ton kuvakaappauksen. Kun nyt joku laittais vielä screenshotin siitä debbien ja rikun uudesta, yhteisestä firmasta, ni saatte yhden näädän lisää joukkoonne.

Äänestä

Jos ihminen on mielikuvitussuhteessa mielenterveysongelmaisen kanssa, niin kenen mieli on sairastunut?

Äänestä

Ei löytynyt seiskasta enää ko. uutista.

Äänestä
  • Hahahaa! Nyt kun se vielä poistaa kirjoituksensa blogbookista, niin mitään ei oo koskaan sanottu ja kirjoitettu, eihän?

    Äänestä

  • On se vielä siellä, pudonnut vain alaspäin uusien uutisten tieltä.

    Äänestä

  • Kyllä löytyy seiskasta.

    Äänestä

Mitä täällä kotkottavat juoruämmät oikeasti tietävät tuosta salaperäisestä Rikusta? Rikusta on kuvia ja siihen ne sitten jäävätkin. Rikua on kotkottajat kehuneet ja ylistäneet maasta taivaisiin. En ymmärrä, että miten noi kotkottajat ovat voineet muodostaa käsityksensä hienosta, fiksusta, älykkäästä ja menestyneestä miehestä pelkkien kuvien perusteella.

Ihan hyvin Riku on voinut uskotella Jasminille kaikkea saadakseen olla rauhassa yhteydenotoilta ja häirinnältä (vrt. rakkauden tunnustuksia, tapaamisia, joita ei ole ollut edes tarkoitus toteuttaa, jne. jne.). Jasmin on ehkä lapsellisuuttaan uskonut kaikki Rikun lirkuttelut ja lupaukset vähän yksinkertainen hömppä, kun on. Ja toisekseen jos Jasmin on ollut ihan oikeesti rakastunut tähän Rikuun, niin kyllä se rakkaus on sokea ja sitä uskoo ihan mitä vaan se toinen osapuoli livertää. Varmasti on ollut Jasminille kova paikka, kun onkin selvinnyt, että hänen kanssaan on vaan leikitty, naurettu, nimitelty halventavilla nimityksillä ja pidetty toivoa yllä.

Jos noin Riku on toiminut, niin eipä ole hääppöinen ukkeli sekään. Voidaankin kysyä, että kuka teki ja mitä teki.

Äänestä
  • Riku? Mikä helvetin Riku hän sinulle on? Miten sinä muka tunnet hänet niin hyvin että voit Rikuksi kutsua kotkottaja Raili?

    Tätä skitsohäiriköijä yrittää meille usein palstalla syöttää joten samat säännöt kotkottaja Railille.

    Äänestä

  • Railinkotkotukset kirjoitti:

    Riku? Mikä helvetin Riku hän sinulle on? Miten sinä muka tunnet hänet niin hyvin että voit Rikuksi kutsua kotkottaja Raili?

    Tätä skitsohäiriköijä yrittää meille usein palstalla syöttää joten samat säännöt kotkottaja Railille.

    Taisi sulta päreet palaa. Älä nyt hyvä ihminen kärvennä kalvosimiasi karrelle. Rikustahan täällä puhutaan, joten kirjoitan Rikusta..

    Äänestä

  • Railinkotkotukset kirjoitti:

    Riku? Mikä helvetin Riku hän sinulle on? Miten sinä muka tunnet hänet niin hyvin että voit Rikuksi kutsua kotkottaja Raili?

    Tätä skitsohäiriköijä yrittää meille usein palstalla syöttää joten samat säännöt kotkottaja Railille.

    Mikäs sulle tuli? Aivan kuin "rikuttelu" olisi sinulle yksinoikeus. Sait jo toisessa ketjussa palautetta muilta kirjoittajilta näihin koukkunokkiisi. Ottaisit opiksesi, etkä kuvittelisi olevasi muiden yläpuolella nimittelyisiesi kanssa.

