KOIRIEN KUSETTAMINEN

Taksikuski kusettaa kahta isoa koiraa kerrostalon asukkaiden ikkunoiden alla ja eikä se riitä odottaa että koirat paskovat!!Puisto on viiden metrin päässä!!!!!
18222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ja vielä taksikuski, hyvä ettei bussikuski olis vielä isommat koirat ja isommat paskat

Äänestä
  • Hyvä että huolehtii koiristaan.

    Äänestä

  • Näin tekee myös meidän kerrostalossa tänään. Oli kiva katsella. Näin Raholassa.

    Äänestä

  • rahola onkin paska paikka

    Äänestä

  • Pissa kakka perse paska pippeli.

    Äänestä

  • Homonakki kirjoitti:

    Pissa kakka perse paska pippeli.

    Alta on poistettu viesti sääntöjen vastaisena, mutta yllä oleva on ilmeisesti täysin sääntöjen mukainen?

    Äänestä

Mitä sitä koiraa puistoon paskottaa, jos voi paskottaa sen siihen kyttäävien naapurien ikkunan alle? Se on vaan hyvä, että häiriintyneillä kyttääjilläkin on jotain kiihottavaa katseltavaa, kun tuore koiranpaska työntyy ulos koiran persereiästä.

Äänestä
  • Ei kannata ihmetellä jos jollain koiravihaajalla palaa päreet totaalisesti, kun lukee näitä juttuja. Koirien omistajilla on joku ihme ajatus että he voivat tehdä mitävaan.

    Äänestä

  • Paskaatuutistatulee kirjoitti:

    Ei kannata ihmetellä jos jollain koiravihaajalla palaa päreet totaalisesti, kun lukee näitä juttuja. Koirien omistajilla on joku ihme ajatus että he voivat tehdä mitävaan.

    Minulla ei ole tuollaista ajatusta, vaikka perheeseeni kuuluu koira. Tiedätkö mitään sellaista asiaa, joka on saavutettu yleistämisen ja leimaamisen kautta?

    Äänestä

  • Sen tiedän koiranpaskaa ja koirankusen polttamia seinustoja ja valopylväitä ja puistoista puhumattakaan , vaikka tästä puhutaan niin miksi koiranomistajat elävät kuin pellossa???? miten se asia tulisi kuntoon???? me jotka emme omista koiria joudumme silti maksumiehiksi. Se että jollain menee yli on joiltakin osin ymmärrettävää joskin ei oikein.

    Äänestä

  • Asiaa... talon kyylä luulevat vielä suklaapatukaksi ja syövät tai mustaksimakkaraksi ei muuta kun hilloa päälle ja nam nam

    Äänestä

Koira on ihmisen paras ystävä elikä katso tarkkaan koiruuden peräpäähän kun kakki tulee.....se on sinulle.

Äänestä

Onpas yllätys jos taksari.
Taksisuharit eivät tunnetusti lyllertele metriäkään ylimääräistä, etenkään Tampereella.

Äänestä

Oliskohan aika hommata oikea elämä,katsele vaikka televisiota.

Äänestä

Näin ikkunasta kun lääkäri kertoi vaimolleen menevänsä töihin vaikka menikin baariin. Lääkärit siis kusettavat vaimojaan toisten ikkunoiden alla. Törkeää. Tähän on puututtava yhteiskunnan toimesta. Mihin veromarkkamme menevät?

Äänestä
  • Lääkäritkin kusettavat. Mitä ihmettä?

    Äänestä

Kannattaako koiruutta ylipäätänsä hankkia jos ei viitsi sen kanssa lenkkeillä.

Äänestä

Tarviiko kakaroita hankkia kun ne yhteiskunta hoitaa ja ruokkii verorahoilla..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


siisteytta kirjoitti:

Taksikuski kusettaa kahta isoa koiraa kerrostalon asukkaiden ikkunoiden alla ja eikä se riitä odottaa että koirat paskovat!!Puisto on viiden metrin päässä!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu