Vääristelevä media edistää terrorismia

Länsimaissa terroristeilla on kissanpäivät! Media ja monet poliitikot kutsuvat heitä pakolaisiksi ja turvapaikanhakijoiksi, joille pitää osoittaa suvaitsevasuutta.
Jos joku haluaa vastustaa terrorismia konkreettisesti, kuten USA:n uusi presidentti Trump, nousevat ihmisoikeusjärjestöt takajaloilleen. Terrorismin vastustaminen nähdään loukkauksena ihmisoikeuksia vastaan ja kansainvälisten sopimusten vastaisena.

Suomessakin on jo jaettu sakkoja henkilöille, jotka ovat julkisesti uskaltaneet vaatia rajoituksia, joilla terrorismia voitaisiin ehkäistä. Sellainen toiminta on luokiteltu vihapuheeksi ja rasismiksi. Eli terrorismin vastustaminen on päättäjien ja median mielestä rasismia ja vihapuhetta. Näin luodaan pohjaa seuraaville terroriteoille, missä ne sitten tapahtunevatkin.

4

276

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin.on

      Aloittelijan kommentti on totta!

    • EuroopanTerrorituki

      Näin asia valitettavasti on.
      Ainakin sillä kriteerillä, että terrori-iskun tekijän etnisyyttä ei tuoda esille jos se on lähtöisin jostain muslimimaasta. Mutta sitten kaikessa mahdollisessa tilaisuudessa, vaikka sille ei ole kansainvälisien päätösten ja oikeusasteiden mukaan mitään pohjaa, Israeliin ja/tai juutalaisiin kohdistetaan kaikki mahdollinen mustamaalaaminen.
      Voidaan myös kysyä miksi EU ja monet järjestöt länsimaailmassa ovat legitimisoineet terrorilla kasvaneen järjestön jota nykyisin kutsitaan hämäävästi erään sopimuksen mukaisesti PA:ksi. Tämän järjestön muista yhteyksistä ja siinä olevista järjestöistä ei pukahdeta sanaakaan, vaikka juuri nuo järjestöt ovat ylläpitäneet terrorismia kaikissa laittomissa muodoissaan. Eikä eräistä terrorilla ylläpidettyjä järjestöjä edes EU aseta terroristijärjestöjen listalle, puhumattakaan niiden perimmäisistä tavoitteista.
      Melkoista takinkääntämistä likaisen politiikan nimissä.
      Suomen media on monessa uutisessa "kunnostautunut" pimittämällä asian juuret ja siihen liittyvät kansainväliset voimassa olevat päätökset ja oikeudet.
      Tässä mielessä media edesauttaa ja tukee sellaisia terroristijärjestöjä kuten Fatah, Hamas, Hizbollah, Islamilainen Jihad jne., juuri niitä järjestöjä joiden tavoite on vain ja ainoastaan tuhota yksi ei-muslimivaltio Lähi-idästä.
      Tästä Suomen mediasta ja sen piiloantisemitistisestä asenteesta voisi joku kirjoittaa jopa kirjan, on se niin silmään pistävää kaikessa yksioikoisuudessaan ja asioihin perehtymättömyyttään.

    • notliar

      Mitä pitempään suvaitsemme tällaista ja päättäjämme ja media elävät valheessa, niin sen pahemmaksi tilanne menee aikaa myöten? Tällainen yhteiskunta kasvattaa lapsistamme kieroja valehtelijoita? Ennen lapsille sanottiin, että pitää olla rehellinen ja kertoa heti totuus jos oli jotain sattunut, opetammeko lapsemme valehtelemaan loppuun asti ja senkin jälkeen vielä kiistämään kaiken?

    • muhasenmatti

      ALOITTAJA TÄYSIN OIKEASSA.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      52
      937
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      879
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      45
      808
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      788
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 57
      677
    7. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      607
    8. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      607
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      576
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      132
      559
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      20
      537
    12. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      49
      524
    13. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      518
    14. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      487
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      466
    17. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      447
    18. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      33
      435
    19. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      430
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      429
    Aihe