    Äänestä

  • Huti.

    Minä se olin toisessa ketjussa kysymässä, että tunnetteko miehen niin hyvin, että lempinimillä kirjoittelette. Ei suinkaan ollut tuo kirjoittaja yllä. Tää on huvittavaa, kun te luulette tuntevanne niin tuikituntemattomat aussit kuin tunnistavanne anonyymit kirjoittajat nettipalstoilla. Te ootte ressukat ihan sekaisin. Teidän pitäisi ottaa internetin johto irti seinästä ja lähteä ulos oikeaan maailmaan.

    Äänestä

  • poistupalstalta kirjoitti:

    Mikäs sulle tuli? Aivan kuin "rikuttelu" olisi sinulle yksinoikeus. Sait jo toisessa ketjussa palautetta muilta kirjoittajilta näihin koukkunokkiisi. Ottaisit opiksesi, etkä kuvittelisi olevasi muiden yläpuolella nimittelyisiesi kanssa.

    Palstahäiriköijä on niin sairas että ei älyä pysyä täältä poissa, kannattaa ignooraa sen skitsoidiset jankkaukset..

    Äänestä

  • Raili on väärässä. Ei täällä aussia ole menestyksekkääksi ja fiksuksi tituleerattu, ei ainakaan pelkkien kuvien perusteella. Tuuliviiriksi lähinnä.

    Täällä näädittiin tiedot esiin "kansainvälisen yrityksen hallintojohtajasta" silloin, kun Jaska julkisuuskiimassaan levitti omaa tietouttaan ip-lehtien painettavaksi. Selvitettiin, kuinka kyseinen kotikutoinen sarjayrittäjä oli maksamattomien vuokrien takia heitetty ulos toimitiloistaan ja firma ajettu selvitystilaan yms.

    Eiköhän se ole ihan jokaisen oma asia, millaisen kokonaiskuvan muodostaa - ei juorupalstavakkari-Railin.

    ps. Soitin aussin puhelimeen kysyäkseni lisätietoja myynnissä olleesta koirapaimenesta. Vastaaja vastasi, firman nimeä ei mainittu.

    Äänestä

  • koirapaimen kirjoitti:

    Raili on väärässä. Ei täällä aussia ole menestyksekkääksi ja fiksuksi tituleerattu, ei ainakaan pelkkien kuvien perusteella. Tuuliviiriksi lähinnä.

    Täällä näädittiin tiedot esiin "kansainvälisen yrityksen hallintojohtajasta" silloin, kun Jaska julkisuuskiimassaan levitti omaa tietouttaan ip-lehtien painettavaksi. Selvitettiin, kuinka kyseinen kotikutoinen sarjayrittäjä oli maksamattomien vuokrien takia heitetty ulos toimitiloistaan ja firma ajettu selvitystilaan yms.

    Eiköhän se ole ihan jokaisen oma asia, millaisen kokonaiskuvan muodostaa - ei juorupalstavakkari-Railin.

    ps. Soitin aussin puhelimeen kysyäkseni lisätietoja myynnissä olleesta koirapaimenesta. Vastaaja vastasi, firman nimeä ei mainittu.

    SuoliRaili se vaan jaksaa...
    "Sponsorin" konjakit vissiin taas huitaissut huiviinsa...
    Tyhjäpäinen ja turha kommentoija.
    Menes nyt, suoliRaili taas sitä koiraas kiusaamaan narttujen hajuilla ja naura päälle!

    IDIOOTTI!

    Äänestä

  • fgtgyyhggg kirjoitti:

    SuoliRaili se vaan jaksaa...
    "Sponsorin" konjakit vissiin taas huitaissut huiviinsa...
    Tyhjäpäinen ja turha kommentoija.
    Menes nyt, suoliRaili taas sitä koiraas kiusaamaan narttujen hajuilla ja naura päälle!

    IDIOOTTI!

    Jokos sä olet saanut kaikki paperittomat koirat eli tahallaan teetetyt vahingonlaukaukset, myytyä farmarisi takakontista?

    Äänestä

Raili on oikeessa, eihän meistä kukaan tiedä kuka teki ja mitä teki. Mutta jotain vikaa J täytyy kyllä olla, kun kaikki sen suhteet loppuu, eikä kukaan puhu mitään paitti iso-D sanoi: jommalla kummalla viiraa päästä. Oskari taas: en nähnyt suhteella olevan tulevaisuutta. Miksi J lensi aina eri koneella, tullessaan ja mennessään enkkuja? Etsikö kentiltä/lentokoneista mahd.uusia tuttavuuksia? Vai häpesikö matkustaa vanhan miehen kanssa. Niin tai näin, jokin on pielessä, kun näin keskiikäisenä jämähtänyt äitinsä luokse. Ei kiinnosta työ, eikä halua opiskella mitään.

Äänestä
  • Zääs ilmeisesti kuvitteli olevansa kuninkaallinen.
    Hehän eivät koskaan lennä samalla koneella :D

    Äänestä

Ei tiedä kukaan, kuka teki mitä, mutta innokkaana täällä arvaillaan ja pian ne arvailut koetaan tapahtuneeksi. Tyhjänpäiväisyyksiä puidaan ylt ympäri. Inhottaa lukea näitä ulkonäköön liittyviä nimityksiä eräältä vainoojalta. Uskooko olevansa näppäräkin kommentoija. Hyvin vähän on asiallista keskustelua. Raili ja muutama muu pysyvät asiallisella tasolla ja saavat siitä kurat niskaansa.

Äänestä
  • Ja vintille takaisin häiriköimästä palstaa. Lue ne säännöt taas ja pysy poissa täältä, olet oikeasti sairas kun vainoat ja piinaat tuntemattomia.

    Äänestä

  • Aijaa vai me arvaillaan tapahtumia Jaskan elämästä? Itse tyhmä-Jasmin kirjoittaa sairaista teoistaan joita sitten ihmetellään miten sairas tyhmä-Jasmin onkaan. Ei tarvitse aiheita keksiä kun mielisairas varmasti meille naurunaiheet tarjoaa.

    Äänestä

Kuka on pitänyt Rikua fiksuna? Ei takulla kukaan FIKSU mies, ottaisi Jassua petikaverikseen ja elätettäväkseen! Eiköhän nuo puutteessa elävät, tyrkkyihin sekaantuvat, ole ihan pimeitä itsekin? Ihan hyvä, jos nyt häpeissään katuu ja hermostuu tähän "kaunottareen"! Ha,ha!!

Äänestä
  • Luulen, että zääss antoi itsestään aivan eri kuvan kuin todellisuudessa on.
    Kolmen kuukauden Aussi-loma jäi siihen.
    Riku tajusi, ettei ole kaikki käet kellossa ja palautti huo*ahtavan "finnis bitch":n Oulun porstuaan heti kun lentolippu oli kurantti, vetosi bisnesmiittinkiin ja häipyi saman tien.
    Zääss Helkan avokin taksikyydillä lähti perään (otti kuvankin instaan), mutta Ricu oli poistunut jo maasta :D

    Äänestä

  • hfcjgjgk kirjoitti:

    Luulen, että zääss antoi itsestään aivan eri kuvan kuin todellisuudessa on.
    Kolmen kuukauden Aussi-loma jäi siihen.
    Riku tajusi, ettei ole kaikki käet kellossa ja palautti huo*ahtavan "finnis bitch":n Oulun porstuaan heti kun lentolippu oli kurantti, vetosi bisnesmiittinkiin ja häipyi saman tien.
    Zääss Helkan avokin taksikyydillä lähti perään (otti kuvankin instaan), mutta Ricu oli poistunut jo maasta :D

    *finnish bitch

    Äänestä

Onneksi Rikulla on huolta pitävä lähipiiri jonka kanssa viettää laadukasta vapaa-aikaa harrastuksen parissa... paranee nämä Jaskan määrittelemät oireetkin... Rikun fb-sivuilta (sivujen kautta siis löytää ryhmän) voi katsoa kuvia tuosta "aarteen etsintä piiristä" avoimesta ryhmästä. Sinne kuuluu tietysti myös Depsukka. Mites Jaska ei oo käyny tykkäämässä kuvista vaikka on avoin ryhmä? Tai edes Hekla? Tai sit Riku ei oo muistanut kertoa rakkaalleen, että sivut ovat avoimet nykyisin tästä kuusta alkaen... No, kohta menee taas yksityiseksi ryhmäksi kun Jaska huomaa tämän ja käy "tykkäilemässä".

Äänestä
  • Riku ja Depsukka. Voi ihku, kun ihanat lempparinimet. Keksitkö ihan itse? Vittu sä oot sekaisin. Hellittelynimiä ventovieraille ihmisille.

    Äänestä

  • Voisko sen harrasteryhmän linkin saada kun mulle ei Rikun fb-sivuilla näy paljon mitään.

    Äänestä

  • Ei Rikulla mitään mt-ongelmia ole, vaan ne löytyvät jostain muualta, vaikkapa vintiltä.
    Jaskan instan rakkaushehkutukset ovat kuin johonkin popstaraan ihastuneen 11-vuotiaan pikkutytön.

    Äänestä

  • Hauska nimi ryhmällä, Gold Diggers etc :-D

    Taitaa olla perheen yhteinen harrastus, niin ovat nauravaisina kuvissa. Samaan aikaan Suomessa Jaska on pyörinyt tiiviisti Patalaiskan tiellä tekemättä yhtään mitään. Ai niin, yrittänyt jallittaa seuraavaa matkanmaksajaa.

    OMG, miten ratkihauskaa!

    Äänestä

  • Laita linkki, please...

    Äänestä

  • Rikun face --> tiedot--> skrollaat alas -->ryhmät.

    Äänestä

Kiitos, löytyi. Kiva, koko perheen harrastus näkyy oleva. Fb-sivukin ollut jo elokuusta. Rikukin näyttää niin onnelliselta ja vapautuneelta oman perheensä parissa.

Äänestä
  • Minäkin katsoin ja tuli sellainen olo että en oikein sanoin osaa kuvailla... Jos kaikki Jassun jutut suhteesta on valetta niin sitten on kyllä sairasta touhua. Todella sairasta.

    Äänestä

  • Tuo on kiva harrastus. Siellähän se porukka oli R:n ja D:n autotallin edustalla kaivamassa.

    Äänestä

Siellähän se Riku harrastaa kaikessa rauhassa aarteen etsintää eikä työkiireet liiemmin näytä painavan. Joku Jassu sitten venaa sitä Patalaiskantiellä kuukaudesta kuukauteen, hahah! Ei oo mennyt perille ne viime keväiset jäähyväiset sitten millään. Nyt yrittää tehdä ukosta mielisairasta, kun miestä ei Jassu kiinnosta eikä tuu koskaan kiinnostamaankaan. Ei, vaikka Jassu kuinka riutuu rakkauvesta. Fiiraa, fiiraa.

Äänestä
  • Näinhän se asia on. Ainoa kysymys onkin uskooko Jaska itse valheensa tosiksi.

    Äänestä

Eikös se ollut niin, että Jassukan mummo ressukka kuoli, ja Jassukka ei
rohjennut jäädä pois hautajaisista, kun oli antanut julkisuuteen tietoa, että
muka välittäisi mummostaan? No Rikua onnisti, ja tällä verukkeella sai houkuteltua tämän elättinsä takaisin Suomeen. Ei tiedä, kuinka kauan Riku on vihjaillut ja anellut Jassua häipymään. Mummo pelasti Rikun kuolemallaan!

Äänestä
  • Mummohan kritisoi Jassoa ja Helgaa, taisi olla ainut järkevä siinä töllissä. Ei paljoa Jasso surrut mummoa ei ja tosiaan Riku sai syyn nakata lokin mäkeen eli mummo pelasti Rikun! Kyllä Riku sai karvaan opetuksen ja seuraavalle uhrille on nyt netti täynnä varoituksia. Ukkoja on liuta jo ja viimeisin Rikun vainoaminen on jo sairasta.

    Vainosihan se opettajaakin, aikas sairasta että lapsi yrittää iskeä vanhoja ukkoja mut Helgahan sijoitti/uhrasi lapsensa, vei baariin lapsena, pakotti ymmärtämättömän lapsen mallikisoihin/julkisuuteen eli Helgasta se kaikki sairaus lähtee. Helga projisoi omat epäonnistuneet haaveensa Jassuun, näkeehän tuon. Helga pitäis saada tyyliin hoitoon tai ainakin ettei enempää vahingoittaisi Jassoa.

    Äänestä

  • sjhhhdd kirjoitti:

    Mummohan kritisoi Jassoa ja Helgaa, taisi olla ainut järkevä siinä töllissä. Ei paljoa Jasso surrut mummoa ei ja tosiaan Riku sai syyn nakata lokin mäkeen eli mummo pelasti Rikun! Kyllä Riku sai karvaan opetuksen ja seuraavalle uhrille on nyt netti täynnä varoituksia. Ukkoja on liuta jo ja viimeisin Rikun vainoaminen on jo sairasta.

    Vainosihan se opettajaakin, aikas sairasta että lapsi yrittää iskeä vanhoja ukkoja mut Helgahan sijoitti/uhrasi lapsensa, vei baariin lapsena, pakotti ymmärtämättömän lapsen mallikisoihin/julkisuuteen eli Helgasta se kaikki sairaus lähtee. Helga projisoi omat epäonnistuneet haaveensa Jassuun, näkeehän tuon. Helga pitäis saada tyyliin hoitoon tai ainakin ettei enempää vahingoittaisi Jassoa.

    Helga myös peukutti hyväksyvästi Jassun blogia jossa lyttää Rikun mieleltään järkkyneeksi ja kohottaa itsensä jonkinlaiseen hyvän tekijän asemaan. Kyllä nyt muuttu käsitykseni tästä Helgasta ja hänen todellisista motiiveistaan melkosen rajusti. Taitaa olla mieletään järkkynyt tää Helga itsekin.

    Outoa oli myös ettei mennyt ainoan lapsensa häihin Englantiin eikä käynyt kertaakaan kolmen vuoden aikana edes kylässä. Mummon hoito-ongelmat muka esti vaikka mummolla oli muitakin hoitajia kuin Helga ja omaishoitajana Helgakin oli oikeutettu kolmen vrk:n vapaaseen joka kuukausi. Kyllä täytyy sanoo että on melkosen pimeetä sakkia noi Mäntylät ja muistui vielä mieleen ne Helgan saamat seksilelutkin, kai niidenkin postittamiseen oli syynsä...

    Äänestä

Riku ollut pitkin syksyä "aarteen etsinnässä" ja sillä välin Patalaiskantien vintillä.... (4kk sitten):

16 vk
jasminmantylaofficialUusi viikko on käynnistynyt ilokseni tänään. Viime viikko oli mielenkiintoinen, mutta tästä tulee mulle vielä enemmän suuntaa antava. Oon iloinen monista jutuista, joita saan suunnitella loppuvuoden varalle, mutta parasta on kyllä se, että niitä mun kanssa suunnittelemassa on eräs ihanuus. ❤️ Joskus täytyy vain hyväksyä se, että on oikeasti ansainnut ihanan ihmisen sekä hyviä asioita elämäänsä - siihen yritän itsekin tällä hetkellä totutella. ❤️ #kunhansanon
Nyt hyvät yöt kaikille ja positiivisin mielin huomiseen! #goodnight #love #live #muntyyliin #newweek #instaphoto #mwah ❤️
https://www.instagram.com/p/BLZNzN-B8y7/?taken-by=jasminmantylaofficial

Ja Rikun villapaita... https://www.instagram.com/p/BLJbdOgBbon/?taken-by=jasminmantylaofficial

Äänestä
  • Rikulla on aikaa harrastaa, samoilla pelloilla ja etsiä ja kaivella kätkettyjä aarteita, etsiä tietoa ja luokitella löydökset, on melkosen aikaa vievä harrastus toi. Mieluummin etsii vanhoja rahoja yms kuin seurustelee Jassun kans. No, ymmärrän sen TÄYSIN. Ja näyttäänhän siinä olevan mukana muitakin Testereitä...Mukavaa, kivaa seuraa. Kukapa nyt Jassua haluaisi riippakivekseen. Huh huh.

    Äänestä

  • Rikuonvapaa kirjoitti:

    Rikulla on aikaa harrastaa, samoilla pelloilla ja etsiä ja kaivella kätkettyjä aarteita, etsiä tietoa ja luokitella löydökset, on melkosen aikaa vievä harrastus toi. Mieluummin etsii vanhoja rahoja yms kuin seurustelee Jassun kans. No, ymmärrän sen TÄYSIN. Ja näyttäänhän siinä olevan mukana muitakin Testereitä...Mukavaa, kivaa seuraa. Kukapa nyt Jassua haluaisi riippakivekseen. Huh huh.

    Mut ku Jaska niiiin rrrrakastaaa ja haluaa australian aurinkoon, patiolle juomaan viinii. Ei sitä Rikun harrastukset kiinnosta, vuorikiipeilyt ja aarteiden etsinnät pitkin peltoja ja erämaita. Mistähän se pn saanut päähänsä että ovat niin samiksii?

    Äänestä

  • Rikuonvapaa kirjoitti:

    Rikulla on aikaa harrastaa, samoilla pelloilla ja etsiä ja kaivella kätkettyjä aarteita, etsiä tietoa ja luokitella löydökset, on melkosen aikaa vievä harrastus toi. Mieluummin etsii vanhoja rahoja yms kuin seurustelee Jassun kans. No, ymmärrän sen TÄYSIN. Ja näyttäänhän siinä olevan mukana muitakin Testereitä...Mukavaa, kivaa seuraa. Kukapa nyt Jassua haluaisi riippakivekseen. Huh huh.

    Rrrrakastavaisten honeymoon pitäisi olla kukoistuksissaan mutta rohjake yksin makaa vintillä. Riku harrastaa Debbien kanssa mutta Jaskalle ei aikaa löydy? Vuoden maannut uuninpankolla psykoosissa mutta Riku ei vaan tule.

    Äänestä

  • Ei Jaska, sinä et ole ansainnut ketään ihanaa ihmistä elämääsi. Etkä sinä kuulu Rikun elämään. Se, että yrität leimata hänet roskamediassa mt-ongelmaiseksi koska hän ei sinua halua kertoo kaiken kieroutuneesta luonteestasi.

    Äänestä

Noista harrastuskuvista näkyy miten perhekeskeisiä Testerit ovat. Mukana ovat siskot, veljet, lapset ja lapsenlapset. Eikä tuo varmaan ole ainut mitä tekevät yhdessä. Viikonloppuisin grillaillaan niinkuin ausseissa on tapana, vietetään aikaa yhdessä perheen kanssa. Riku näyttää onnelliselta eikä ole Debbienkään naama ole norsunv.tulla. Päinvastoin.
Tuostako kaikesta Riku muka luopuisi jonkun maapallon toisella puolella olevan nobodyn takia? En usko.

Äänestä
  • Kyllä. TUntuvat viihtyvän yhdessä jopa vähän normaalia enemmän minkä Jassukin on pannut merkille kertoessaan että tapasi Rikun sukulaisia enemmän kuin papsun perhettä koskaan, vaan tuskin Jassu pidemmän päälle olisi siihen(kään) asiaan tyytyväinen että ollaan miehen suvun luona joka viikonloppu, loma ja juhlapäivä....Rakkaan kanssa ei oääsis kuherteleen kahdestaan ollenkaan, riitaahan siitä tulis, mökötystä ja murjotusta eikä Jaska vois lennellä pakoon Helkan helmoihin. Eikä Jassua kyllä noi Testereiden harrastuksetkaan vois vähempää kiinnostaa, viinipönikkä patiolla on paljon siistimpi. Ei ne sitten tainnetkaan olla niin samiksii, hahah!

    Äänestä

  • EiJassulle kirjoitti:

    Kyllä. TUntuvat viihtyvän yhdessä jopa vähän normaalia enemmän minkä Jassukin on pannut merkille kertoessaan että tapasi Rikun sukulaisia enemmän kuin papsun perhettä koskaan, vaan tuskin Jassu pidemmän päälle olisi siihen(kään) asiaan tyytyväinen että ollaan miehen suvun luona joka viikonloppu, loma ja juhlapäivä....Rakkaan kanssa ei oääsis kuherteleen kahdestaan ollenkaan, riitaahan siitä tulis, mökötystä ja murjotusta eikä Jaska vois lennellä pakoon Helkan helmoihin. Eikä Jassua kyllä noi Testereiden harrastuksetkaan vois vähempää kiinnostaa, viinipönikkä patiolla on paljon siistimpi. Ei ne sitten tainnetkaan olla niin samiksii, hahah!

    Ei tietenkään mitään harrasteta, Rikun pitäis luopuu kaikesta ja kuherrella vain Jaskan kanssa, Jaskan pitäis päästä joka liikematkalle mukaan ja Rikun pitäis kustantaa usea Suomen matka vuodessa ja lentää vielä lentopelkoisen morsiamensa mukana. Lisäksi Rikun pitäis olla Jaskan ja viinipönikän seurana patiolla eikä mitään tarttis kyllä grillailla kenellekään.

    Äänestä

Siellä "tyyppien" luona kävivät kerran.
Paikalla "vanhat tyypit", Ricun sisko tyttärineen.
Ei grillattu.
Ja tosiaan ausseilla on tapana grillailla usein, mutta Ricu ei varmaankaan halunnut zäässin kanssa viipyä "tyyppien" kotona kauaakaan.
Jossain vaiheessa zääss valehteli, että Ricun siskon kanssa olisivat menossa päivää viettämään...
...tais tytär "sairastua". Mitään tapaamista ei ollut.

Äänestä
  • Ja "tyypit" antoivat saman tien Jaskalle lempinimen "bitch of Finland" eli eivät lainkaan hyväksyneet tätä. Yksi monista syistä miksi Riku hankkiutui eroon patiojuoposta.

    Äänestä

  • Letkunpuiston.taxitolppa kirjoitti:

    Ja "tyypit" antoivat saman tien Jaskalle lempinimen "bitch of Finland" eli eivät lainkaan hyväksyneet tätä. Yksi monista syistä miksi Riku hankkiutui eroon patiojuoposta.

    Ausseissa on bitch of Finland ja Enkuissa total nutcase, hahah! Suomessa oulun goljatti. Uusimmassa instakuvassaan jaska vaan niin rakastaa, on ihan kahlehdittu rikuun. No, pitäähän sitä ennen dramaattista seiskaeroa woohottaa rakkauttaan mahdollisimman paljon.

    Äänestä

Jassun yksi vioista on se, ettei osaa sitoutua, eikä panostaa suhteeseen. Seurustelee, ei seurustele. Oli miehen vieraana ja samalla flirttaili muille miehille. Näin on käynyt ausseissa, näin on käynyt aina. Niin muah# just#

Äänestä

Oikeesti, niin pysäyttävä toi uusin kuva tuhrusesta tussitatskasta... Maaninen ilme, esitellään ylpeänä tussitatskaa vintillä Rikun vanha villapaita päällä, turvonnut käsi... Ja sit uusin Insta-aforismi, OLEN RIKUN, EI VOI MIDII. DEBBIE POIS ALTA, JASMINTULEE.

Äänestä

Kohta on ne 2 vkoa kulunut, kun Jassu ilmoitti, että ollaan sit samassa paikassa rakkaansa kanssa. Samassa paikassapa hyvinkin, patalantiellä tietsikan valossa, mut rakas perheen keskellä auringonvalossa, niillä on nyt kesä. Mikähän on seuraava selitys? Alkaa olemaan kuin Tuksu, ennenwanhaa, koottuja selityksiä piisasi.

Äänestä

Miten konkkanokka meinaa tämän valheen selittää että Rikun kanssa ollaan samassa paikassa. Riku on Debbien kanssa samassa paikassa ja mt-ongelmainen Jasmin yksin vintillä. Kukaan täysijärkinen ei kajoa Jasminiin ja jos kajoaa niin itseään saa syyttää.

Äänestä

se on mielisairas

Äänestä

Mitä jaska vihjailee, heheh, jospa sä vaan joit taas liikaa ja kuvittelet😂

Äänestä
  • Lue viimeisimmät kommentit esim. Seiskasta .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


skkaauu kirjoitti:

Napsahtaako kunnianloukkaus vihdoin? Homoilmoitus saattaisi kiinnostaa myös! Tietääkö Richard Jasminin vihjailuista?

Miten muka mielisairas Richard pystyy johtamaan Red Arrow Group yritystään?

❤️

Se voi tapahtua jokaiselle; joko sinulle itsellesi tai jollekin, jota rakastat. Fyysisiä sairauksia pelätään paljon enemmän kuin henkisiä, mutta monesti ne henkiset tuhoavat julmemmin.

Henkisiä sairauksia on monia, useimmat niistä saavat sen ihmisen käyttäytymään täysin toisella tavalla. Tavalla, jota edes se ihminen itse ei tavallisesti hyväksyisi. Olen joutunut opettelemaan tavan, miten suhtautua tuollaiseen erään ihmisen kautta, joka on minulle äärimmäisen rakas. En voi tai saa suuttua asioista, joista normaalisti suuttuisin ihan helvetisti. Olen joutunut opettelemaan kärsivällisyyttä, vaikka pinnani on kieltämättä välillä todella tiukalla. Ja samalla olen kysynyt itseltäni, kuinka paljon kestän ja hyväksyn. Mutta… Silloin, kun oikeasti rakastat sitä toista, niin häntä ei kuulu hylätä sellaisen asian takia, johon hän ei itse pysty vaikuttamaan.

On se tyyppi sitten sukulaisesi, ystäväsi tai rakkaasi, niin häntä ei voi vaan ”poistaa elämästä”. Haluaisinko sellaista kohtelua itselleni? En todellakaan, vaan haluan luottaa heihin, jotka ovat rakkaita minulle.

Kaikista rankinta on se, että välillä kaikki voi sujua täydellisesti parikin kuukautta putkeen, mutta sen jälkeen tulee joku romahdus. Ja siihen hyvään olotilaan tottumisen jälkeen kaikki ne ongelmat tuntuvat vain pahemmilta. Itse olen vahvempi, kärsivällisempi sekä rakastavampi ihminen näiden em. asioiden takia ja olen oppinut itsestäni paljon uutta.

Kaikille, jotka joutuvat kamppailemaan samojen asioiden kanssa, toivon vahvuutta. Ja muistutan myös siitä, että vaikeiden aikojen jälkeen ne hyvät hetket tuntuvat vieläkin paremmilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu